Gość

Zestaw kina domowego czy kolumny stereo?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam. Jestem ciekawy jakie są Wasze opinie o tym co lepiej kupić. Czy kompletny zestaw kolumn do kina domowego czy też same kolumny frontowe. Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie kolumny frontowe w ilości ok. 6 sztuk i do tego centralny. Nie mam nic przeciwko stereo ale  łatwiej wyłączyć 4+ 1 głośników, niż pożyczać od sąsiada brakujące celem obejrzenia np. Within Temptation Black Symphony w DTS.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kosztów. Jeśli mamy być bezkompromisowi w pewnym względzie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak, ale nie rozumiem co stoi na przeszkodzie aby kupić zestaw 7.0 zamiast stereo?, bo bedzie miał gorsze przody?, to sprzedać i kupić b.dobre + do tego b. dobry ampli. Co prawda zagorzałego fana stereo pewnie to nie przekona i dalej będzie miał dwa głośniki ale jak ma duże pomieszczenie to niech kupii 2 b.dobre +7 jakieś gorsze. Być może jego ładniejsza połowa nie podziela jego zainteresowania dobrym brzmieniem, a czasami chciała by obejrzeć jakiś dobry film niekoniecznie wychodząc z domu. Jakiś kompromis przecież musi być. No chyba, że zostały mu już tylko dwie kolumny to sorry :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Osoby która często słuchają stereo, ale nie chcą rezygnować z kina najczęściej kupują bardzo dobre przody, a do tego dobry amplituner, lub ewentualnie amplituner i do tego koncowke mocy na same fronty. Reszta głośników efektownych, może być mniejsza i np. poumieszczana na ścianach. I wilk syty i owca cała ;p

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że lepiej jest, jak dźwięk leci z każdego kierunku słuchania, niż tylko z przodu. Ja generalnie jestem za zestawem 5.1 lub 7.1, ale i dobrymi frontami bym nie pogardził. Dobry amp potrafi z sygnału stereo wycisnąć niezły surround. Zostaje jeszcze kwestia kosztów, bo za cenę średniego zestawu 5.1 można mieć całkiem niezłe fronty. Co komu potrzeba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się