Jan z Kraśnika

wmacniacz do komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Używam komputera jako instrumentu muzycznego.Gram wykorzystując sample zgromadzone na dysku przy użyciu programu Hauptwerk Virtual Pipe Organ (www.hauptwerk.com). Program daje możliwość uzyskania dźwięku wielokanałowego. Posiadam kartę muzyczną E-MU 1212  z wyjściami cyfrowymi i optycznymi http://www.bigbeat.pl/images/EMU1212Mbig.jpg

Chcąc mieć dźwięk wielokanałowy muszę kartę podłączyć do ..........., no właśnie tutaj zaczyna się problem. Nie wiem czy amplituner kina domowego to odpowiednie rozwiązanie dla moich celów - może jest coś lepszego, wszak chodzi tylko o dźwięk, a nie obraz. Pokój w którym stoi instrument ma powierzchnię 28 m2. Jeśli chodzi o budżet, to również nie mam pojęcia ile należało by przeznaczyć na nagłośnienie. Górna granica to 10 tys.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz uzyskać?

Zależy Ci na analizowaniu brzmienia i rozkładania na czynniki pierwsze czy bardziej wolisz aby grało muzykę jako całość?

 

Możesz kupić sam przetwornik cyfrowo/anadlowy tzw. DAC i do niego wzmacniacz stereo + parę kolumn, albo DAC + monitory aktywne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz stereo mogę podłączyć od razu do karty ponieważ ma ona również wyjścia analogowe stereo. Obecnie mam podłączone w tym miejscu dwie aktywne kolumny. Chodzi mi jednak o uzyskanie dźwięku wielokanałowego, co w przypadku instrumentu imitującego organy piszczałkowe niezwykle urealnia brzmienie. Program muzyczny ,z którego korzystam daje możliwość przekierowywania określonych sekcji brzmieniowych na różne kanały ( np. głosy fletowe na innym kanale, trąbka - na innym itp. )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rozwiązanie jest dość proste. Jeżeli program ma zajmować się obróbką sygnału należy użyć amplitunera kina domowego z funkcją DIRECT. Połączenie może być realizowane za pomocą kabla coaxialnego lub optycznego w tym wypadku. Ja polecam rozwiązanie http://sklep.rms.pl/index.php?p4326,amplituner-wielokanalowy-7-1-denon-avr-2310-avr2310 

W zależności od potrzeb należy wyposażyć kino w komplet kolumn. W zależności od potrzeb należy użyć konfiguracji kolumn: (5.0, 5.1, 7.0, 7.1)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się