robsonokocim89

Czy warto kupić blue ray LG?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od pewnego czasu zamierzam kupić odtwarzacz blue-ray gdyż moja leciwy odtwarzacz dvd toshiba już przestaje działać. Znalazłem cenowo atrakcyjną ofertę odtwarzacza LG BD370: http://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu- ... 70-1.bhtml

Mam do Was pytanie. Jak wygląda sprawa dzwięku w tym odtwarzaczu? W specyfikacji nie ma nic na temat Dolby Digital HD, DTS HD itd. Czy on odtwarza tego typu rodzaje dzwięku? NA stronie LG znalazłem info : http://www.lge.com/pl/tv-audio-video/vi ... -BD370.jsp np że: "Dźwięk (strumień bitów) – Dolby Digital Tak" a "Dźwięk (dekodowanie) – Dolby Digital Nie ". NA czym to polega?

Prosiłbym, także o opinie na temat samego odtwarzaca, czy warto go kupić i czy jest jakaś alternatywa w podobnym przedziale cenowym. Z góry dzięki za pomoc  8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odtwarzacz jest faktycznie w atrakcyjnej cenie. Ale jest to odtwarzacz z pierwszej serii blue-ray. Na pierwszy rzut oka w specyfikację widać brak koderów dźwięku HD. Jakość dźwięku oraz obrazu na przyzwoitym poziomie. BR wyposażono w dość liczną ilość kodeków do filmów min. MKV DivX6

Dokładną recenzję można znaleźć na frazPC. Z moje strony mogę polecić ten sprzęt, jeżeli ma być używany tylko z TV (bez zestawu KD) i raczej do sporadycznego używania. Natomiast stosując go jako rozwiązanie do całego zestawu KD poleciłbym raczej blue-ray z wyższej półki. Różnica będzie zauważalna i słyszalna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ogromnie ważne w tych odtwarzaczach są procesory do obrazu. Różnica pomiędzy tańszymi a droższymi odtwarzaczami jest ogromna jeżeli chodzi o obraz o czym sam się przekonałem. Nowsze i szybsze procesory potrafią zredukować liczbę szumów, lepiej sobie radzą ze skalowaniem obrazu do rozdzielczości FullHD. Tańsze odtwarzacze nie mają skalera więc już np płyta DVD będzie tylko w jakości DVD a nie Blu-Ray.

 

Ze swojej strony polecam odłożyć nieco więcej gotówki bo to będzie miało realne przełożenie na jakość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja radzę poczytać trochę o klonach BR, przemyśleć sprawę, kupić coś co wogóle chodzi i jak najszybciej przejść na BR. Spora część drogich odtwarzaczy nie obsługuje mkv i divx HD także po co wogóle sobie nimi zawracać głowę? a skalery? telewizory mają już je zaszyte i wbrew mniemaniu doskonale się spisują. W panasie wszystkie cuda mam wyłączone bo każdy film w dvd przypomina  animację. Koniec cukierkowania. Dziwi mnie że niektórzy w dalszym ciągu myslą, że film VHS dorówna kiedykolwiek dvd tak samo ma się sytuacja z dvd kontra br. Z ... bata nie ukręcisz i albo kupisz dobry nośnik, albo o rozdzielczościach >32 cali można zapomnieć.

 

Czy kupować drogi sprzęt? i czy jakość zależy od ceny?, teoretycznie powinna ale jest to tylko teoria. Nowsze bo droższe procesory wizji, tylko dlaczego jak nowsze to ktoś zapomniał o mkv? czy może tak stare, że mkv jeszcze raczkowało i nikt nie wiedział w którą stronę ewoluuje?. Kto na dzień obecny kupi DVD bez Divx?, A wogóle można takie jeszcze kupić? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Idzie powoli nowa linia odtwarzaczy Blu-ray, które będą łączyły w sobie funkcje BR z możliwością podpięcia dysków twardych i z odtwarzaczami strumieniowymi z dobrymi przetwornikami C/A. Jeszcze około rok czasu, a funkcje BR mogą jeszcze bardziej iść w kierunku centrum multimedialnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wracając do tańszych odtwarzaczy Blu-Ray. Miałem możliwość przetestowania Samsunga i LG i według mnie największą bolączką testowanych odtwarzaczy, zaznaczam, że mogły to być tylko te modele, był brak możliwości wgrania nowych kodeków. Zarówno jeden jak i drugi model miał możliwość odtwarzania filmów ściągniętych z internetu ale niestety, nie z każdym sobie radził. Występowało wówczas znaczne smużenie obrazu, dźwięk był opóźniony w stosunku do obrazu, tych filmów nie dało się oglądać. Piszę o tym Państwu, ponieważ wiele osób pokłada w wyjściach USB zbyt duże nadzieje i będą czuli się niekiedy rozczarowani.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z kodekami sprawa nie wygląda już tak różowo jak to by się mogło wydawać. Nie za bardzo rozumiem jak można np dograć kodek mkv do BR?, jeżeli procesor nie został choćby wstępnie do niego przystosowany, to nie PC gdzie można sobie wszystko poukładać "po swojemu". Procesor pracujący w DVD czy BR ma swoje ograniczenia i nic nie jest w stanie tego zmienić. A w zasadność wymiany płyty głównej w BR jakoś nie do końca wierzę. ;D

 

Dowcip polega na tym że 10 lat temu kupiłem DVD bez divx za spore pieniądze, później były różne wynalazki ale za to dużo tańsze a w chwili obecnej mogę kupić wczesnego powystawowego BR Szajsunga za 180 zeta. Fakt model o przestarzałej konstrukcji ale zaczyna się to robić bardzo tanie. I teraz jak mam kupić model z wysokiej półki ale bez mkv, to chwilowo wolę model za psie pieniądze i niech się skrystalizuje sytuacja na rynku formatów matroskowatych i divxHD.

 

Dodatkowo zaczynają dochodzić do tego wszystkiego tzw. odtwarzacze sieciowe, tunery z HD z możliwością VOD etc.

 

     

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na gwiazdkę dostaliśmy odtwarzacz LG BD650. Bardzo szybko wylądował u rodziców, a my zakupiliśmy Sony Blu-ray S186. Ogromna różnica. Przynajmniej między tymi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na gwiazdkę dostaliśmy odtwarzacz LG BD650. Bardzo szybko wylądował u rodziców, a my zakupiliśmy Sony Blu-ray S186. Ogromna różnica. Przynajmniej między tymi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się