pavvello

Pomoc przy wyborze projektora.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przeczytałem poradnik wybrania odpowiedniego projektora i teraz mam pewien dylemat. Chciałbym kupić projektor w granicach 2500 zł służyć miałby do oglądania filmów. Znalazłem w internecie projektor firmy Optoma - model HD600X i spodobały mi się jego parametry. Po chwili natrafiłem na model Optomy HD200X i wtedy powstał problem. Wydawało mi się, że projektory Full HD kosztują znacznie więcej, ale się zdziwiłem bo ten model można już kupić za 3300 zł. Byłbym skłonny wydać te 3300 zł, ale niestety odbije się to trochę na zestawie kina domowego. Ekran miałby mieć przekątną ok. 80 cali odległość od ekranu to ok. 3,8 m. Zastanawiam się czy rozdzielczość 1280x720 by mi nie wystarczyła. Czytałem wiele recenzji na temat tych projektorów i oba są bardzo dobrze ocenianie jednak nie wiem jakby wyglądało bezpośrednie starcie. Prosiłbym o rady przy wyborze sprzętu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

optoma hd200x to najtańszy model obsługujący FullHD i naszym zdaniem jego jakość nie jest tym czego oczekuje się od projektora kina domowego. Jest to model przeznaczony do ogólnych zastosowań multimedialnych i stąd jest dość specyficznym kompromisem. Jak wiadomo, samo obsługiwanie rozdzielczości FullHD nie jest gwarancją obrazu wysokiej jakości.

 

Jeśli zależy Panu na projektorze przeznaczonym do domowego centrum rozrywki to polecamy Optomę HD20

http://sklep.rms.pl/index.php?p4670,projektor-fullhd-optoma-hd-20-hd20

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Bardzo ciekawa propozycja. Chyba naciągnę swój budżet i kupię HD20.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Optoma to projektor DLP. Przed zakupem dobrze jest przetestować projektor pod kątem podatności na efekt tęczy. Poza tym należy dobrze przemyśleć instalację projektora (w tym celu można wspomóc sie kalkulatorami projekcji). Najważniejsze, to wszystko dokładnie przemyśleć, aby po zakupie nie okazało się że:

- użytkownicy są uczuleni na efekt tęczy (w sumie to najmniejszy problem),

- nie da się uzyskać zakładanej wielkości obrazu (obraz jest zbyt mały lub zbyt duży)

- nie można umieścić projektora w miejscu gwarantującym uzyskanie poprawnego obrazu (niemożliwe jest umieszczenie projektora na wprost od obrazu - można to obejść kupując projektor z lens shiftem)

Generalnie nie powinno być zbyt wielkiej różnicy w jakości obrazu pomiędzy HD Ready a Full HD na ekranie o wielkości 80" oglądanego z prawie 4 metrów.

Zasadnicze pytanie to jaki materiał będziesz oglądać - dvd, blue ray, coś ściągniętego z sieci?

Zakup projektora Full HD ma sens tylko wtedy, gdy będziesz oglądał materiał nagrany w jakości Full HD.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Optoma to projektor DLP. Przed zakupem dobrze jest przetestować projektor pod kątem podatności na efekt tęczy. Poza tym należy dobrze przemyśleć instalację projektora (w tym celu można wspomóc sie kalkulatorami projekcji). Najważniejsze, to wszystko dokładnie przemyśleć, aby po zakupie nie okazało się że:

- użytkownicy są uczuleni na efekt tęczy (w sumie to najmniejszy problem),

- nie da się uzyskać zakładanej wielkości obrazu (obraz jest zbyt mały lub zbyt duży)

- nie można umieścić projektora w miejscu gwarantującym uzyskanie poprawnego obrazu (niemożliwe jest umieszczenie projektora na wprost od obrazu - można to obejść kupując projektor z lens shiftem)

Generalnie nie powinno być zbyt wielkiej różnicy w jakości obrazu pomiędzy HD Ready a Full HD na ekranie o wielkości 80" oglądanego z prawie 4 metrów.

Zasadnicze pytanie to jaki materiał będziesz oglądać - dvd, blue ray, coś ściągniętego z sieci?

Zakup projektora Full HD ma sens tylko wtedy, gdy będziesz oglądał materiał nagrany w jakości Full HD.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Racja,to bardzo przydatne porady w kwestii zakupu projektora,warto wziąć je pod uwagę. Z doświadczenia również polecałbym Optomę hd200,to bardzo dobry wybór.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Racja,to bardzo przydatne porady w kwestii zakupu projektora,warto wziąć je pod uwagę. Z doświadczenia również polecałbym Optomę hd200,to bardzo dobry wybór.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się