MATTHIAS

Opinia na temat nowego Marantza nr1501

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich uzytkowników tego forum. Od jakiegoś czasu jestem "gościem" wielu stron poświęconych tematyce kina domowego. Moja aktywnośc wiąże się z planowanym zakupem jakiegoś sprzętu do mojego małego salonu (17m2). W ostatnim okresie pojawiło się wiele nowych amplitunerów, a jednym z nich jest nowy smukły Marantz. Czy ktoś testował już ten sprzęt? Czy moge go brać pod uwagę jako pierwszy element mojego zestawu? Jaki zestaw 5.0 mógłby go uzupełnić (70/30 - muzyka/kino)? Jak ma się ten model do np. Denona AVR1910 (ten sam przedział cenowy) ???.

PS. Czy na moje potrzeby 7x50W jest wystarczającą wartością mocy z takiego Marantza?

 

Dzięki za info i z góry sorki za "laickie" pytania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał wzmacniacz i kolumny czyli typowe dobre stereo zamiast lipnego kina. I tak w większości ma być do muzyki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do muzyki stereo - to zestaw stereo na pewno będzie lepszy. Jeśli do muzyki wielokanałowej... albo inne osoby wymagają jednak aby było to kino (np. żona;) no to wtedy wybór takiego Marantza nie będzie złym pomysłem. Smukłość ... rzecz gust i miejsca na półce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i widzę, iz są oferowane przez dystrybutora gotowe zestawy kina domowego z tym Marantzem zwane jako Excellence RED 200, 400, 500, 600. Różnią się tylko dołączonymi kolumnani (Prism + 3 x Yamaha), wszystkie zaś maja odtwarazcz DVD Marantza DV 4003. Całość stanowi nawet elegancki zestaw tylko gdyby nie te głośniki. Zastanawiam się nad taką gotową konfiguracją (bardziej atrakcyjna cena w zestawie) bądź pokuszę się o swój zestaw - rozwiązanie droższe. Nurtuje mnie tylko jedno pytanie czy nalezy się opierać na czymś tak nowym jak Marantz nr1501 i jeszcze dokładnie nie przetestowanym. Może już ktoś go dokładnie obejrzał?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Zastanawiam się nad taką gotową konfiguracją (bardziej atrakcyjna cena w zestawie) bądź pokuszę się o swój zestaw - rozwiązanie droższe."

 

Jak kupujesz cały zestaw w jednym sklepie to można się targować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niestety szukałem i nic, żadnych testów ani opinii podobno jest to ala SR5003 ale okrojony. Najciekawsze, że pojawił się już następca SR5004. Może rzucuć się na HK 255 lub HK 260 i dać se spokój z tym Marantzem??? Jakieś sugestie? Chcę to podłączyć do zestawu 5.0 Jamo S606. ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham na H\K 247 i jestem zadowolony. Wprawdzie nie mam zestawu zgodnego z dolby thx ale jak na własnoręcznie robione kolumny w 7.1 to sukces. Co do Harmana to jest kilka wad, które przeoczyłem przy kupnie:

 

- obraz puszczony przez ampa w jakości 1080p jest zmniejszony do wartości 720p (bo amp  obsługuje tylko 720p)

- brak regulacji impedacji na wyjściu wzmacniacza (jest stała 8ohm)

- (może nie wada, ale) mógłby być troszkę mocniejszy

 

Zalet jest masa i w tej kategorii cenowej nie spotkałem się z dobrym konkurentem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Obciążenie z jakim powinien pracować wzmacniacz nie jest nigdy stałe, co za problem podłączyć do wzmacniacza przewidzianego do pracy w 8 om np 12? problem pojawia się gdy chcemy podłączyć np 6 om. W zasadzie każdy bez wyjątku wzmacniacz klasy AB można zmusić do pracy w trybach 2om pod warunkiem oczywiście że tranzystory prądowe i zasilacz wytrzymają. Co do zasilacza to HK chwali się od dawna że tą sekcję opanował, pozostaje wymiana tranów na mocniejsze i ew. delikatna korekcja dzielnika w zabezpieczeniu przeciwzwarciowym. Przy okazji wzrośnie także moc oddawana do głośników. Dobrym dodatkiem do "doskonale skonstruowanej" zasiłowni z HK będzie wtedy pakiecik kondensatorków w zasilaniu.

 

Podstawowa wada tego amplitunera to brak zgodności z nowymi standardami HD tak audio jak i wideo. Za porównywalną cenę można już nabyć kilka sprzętów zgodnych z formatami HD opartych o przetworniki DSP z obozu Cirrusa a za niewiele więcej wchodzimy w wyprzedaże KD serii 5.1 i 7.1 zgodnych z standardami THX, czasami można nawet coś wyskrobać opartego o BB. .

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się