Sign in to follow this  
Guest

Zestaw kina domowego czy kolumny stereo?

Recommended Posts

Guest

Witam. Jestem ciekawy jakie są Wasze opinie o tym co lepiej kupić. Czy kompletny zestaw kolumn do kina domowego czy też same kolumny frontowe. Zapraszam do dyskusji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie kolumny frontowe w ilości ok. 6 sztuk i do tego centralny. Nie mam nic przeciwko stereo ale  łatwiej wyłączyć 4+ 1 głośników, niż pożyczać od sąsiada brakujące celem obejrzenia np. Within Temptation Black Symphony w DTS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie, że tak, ale nie rozumiem co stoi na przeszkodzie aby kupić zestaw 7.0 zamiast stereo?, bo bedzie miał gorsze przody?, to sprzedać i kupić b.dobre + do tego b. dobry ampli. Co prawda zagorzałego fana stereo pewnie to nie przekona i dalej będzie miał dwa głośniki ale jak ma duże pomieszczenie to niech kupii 2 b.dobre +7 jakieś gorsze. Być może jego ładniejsza połowa nie podziela jego zainteresowania dobrym brzmieniem, a czasami chciała by obejrzeć jakiś dobry film niekoniecznie wychodząc z domu. Jakiś kompromis przecież musi być. No chyba, że zostały mu już tylko dwie kolumny to sorry :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osoby która często słuchają stereo, ale nie chcą rezygnować z kina najczęściej kupują bardzo dobre przody, a do tego dobry amplituner, lub ewentualnie amplituner i do tego koncowke mocy na same fronty. Reszta głośników efektownych, może być mniejsza i np. poumieszczana na ścianach. I wilk syty i owca cała ;p

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że lepiej jest, jak dźwięk leci z każdego kierunku słuchania, niż tylko z przodu. Ja generalnie jestem za zestawem 5.1 lub 7.1, ale i dobrymi frontami bym nie pogardził. Dobry amp potrafi z sygnału stereo wycisnąć niezły surround. Zostaje jeszcze kwestia kosztów, bo za cenę średniego zestawu 5.1 można mieć całkiem niezłe fronty. Co komu potrzeba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this