Paweł

Słuchawki do domu za ok 300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam zakupić słuchawki otwarte do słuchania muzyki w domu. W miarę uniwersalne jeśli chodzi o rodzaj słuchanej muzyki. Wolałbym z dużą muszlą okalającą całe ucho, ale nie jest to podstawowym wyznacznikiem (czyli nie dyskwalifikuję GRADO SR 60  :)). Proszę o opinie tych, którzy użytkują słuchawki spełniające te kryteria czyli np. HD 555, HD 515, ATH-AD500, K530, DTX 900, SR 60 itp. Będę wdzięczny, jeżeli oprócz opinii na temat samego dźwięku, podzielą się Państwo spostrzeżeniami na temat wygody i komfortu użytkowania.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem okazję posłuchać SR60, HD555, HD515, co prawda krótko ale jednak. Pierwsza rzecz na którą od razu zwróciłem uwagę to, że Grado są niesamowicie wygodne ale to nie tylko tym zaskakują, robią również wrażenie swoją naturalnością nawet w tym podstawowym modelu SR60. Jeśli chodzi o Sennheisera to zwłaszcza w tych modelach za bardzo uwypuklony jest bas, więc jeśli mają to być słuchawki do gier lub do muzyki elektronicznej to Sennheiser jak najbardziej tak. Jeśli zależy Ci na naturalnym brzmieniu i wygodnych słuchawkach to polecił bym Grado SR60 lub wyższy model sr80.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię. Co do podbitego basu w HD 515 i 555 to widzę, że nie było to tylko moje odczucie. Chętnie przeczytałbym coś na temat słuchawek Audio-technica, bo jeszcze nigdy nie miałem okazji ich usłyszeć, a wiem że w kraju kwitnącej wiśni słuch mają całkiem dobry :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o Audio-Technice, to sam osobiście mam w domu SJ3. Przede wszystkim szukałem jakiś niedrogich słuchawek do laptopa, liczyło się dla mnie aby były składane i zajmowały jak najmniej miejsca no i żeby przyzwoicie grały. Przy zakupie porównywałem bezpośrednio z AKG  k414, K66 i chyba k44 te dwa ostatnie oprócz tego, ze nie były składane od razu odpadły z tego względu, że góra pasma wydała mi się dziwnie nieprzyjemna, tak jakby zbyt przerysowana, wiele osób nie podziela mojego spostrzeżenia, być może jest to spowodowane moimi indywidualnymi preferencjami. K414 zrobiły na mnie jak najbardziej pozytywne wrażenie choćby z tego względu, że wydobyły fajny dźwięk z tak małych przetworników, niestety przez to że miały metalowy, niewygodny pałąk musiałem z nich zrezygnować.

 

Wracając do audio-technici, to grają naprawdę fajnie, podoba mi się ciepły dość głęboki i precyzyjny bas, góra też jest taka jaką lubię, niestety przez to, że są to słuchawki zamknięte o stosunkowo małych muszlach są dość nie wygodne, pałąk mocno uciska uszy, przez co długie odsłuchy nie wchodzą w gre.

 

Opisane modele to jedna z niższych półek tak więc nie można oczekiwać cudów.

Krótko mówiąc jest to firma warta uwagi i można zaryzykować stwierdzenie, że wyższe modele też z powodzeniem mogą konkurować z wiodącymi producentami słuchawek.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że posiadam małe AKG K414P o których pisałeś ;D Zapłaciłem za nie równowartość 60zł i uważam, że za te pieniądze to dobry zakup. Mnie akurat ten metalowy pałąk odpowiada, ładnie się składają, choć od czasu do czasu trzeba je zdjąć by "przewietrzyć" uszy, ale tak jest z każdymi słuchawkami zamkniętymi. Odnoszę tylko wrażenie, że średnica jest nieco wycofana i bas zbyt mocno wyeksponowany, ale w tej klasie cenowej nie należy się spodziewać neutralnych słuchawek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

A o AKG K-530 czy ktoś mógłby coś powiedzieć?

 

Dodam, że słucham głównie muzyki symfonicznej, więc interesuje mnie możliwie naturalny dźwięk.

Czy nadają się do komputera czy przenośnego odtwarzacza, czy tylko do wieży?

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać K530 i byłem miło zaskoczony. Naprawdę przyjemnie grają, czysta średnica i przyjemna góra, bas nie rozsadza głowy. Ale proponuję wypróbować też Grado SR-60 oraz Sennheiser HD555 w podobnej cenie. Wracając do K530 - podłączanie ich bezpośrednio do komputera to moim zdaniem nieporozumienie (zresztą jak każdych słuchawek droższych niż 150zł). Przy przenośnym odtwarzaczu przystosowanym do 16 lub 32 omowych słuchawek będą trochę cichsze ze względu na impedancję 55 omów. Nie testowałem ich długo, ale wydawały się wygodne na głowie, choć nie tak jak Sennheiser, który ma owalną, a nie okrągłą poduszkę okalającą ucho. Trochę średnie wrażenie robi biały plastik z którego są wykonane, ale można kupić czarną wersję Limited wyglądającą znacznie lepiej. Ciekawym rozwiązaniem jest też automatyczna regulacja. Myślę, że warte są swojej ceny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

witam, zastanawiam się nad zakupem słuchawek, głównie do mp3. chciałbym jednak, żeby były to słuchawki naprawdę bardzo dobre. Zastanawiałem się nad grado sr60, ale niektórzy uważają, ze do mp3 to przesada. może coś doradzicie? z góry dzięki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

witam, zastanawiam się nad zakupem słuchawek, głównie do mp3. chciałbym jednak, żeby były to słuchawki naprawdę bardzo dobre. Zastanawiałem się nad grado sr60, ale niektórzy uważają, ze do mp3 to przesada. może coś doradzicie? z góry dzięki

 

Dlaczego przesada ... SR60 sprawdzą się całkiem nieźle czy to z  przenośnym odtwarzaczem mp3 ( o ile nie będzie to wyrób z najniższej marketowej półki )

czy z komputerową kartą dźwiękową.

 

Oczywiście, wzmacniacz słuchawkowy byłby wskazany, nawet najprostszy Cmoy, lub ewentualnie DAC z wyjściem słuchawkowym lecz nie są  to urządzenia nie zbędne do uzyskania dobrego dźwięku. Wiadomo, skrzydeł nie rozwinął ale 'grać' będą.

 

To tyle teorii, po praktykę, trzeba by się wybrać do sklepu i po prostu odsłuchać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam zwykłe mp3 pentagrama, ale myślałem nad Sony Walkman E436F lub inny z funkcją DSEE, która teoretycznie "polepsza"dźwięk. w połączeniu z grado, które jest klasą samą w sobie,myślę, że byłoby nieźle

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Grado 60 to już pułap gdzie warto inwestować we wzmacniacz słuchawkowy nawet posiadając cd za kilka tysięcy.

Jednak nie są one analityczne, które od razu zdradzały by wady brzmienia i słuchając mp3 na Vedii było przyjemnie.

 

wiadomo, jak się już ma to CD za kilka tysięcy, to grzechem by było nie zainwestować kilku groszy we wzmacniacz słuchawkowy  ;D

 

tak z ciekawości ... jakie muzyki słucha kolega nismo ?

bo może się okazać, że sr60 nie dadzą sobie rady, do tego jeszcze bez wzmacniacza

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą uderzyłem się w głowę i doszedłem do wniosku, że może zbyt szybko rzucam się na głęboką wodę?? wydanie "na dzień dobry" 400 zł. na słuchawki...  może najpierw zainwestuję w lepszego playera i skorzystam z promocji w rms na słuchaweczki Sennheiser HD 205 ...  za parę lat, gdy dorobię się specjalnego pomieszczenia, ze skórzanym fotelem, potężnym sprzętem stereo i suto zaopatrzonym barkiem, wtedy sięgnę po HD650:P  lub Grado.  pozdrawiam:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

a senny hd 555? jst megapromocja

 

555 maja  więcej basu od SR 60, co na pewno będzie przyjemniejsze przy słuchaniu jako to określiłeś 'metalu'

IMO są nawet wygodniejsze od Grado ( z tym,że w porównaniu do SR 120, bo 60 aż tak długo/dużo nie słuchałem )

Jednak na korzyść SR 60 przemawia  jakość dźwięku, progessive rock brzmi na 60 cudnie.

 

tak czy siak, jeśli jesteś z Białegostoku lub okolić odwiedź miłych panów z RMS w ich salonie i odsłuchaj, porównaj, oceń, następnie podejmij właściwy wybór 

 

 

"wtedy sięgnę po HD650:P  lub Grad"

 

Bez "lub", między Grado 60 a Senn HD650 jest ogromna różnica. Dla mnie 60 to do mp3 na miasto czy w podróż a HD650 to tylko podpiąć do CD Vincenta S6 z wymienioną lampą w buforze na jakiegoś Mullarda z lat 60 i wygodnie się położyć i sączyć po woli jakiegoś drina  ::)

 

do Vincenta to ja bym jeszcze wzmacniacz słuchawkowy dołożył ... swoją drogą trzeba by się w końcu spotkać na odsłuchy :)

 

żeby nie robić OT w temacie, uzupełniam wypowiedź ...

Moim zdaniem warto dołożyć do lepszych słuchawek, ba , warto poczekać i dozbierać do lepszych

z czasem to zaprocentuje w ogromnej przyjemności z wieczornych odsłuchów przy lampce wina 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

pomogę .... weź odtwarzacz mp3 i jedź posłuchać  ;D

 

posłuchaj sobie 555, SR 60, 205

osłuchaj się w temacie i dokonaj zakupu na spokojnie, nie pod wpływem emocji 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

tak zrobie. właśnie czekam na playerka nowego,potem ruszę w Kraków;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiązany to ciągnę OT

 

"swoją drogą trzeba by się w końcu spotkać na odsłuchy"

 

Chyba wszystko zależy od woli i czasu prezesa firmy  ;D

bo lud do słuchania się znajdzie tylko poinformować wcześniej.

 

w takim razie mały apel do prezesa,szefa,dyrektora i założyciela firmy :)

 

doszedł do mnie ciekawy DAC - modyfikowana lampucera ze stopniem analogowym na lampach (mod by McGyver) można by skonfrontować z CD ze średniej półki, wzmacniacz Forum608 ver extremum także z mojej strony by zawitał

 

myślę ,że inni też by się chętnie pochwalili swoimi nabytkami

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie nie chcą powtarzać tematu. Interesują mnie słuchawki do Komputera ( między innymi do gier). Zależy mi głownie na komforcie użytkownika  w okularach, przy długim nie przerwanym słuchaniu oraz  przestrzenności i kierunkowości dźwięku. Słuchawki mają się zmieścić w cenie 320-350 zł. Interesują mnie tylko słuchawki otwarte.

 

Głownie zastanawiam się między  Sennheiser HD 555 a AKG K 530

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jakiej muzyki słuchasz?

 

Ew. moze właśnie Grado SR60 ? Czy te 40 zł więcej to już będzie za dużo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na słuchawkach, których częściej będziesz używał do gier lub do słuchania muzyki elektronicznej i lubisz dużo mięsistego basu to polecił bym HD555, słuchawki mają lekko przerysowany dół dzięki czemu robią wrażenie niskim pasmem.

Jeśli jednak zależy Ci na neutralnych słuchawkach, bardziej dynamicznych nie "faworyzujących" żadnej części pasma zdecydowanie lepiej sprawdzą się Grado SR60 z pewnością wydadzą Ci się bardziej przestrzenne od wymienionych Sennheiserów. Kolejna zaletą Grado (moim zdaniem bardzo istotną) jest to, że są niesamowicie wygodne przynajmniej w porównaniu z HD555.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecyduje się na "Senki" HD 555. Mimo iż mają podbity bass. Jednak Surround Reflektor myślę że bardziej się przyda, w grach a to będą słuchawki głównie do tego, Gardo owszem ciekawe słuchawki...jednak ciut za drogie jak dla mnie audiofilem nie jestem. Więc myślę że będą dobrym wyborem, tak czy inaczej dziękuję za pomoc.

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się