Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do kupienia dosłownie za grosze odtwarzacz CD Sanyo CP 868.

 

Miałem okazję go słuchać, i daje rade, tylko jest....hmmm... nieładny. Nijak pasuje do całości kiedy stoi na ampli.  ::) ::)

 

Dodatkowo nie mam w ogóle doświadczenia z tą firma, więc nie wiem czy opłaca się w to pakować.

Myślę cały czas na CD ale oczywiście od Yamahy.

 

Co Wy myślicie ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie chciałbym go nawet za symboliczne grosze. no może za 10zł ... ale i tak nie mam miejsca w szafie. Nie dość że sprzęt wiekowy to jeszcze zupełnie nie rozwojowy ...

Jak masz ok 100-150zł na CD to już można coś znaleźć co jakoś tam gra i ew. wymiana lasera będzie tania. KSSA 210 można kupić tanio i wymienić samemu w razie potrzeby. Więc takiego sprzętu trzeba szukać. Co więcej można kupić coś np. z Sony lub Philipsa i śmiało wstawić np. lampucerę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest to kwestia właśnie 150-200 pln.

 

Tylko tak jak mówiłem chciałbym, żeby to była Yamaha. (Kwestia wyglądu, spójności kompletu)

Chwilowo i tak muszę zostać przy tym chyba, bo musiałem opłacić prawko A i nie mam siopy.  >:( >:(

 

I jest jeden problem, tylko nie wiem z czym.

Przy odtwarzaniu CD pojawiają się jakieś dziwne trzaski na kolumnach.  ::) Nie jest to częste zjawisko i wczoraj tego nie zauważyłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

hmm...trzaski są tylko jak odtwarzasz z CD ?

Płyta oryginał czy CD-R ?

może po prostu kwestia nośnika, może laser się kończy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na 'świeżym' mogą być trzaski ... kupiłem kiedyś na próbę Verbatima jakiegoś po 80gr ... nawet nie chciał się wczytać w Rotelu, no może za którymś razem ... ale przy tym szumy takie jak z zaniedbanego winyla.

Spróbuj nagrać na CDR-Audio w prędkości max 10 może będzie ok

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Waluch a dobry nośnik to ile % dobrego brzmienia?  ;D

 

Tak na serio to jeśli nie nagrywałeś szybciej jak x24 na badziewnej nagrywarce to obwiniał bym odtwarzacz a nie CD-Ra. Co do nagrywania o dziwo lepiej nagrywają stare nagrywarki, nowe DVD-RW nie mają wolniejszych prędkości nagrywania cd-r (chyba, że przez ostatni rok się zmieniło, bo nie jestem w temacie, ale wątpię). 

 

 

 

miałem na myśli to, że nośnik niskiej jakości po prostu sprawia problemy dla odtwarzacza CD i tyle, przez to pojawiają się 'artefakty' w dźwięku. Słaby CD-R = więcej błędów ...

 

co więcej ... ile razy się zdarzało tak, że tani, słabej jakości CD-R po kilku miesiącach nie nadawał się do odczytu ... taki urok tanizny ...

 

a co do

nowe DVD-RW nie mają wolniejszych prędkości nagrywania cd-r
owszem mają, dużą rolę odgrywa używane oprogramowanie

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę i jakoś nie do końca mogę się z tym wszystkim pogodzić. Specjalne płyty, małe prędkości nagrywania etc. jak odtwarzacz nie odtwarza, to znaczy że już nic z niego nie będzie bo: albo ma laser nie przystosowany do czytania nagrywanych płyt, albo laser kończy żywot. Jedno i drugie w zasadzie sprowadza się do tego samego, lepiej nie kupować takiego lasera, ew. liczyć się z szybką jego wymianą.

 

l3mur91 czyściłeś soczewkę? trzaski powtarzają się cyklicznie co jakąś 1sek?, czy są cały czas?

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę i jakoś nie do końca mogę się z tym wszystkim pogodzić. Specjalne płyty, małe prędkości nagrywania etc. jak odtwarzacz nie odtwarza, to znaczy że już nic z niego nie będzie bo: albo ma laser nie przystosowany do czytania nagrywanych płyt, albo laser kończy żywot. Jedno i drugie w zasadzie sprowadza się do tego samego, lepiej nie kupować takiego lasera, ew. liczyć się z szybką jego wymianą.

 

l3mur91 czyściłeś soczewkę? trzaski powtarzają się cyklicznie co jakąś 1sek?, czy są cały czas?

 

   

 

hmm no nie jest tak do końca jak piszesz ... zrób próbę ... nagraj coś na najtańszej CD-R jaką znajdziesz ... np. taka no-name ... i nagraj z prędkością x52

zobaczysz czy odczyta to odtwarzacz ...

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czyta bez zająknięcia z 48X, (nie wiem jak 52, ale nie będę nagrywarki zmieniał, celem sprawdzenia czy też LG może nagra odtwarzalną sieczkę), stąd pytanie jak ma się laser w Sanyo l3mur91. Fakt nie wszystkie czytały stąd pytanie czy owe Sanyo na pewno było przygotowane pod CD-R i RW?

 

No i kilka pytań natury technicznej l3mur91 oglądałeś laser w tym CD? czysty/brudny ma powłokę antyrefleksyjną czy już ktoś ją zmył?, jakie to są trzaski?.

 

Miełem kiedyś na warsztacie trzeszczącą zmieniarkę CD samochodową, ileż się jej naoglądałem i nic..., laser nówka podstawiony to samo aż wreszcie znalazłem uszkodzenie. Uszkodzony był docisk talerzyka płyty takie plastykowe badziewie z magnesem. Po wymianie cisza jak makiem zasiał.

 

Waluch  wszyscy wiemy nie od dziś, że są płytki i płytki. Dzisiaj byłem w sklepie kupić DL bo ostatnio jak kupiłem to nie nagrałem. Co usłyszałem? oczywiście zmień nagrywarkę. Qrna TEAC to nie jest aż takie badziewie żeby je zmieniać co roku, ba wziełem Verbatimki i nagrało bez najmniejszego problemu. Te które wcześniej skopało to Emteki i jak do tej pory chodziły spokojnie. Kupię z innego źródła może faktycznie Teac wyciąga nogi?   

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się