l3mur91

Zestaw STEREO do małego pokoju.

Rekomendowane odpowiedzi

Będe potrzebował zestaw STEREO do pokoju około 13m2.

 

Ma to śmigać pod YAMAHĄ RX-350. Nie jestem audiofilem i nie podcieram się hajsem ;D Co do muzyki jakiej słucham to w 90% Hip-Hop, potem jakieś techno 5% a pozostałem 5% to to co aktualnie można usłyszeć w radiu.

 

Fajnie by było gdyby kolumny schodziły dosyć nisko, ale żeby nie cierpiał na tym sopran. Chciałbym zmieścić się w 300 może 350 zł. Kolumny podłogowe, oczywiście nie nowe bo za tą cene ciężko będzie cokolwiek kupić nowego  ;D

 

Tak więc czekam na jakieś konkretne propozycje.  ;) ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę 300-350 to moze byc z podlogowkami ciezko.

Ja bym poszedł w podstawkowe, ale z duzym basowym głosnikiem.

Poszukaj na Allegro cos z starszych modeli Heco, Megnat, Paradigm, Canton, potrafią one nieźle przywalić basem, a starsze modele nie musza byc drogie - szczegolnie Heco i Magnat.

 

Aha, nie kupic chociaz nigdy VOICE KRAFT-a, czy innych psełdo kolumn...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A co z kolumnami Pinkbull  ???

To jest jakaś firma, czy coś w stylu właśnie Voice Kraft'a  ??? Bo czytałem gdzieś opinie,  to raczej pozytywne. :)

 

I jeszcze firma CAT.

Co o niej myślisz ?  :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, Pinkbull czy cat to doklanie to samo co Voice Kraft. Gra nie warta swieczki.

Szukaj raczej cos z tych marek co Ci wczesniej pisałem - wyjdziesz na tym lepiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do Pinkbull to masz rację spotkałem się z innym użytkownikiem tego "sprzętu" i po krótki mczasie zdecydował się na sprzedaż "po kosztach".

 

Dobra tak czy inaczej, zmiana planów musze się wstrzymać bo remont się przesunąl w czasie, o miesiąc.

Pomyślimy za kilkanaście dni  ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie po niedługiej nieobecności :P Odświeżam temat, mam do wyboru 2 pary kolumn i teraz zależy mi bardzo na czasie bo niedługo kończy się aukcja. :)

1. Eltax Silverstone 160 Beech

http://allegro.pl/item594170793_kolumny_eltax_silverstone_160_beech.html

2. Clatronic LB 796

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=589842039

 

Clatronica słyszałem na YouTubie, wiem, że to na pewno nie jest rewelacja jeśli chodzi o jakość dźwięku, ale wydaje mi się, że dźwięk był lepszy od Jamo z którymi były porównywane :D

 

Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź.

Pozdrawiam,  ;D ;D ;D ;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Eltax to duńczyki jak Jamo, ten akurat jest najmniejszym z serii silverstonków głośniki 165, 65, 19 mm , także basem nie powali. Powyżej 100Hz powinien chodzić w miarę trzeźwo. BR strojony gąbką :).

 

Clatronic .... cóż producent zestaw ten opisuje jako trzydrożny 500Watowy i ze zdejmowaną maskownicą. Danych tego strojstwa raczej innych nie znajdziesz natomiast nie znalazłem nigdzie info o BR także pewnie nie udało się zestroić i lepiej było puścić głośniki w closed.

 

Wolę Eltaxy 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz pokój jest naprawdę mały ok. 10m2.  8)

Póki co jest jeszcze w remoncie więc Yamaha leży w szafie, a korzystam z micro JVC- UX T550 i do tego "kolumienki" 20wat, więc skok będzie spory.

 

Szczerze to te kolumny póki grają cicho to grają na prawdę świetnie ;] Ale brakuje mi basu....

Więc myślę, że Eltaxy mnie zadowolą. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jest pytanie jaki bas? głębokiego pomruku to z tego nie będzie, ale efekt burzy można na tym spokojnie osiągnąć.  Niestety linia melodyjna gitary basowej nie będzie się chciała kleić.

 

Co do tych Clatronic przejrzałem filmiki i pokazywany jest faktycznie tylko górny głośnik jako niskotonowiec. Jako, że średnice robi się najczęściej tylko do 6,5" to niskie tony będą gorsze od tego Eltaxa /brak BR/, i teoretycznie mogły by być bardziej poukładane i szybsze, żeby nie stworzył tego właśnie Clatronic. Jeżeli ten drugi głośnik to średnica 6,5" to albo ten zestaw daje wokalem po uszach wycinając w pień całą resztę albo ten średniotonowiec to wielka lipa z konającą dynamiką. Ogólnie w przypadku Clatronica nie spodziewam się niczego, a w miarę poukładanej gry najmniej. Nie rozumiem tylko jak można go choć w części porównać z Jamo? Nawet w najtańszej podłogówce Jamo chodzi z BR i ma dwa 6,5" niskotonowce. 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie samo porównanie też wydawało mi się dziwne, ale jakość na YouTubie jaka jest wszyscy wiemy...więc nie wsłuchując się dokładnie i słuchając tego dodatkowo na laptopie wyszło mi stwierdzenie, że Clatronic lepiej śmiga. Chociaż wiem, że w praktyce na pewno jest inaczej.

 

Tak jak pisałem, kolumny będą nadawały w 90% Hip-Hop...ewentualnie to co w radiu tam sobie leci. Chyba się skusze na Eltaxy/.  ;D ;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tego filmiku z porównania clatronic vs. Jamo nie mogę namierzyć. Ale co tandem 6,5" to nie singiel.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=BpIpz42_Crw

 

Proszę Cię bardzo ;]

 

Czyli do tego typu muzyki które byś wybrał ?? Ogólnie Eltaxy wyglądają poważniej.... i bardziej mi się podobają...

I cenowo jak to wygląda...

 

Dzisiaj szukałem Clatronic'a w sklepach i znalazłem....w....TESCO  ;D 199 za sztuke...  :o

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Były też w Realu w kompletach z jakimś ampli ale jakim niepomnę. U mnie na wiosce nie było to załączone, pewnie dlatego żeby klienci nie pouciekali.

 

Clatronic ma tyle z trzydrożnego co ja z niedźwiedzia, Basu będzie miał więcej niż Eltax, a w zasadzie nie wiem czy basu czy tylko niekontrolowanego łupania. Napewno sąsiedzi będą mieli z Clatronica większy ubaw. Cóż ten Jamo na łupankę musiał usiąść, ale nie został on do tego stworzony. Dwa 6,5" zejdą już nisko ale 28Hz?? chyba, że przy dynamice w granicach 65dB. Niestety taka przez lepsze firmy jest już uważana za pasmo odcięte ale w przypadku Clatronica wszystko jest możliwe.

 

Nadal wybrałbym Eltaxa jako bardziej jednorodnego.

 

Szkoda mi tej twojej Yamachy na wynalazki typu Clatronic, VK i kilka innych tympodobnych na A, D itd. :) .

 

ps. dzięki za link ;)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

One też mnie chyba nie zaskoczą basem  ;D ;D Na tabliczce znamionowej te dane mnie nie oczarowały ;P

Jeszcze muszę obskoczyć 2 lombardy, zobacze co tam mają, napisze i dojdziemy może do czegoś konkretnego :)  8)

 

A zaraz dojdzie jeszcze problem kompaktu :P

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A słuchać to będziesz tabliczki znamionowej czy muzy?

 

Niestety te JBL mają jeszcze mniejszy głośnik nisko-średniotonowy, także raczej nadadzą się jako większe monitorki do tyłu, chyba że na przody, przy owocnej współpracy z subkiem. Dynamika też jest taka sobie, natomiast może być całkiem fajne pasmo średnio-wysokotonowe.

 

Zajdź do lombardu przynajmniej będziesz mógł posłuchać tego co kupisz. Kupowanie w ciemno jest chmmm mocno koszto i nerwo chłonne, a nikt nie jest w stanie przewidzieć o jaki dokładnie bas Ci chodzi.

 

Nawet do twojego pokoju głośnik niskotonowy powinien mieć te minimum 16,5cm, poniżej tej granicy /prócz nielicznych wypadków/ zestawy stereofoniczne należy traktować jako akty rozpaczy. Przy 10cm jako skrajne akty rozpaczy i tylko dla słuchaczy kochających muzykę z suba w laptopie. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety o kolumnach Pilota nie będzie już słychać. Firma splajtowała po pożarach w ich magazynach w 1993 roku więc wszystkie ich konstrukcje pochodzą sprzed tego roku. Jeden z czołowych modeli tej firmy znalazły się na pierwszym miejscu listy rankingowej Referenzklasse pisma fachowego "Stereoplay" w 1986 roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ES20 jak na małe kolumienki z niewielkim niskotonowym grają jeszcze całkiem ok. Wszystko zależy od pomieszczenia, ale mają zdecydowanie więcej basu niż inne, z podobnymi niskotonowymi.

Jednak jeśli porównać je z  jakimiś nawet niewielkie podłogówki, to różnica w basie jest ogromna. Wiec... chyba najlepsze wyjście to posłuchanie ich.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pilociki się już sprzedały.

Jak masz możliwość, zajdź, zobacz, posłuchaj. Nikt na pewno nie będzie Ciebie wyganiał ze sklepu, a będziesz miał jasny pogląd na sytuację. Oczywiście kupować nie musisz i nie zapomnij, że to Ty będziesz się z nimi męczył przez następne 2-3 lata i to właśnie Tobie a nie sprzedawcy będą one grały. Wszelkie sugestie sprzedawcy o tym jak grają bez sprawdzenia na ucho traktuj jako chmmm... większość z nich ma taki słuch jaki ja będę miał za następne 40lat /bez urazy założyciele zacnego forum, ale nie wierzę, że sprzedawca z jakiegoś sklepu "nie dla rozumujących inaczej" ma wyrobiony słuch. Cóż jaka płaca taka praca/. Oprócz basu który sobie sprawdzisz zobacz na wysokie, czy czasem nie założyli jakiejś tandetnej polipropylenowej kopułki, Dużo lepsze są jedwabne, tytanowe, ceramiczne itp. Jak już kupisz z plastykową to po roku zmienisz ją z powodu okrutnego wprost szeleszczenia. Rodzaj zastosowanego tweetera nie stanowi jakiejś wielkiej tajemnicy i bez trudu to ustalisz.

 

Jak już wybierzesz odpowiednie, skorzystaj z internetu i pewnie wyszukasz tańszą propozycję. Ampli przyjechało do mnie z Bydgoszczy gdzie było tańsze o 350zł z wysyłką. Różnica nieduża ale zawsze na kabelki zostało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zostają te "inne" sklepy w których sprzedawcy znając się na rzeczy ;)

Co do wysokotonowca - JBL całe szczęście nie upadł jeszcze tak nisko aby polipropylenowe kopułki robić ;)

A Internet jest bardzo dobry.. ale radzę również zwrócić uwagę czy towar pochodzi z oficjalnego źródła... od polskiego dystrybutora. Jeśli nie to można kupić takie sprzęt taniej, ale wtedy trzeba się liczyć z tym, że jest on bez oficjalnej gwarancji (albo z ograniczona czasowo) od małej firmy która sprowadza go z zagranicy, oraz najczęściej bez polskiej instrukcji obsługi.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że są takie sklepy, bo zalew "wiedzy" marketowej jest po prostu oszałamiający.

 

Różnica w cenie Onkyo  DV BD606 Elektropunkt Bydgoszcz 2185, Świat RTV W-wa 2999 i tu i tu mam tyle samo drogi. Różnica w cenie 800 zł, przy czym w Bydgoszczy mam na pewniaka gwarancję 36 miesięcy polską nie wiem jak z Warszawą ale po co przepłacać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Elektropunkt z Bydgoszczy daje swoją gwarancje... z tego co wiem. I nie jest to oficjalna polska gwarancja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Świat RTV także, problem w tym że obydwie firmy działają na terenie polski legalnie, są zarejestrowane mają Regon a to, że nie współpracują z EIC, a może EIC ma konkurencję? Ba MM rekomendowany przez EIC ma ten sprzęt taniej niż Świat RTV. Nie rozumiem co daje polska, nie polska? gwarancja, Mam gwarancję na komórkę polską a jakże, wyrok elektrokorozja złącza, sprzęt zwrócony bez naprawy, dobrze że nie kazali mi dopłacić za przegląd. W rzeczyswistości złoto na złączach takie jak w "wątkowych" wtykach toslink przed rozpakowaniem opakowania, a podupadł na zdrowiu tranzystor kluczujący zasilanie. Całe szczęście, że istnieją w polsce jeszcze fora gdzie można się czegoś dowiedzieć. Dlaczego się zapytowuje braciak który mieszka od kilku lat w Irlandi nie miał takich kłopotów z komórką tej samej firmy ale nie obsługiwanej przez polską sieć naprawczą?

Nie interesuje mnie kto będzie sprzęt naprawiał, ale kto go naprawi. Serwisy firm Yamacha, Denon, HK, i kilka innych poustawiały już to sobie, a że firmy chmmm realowskie mają serwisy jak ja z komórką?, trudno należy przestrzegać przed firmami tego typu. A jest tego trochę.Swój ampli kupiłem też z Bydgoszczy i po trzech tygodniach się zepsuł. Jedyne co mnie w tym interesowało to wykonać telefon do firmy kurierskiej. Po dwóch tygodniach sprzęt miałem przywieziony do domu przez kuriera i mam narzekać na dostawcę? Firmy nie są te same, a nie mam zamiaru nikogo reklamować jest ceneo i oni się tym zajmują resztra to logika i umiejętność korzystania z netu.

 

Aleśmy pojechali z tematu pewnie mnie ban tym razem nie minie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się