Administrator

Odsłuchy w salonie RMS.pl 21.08.2009r

Recommended Posts

Ostateczny termin odsłuchów to 21 sierpnia 2009 godz. 17 w salonie audio RMS.pl przy ulicy Handlowej 7 w Białymstoku. Prosimy potwierdzić przybycie mailowo na adres: sklep@rms.pl w tytule wpisując „Odsłuchy sierpień 2009”. Zachęcamy do przyniesienia własnych płyt CD. Istnieje możliwość uczestniczenia w odsłuchach z własny sprzętem, w tym celu prosimy o zaznaczenie tego w mailu.

 

Prezentowany sprzęt podczas odsłuchów:

 

Elektronika:

1)

Vincent CD-S6

Vincent SV-236MK

 

2)

Vincent CD-S1.1

Vincent SV-226MK2

 

3)

Marantz SA7003

Marantz PM7003

 

Kolumny:

JM Lab Focal Chorus 816 V

Dali Ikon 6

 

Plan odsłuchów:

1) Porównanie zestawów Vincent-a

2) Porównanie kolumn Focal 816 i Dali Ikon 6

3) Porównanie CD Vincent CD-S6 z Marantz-em SA7003 + DAC Lampucera (made by McGyver)

4) Porównanie zwykłych kabli zasilających z kablami TRIPWIRE modele DUO i QUAD

 

Zapraszamy serdecznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsze odsłuchy w RMS.pl zakończone. Ogólne wrażenie bardzo dobre. Jak na debiut, liczba osób pozytywnie mnie zaskoczyła i na pewno nie będą to ostatnie organizowane przez RMS.pl odsłuchy :)

Poniżej kilka zdjęć:

ekspozycja2_074-komp.jpg.2f2763f88292784dfc540e24c057273c.jpg

ekspozycja2_027-komp.jpg.0a7538da968948eb0d17e60f5da7baec.jpg

ekspozycja2_053-komp.jpg.95ab593b3f0b32641c964651722525c0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłem bardzo mile zaskoczony całą obsługą odsłuchów. Atmosfera miła i na poziomie. Sprzęt zmieniany szybko i bez problemów technicznych.

Do tego 'coś na ząb' i na przepłukanie gardełka.

 

Dziękuje serdecznie panom z RMS.pl za odsłuch i miłe towarzystwo.

 

tak na marginesie to szkoda ,że fotki trochę ciemne wyszły

na drugi raz wezmę swój aparat  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla ciekawskich przygotowaliśmy małą podsumowującą relacje z odsłuchów:

 

Spotkanie rozpoczęliśmy od odsłuchania odtwarzacza CD Vincent: CD-S1.1, wzmacniacza hybrydowego SV-226MK2 oraz kolumn Focal Chorus 816 V. Przewody głośnikowe, jakie użyliśmy to XLO HT6-8. Elektronikę połączyliśmy interkonektem Techlink-a z najwyższej serii XS (XS031).

Po odsłuchach wyjściowego systemu zamieniliśmy elektronikę Vincenta na wyższe modele: odtwarzacz CD model CD-S6 oraz wzmacniacz SV-236MK. Wrażenia odsłuchowe były jednoznaczne. Model SV-236MK wypadł lepiej. Wielu osobom brakowało przestrzenności w SV-226MK2 a także pojawiały się opinie, iż niższy model wzmacniacza zagrał bez wyrazu jakby był za małą zasłoną. Zauważalna poprawa była również w dynamice. Bas w wyższym modelu był głębszy i zarazem szybszy a także lepiej kontrolowany. Jedyne usprawiedliwienie dla modelu SV-226MK2 jest takie, że nie był do końca wygrzany i może po dłuższym wygrzaniu zagrałby lepiej.

Po zmianie kolumn na Dali Ikon 6, uczestnicy lepiej wypowiadali się o kolumnach Dali wskazując na lepiej brzmiącą, łagodniejszą górę pasma, z łagodną średnicą, namacalnymi wokalami oraz lepszą przestrzennością. Prawdopodobnie za sprawą wbudowanego wysokotonowego głośnika wstęgowego. Z drugiej strony Dali brakowało podstawy basowej. Bas był odchudzony, nie schodzący tak nisko, ale też w miarę dobrze kontrolowany. Focale grały z zwiększą dokładnością, dynamiką, troszkę bardziej ostro.

Kolejnym punktem programu był test DAC-a – modyfikowanego Lampucera ze stopniem analogowym na lampie (mod by McGyver), który podłączyliśmy do Marantz-a SA7003. Pierwsze zaobserwowane wrażenia, to m.in. większa szczegółowość i rozdzielczość przekazu z lepszą separacją instrumentów. Muzyka była bardziej żywa, lepiej kontrolowany sprężysty bas, chociaż lekko odchudzony, lepsze wybrzmienia instrumentów.

Sam odtwarzacz CD Marantz-a SA7003 bez pomocy Lampucera zagrał trochę mniej szczegółowo, z lekko poluzowanym, mocniejszym basem, niżej schodzącym. Niektórzy twierdzili, że zagrał zbyt ostro i żywiołowo, co może męczyć przy dłuższym słuchaniu. Odtwarzacz CD Vincenta CD-S6 w bezpośredniej konfrontacji z Marantzem zagrał spokojnym brzmieniem, bardziej relaksującym, na długie godziny grania.

Na koniec zmieniliśmy standardowe kable zasilające w odtwarzaczu CD oraz w DAC-u na TRIPWIRE, modele DUO i QUAD. Po zmianie dało się usłyszeć minimalną poprawą zwłaszcza w przypadku basu, uwydatnioną średnicą, z lepiej poukładanymi łagodnymi wysokimi tonami oraz lepszym brzmieniem instrumentów.

Po 4 godzinach nasza percepcja dźwięku doszła już na skraj wyczerpania, co było wyraźnym sygnałem do zakończenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now