karolus79

Wybór sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnosnie zestawu kina domowego. Chcialbym kupic aplituner i zestaw glosnikow 5.1, ale moge na to przeznaczyc ok 1800 - 2000pln. Czy za taka kwote mozna kupic cos przyzwoitego? Nie jestem audiofilem i nie chce burzyc scian dzwiekiem, tylko potrzebuje ladnego, czystego brzmienia, głownie do ogladania filmow z dvd i programow cyfry+ hd. Jeszcze jedno pytanie o sposób polaczenia, dekoder cyfry podlaczam kablem hdmi do telewizora, i koaksacyjnym do amplitunera, dvd tak samo? Jestem zupełnym laikiem w tych sprawach i nie znam sie na tym absolutnie. Dziekuje za wszystkie podpowiedzi.

Pozdrawaim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Łączysz kablami HDMI, z cyfry i DVD do amplitunera i dopiero z niego do TV. Dzwięki DD i DTSHD są dostępne po HDMI. Ale i tak większość amplitunerów w połaczeniu z 5.1 głośnikami skonwertuje dźwięk do DD DTS96/24. Nie wiem czy w takim razie opłaca się zawracać siobie głowę dźwiękiem HD a amplitunery bez tych dekoderów są tańsze.

 

W sklepie znajdziesz "SONY STR-DG520" wraz z odpowiednimi głośnikami w cenie <2kzł. i "Pioneer DV-410 i VSX-418" też z kolumienkami minimalnie powyżej 2Kzł Bez DVD obydwa zmieszczą się w zakładanym przedziale cenowym. HDMI łączysz w tym przypadku albo przez ampli w przypadku Sony, albo do TV a dźwięk koaksialem do ampli w przypadku Pionieerka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

W takim przedziale cenowym polecam Panu zestaw:

 

Amplituner wielokanałowy (5.1) Yamaha RX-V363:

http://sklep.rms.pl/index.php?p1848,amplituner-wielokanalowy-5-1-yamaha-rx-v363

 

+

Zestaw kolumn kina domowego 5.0 KODA F-51F/C/S v2

http://sklep.rms.pl/index.php?p1691,zestaw-kolumn-kina-domowego-5-0-koda-f-51f-c-s-v2

 

Często sprzedajemy te zestawy w takim połączeniu i wydaje mi się że jest to bardzo dobry a przede wszystkim sensowny wybór. Amplituner posiada wejścia i wyjścia HDMI więc rozwiązanie podłaczenia zaproponowane przez mumia wydaje się być jak najbardziej poprawne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się