bolek

problem z uzyskaniem dzwięku digital 5.1 z karty dźwiękowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z uzyskaniem dźwięku digital (5.1) jak w temacie. Posiadam potężny almplituner Technics SA-DA10, który połączony jest z kartą dźwiękową zintegrowaną (REALTEK-wyjście SPDiF) za pomocą światłowodu. W opcjach karty jest ustawione "włącz wyjście digital" lecz amplituner tego "nie widzi" tak jak jest to np przy podłączeniu DVD (wówczas na wyświetlaczu wzmacniacza świeci czerwony napis DIGITAL nawet jeśli płynie tylko dźwięk stereo). Próbowałem zmieniać ustawienia w POWER DVD do odtwarzania filmów na 6 głośników,ale na nic się to nie zdaje płynie cały czas tylko dźwięk stereo. Karta REALTEK na płycie GIGABYTE EP45-UD3LR posiada wyjścia analogowe do systemu wielokanałowego więc wydaje mi sie że wyjściem optycznym powinienem takowy sygnał uzyskać. Prosze pomóżcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza najważniejsza kwestia. Czy były testowane różne kable? Czy próbuje Pan wciąż na jednym kablu? Druga kwestia. Czy wyjścia SPDIF było sprawdzane na innym amplitunerze? Czy jest oby na pewno sprawne? Zaleciłbym w pierwszej kolejności przetestować wyjścia i wejścia optyczne przy pomocy innych urządzeń, oraz różne kable. O ile to nie pomoże będziemy się głowić dalej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przewód jest 100% sprawny, jeśli chodzi o wyjście SPDiF to nie wiem, nigdy nie było używane a jeśli chodzi o sprawdzenie z innym amplitunerem to nie bardzo mam taką mozliwość, ale jak pisłałem mam do tego wzmacniacza podłączone DVD i dekoder "N-TV" i wszystko działa bez zarzutu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Problem "rozwiązał się" po podłączeniu karty dźwiękowej CREATIVE X-FI SURROUND 5.1 EAX USB. Pięknie współpracuje z powerdvd. Polecam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dopisze do tego wątku małe pytanie ... (chociaż dawno nikt tu nie zaglądał).

 

Najpierw do kolegi bolka, jeżeli podłączyłeś lapka z amplitunerem przez CREATIVE X-FI SURROUND 5.1 kablem optycznym to NIE masz dźwięku przestrzennego, creative jako jedyna z kart muzycznych nie przesyła optycznym kablem takiego dźwięku, jest to zarąbiste dolby surround (stereo plus wspólny tylni) ale nie przestrzenny dźwięk.

Piszą, że lepiej skorzystać z tego niż kombinować z przejściówkami ale .... i teraz moje pytanie ja chce dźwięk przestrzenny.

 

laptop -> SB X-FI 5.1 -> aplituner denon avr 1509

 

Optyką nie uzyskam dźwięku przestrzennego, a co z kablem RCA (cinch) i jack mono mały ???

 

Na spdif.pl przy problemach z podłączeniem creative sb z aplitunerem i dźwiękiem przestrzennym piszą, że to zadziała .... kurcze nie jestem przekonany .. a chyba innego sposobu nie ma ... mały jack mono prześle sygnał na coaxial cyfrowy (RCA cinch) a aplituner to zdekoduje ???? hmhm

 

ok jeżeli tak to drugie noobiaste pytanie, 

w creative sb x-fi są dwa wyjścia "zielone" na jacka, jedno z boku gdzie są 3 wyjścia "zielony, niebieski, czerwony" (słuchawki, mikrofon coś tam), 

i drugi rząd wyjść z tyłu (biały czerwony - prawy lewy) - czarny na rear sound, i pomarańczowy na sub

 

Jeżeli kabel RCA (cinch) i jack mono mały ma zadziałać to do którego wyjścia mam podłączyć ?? zielonego rozumiem ??

 

Jeżeli machnąłem się z jakimiś technicznymi sprawami tutaj to też proszę zwrócić mi uwagę na to :) Jeżeli ktokolwiek się tym zainteresuje wogole, Dzięki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dopisze do tego wątku małe pytanie ... (chociaż dawno nikt tu nie zaglądał).

 

Najpierw do kolegi bolka, jeżeli podłączyłeś lapka z amplitunerem przez CREATIVE X-FI SURROUND 5.1 kablem optycznym to NIE masz dźwięku przestrzennego, creative jako jedyna z kart muzycznych nie przesyła optycznym kablem takiego dźwięku, jest to zarąbiste dolby surround (stereo plus wspólny tylni) ale nie przestrzenny dźwięk.

Piszą, że lepiej skorzystać z tego niż kombinować z przejściówkami ale .... i teraz moje pytanie ja chce dźwięk przestrzenny.

 

laptop -> SB X-FI 5.1 -> aplituner denon avr 1509

 

Optyką nie uzyskam dźwięku przestrzennego, a co z kablem RCA (cinch) i jack mono mały ???

 

Na spdif.pl przy problemach z podłączeniem creative sb z aplitunerem i dźwiękiem przestrzennym piszą, że to zadziała .... kurcze nie jestem przekonany .. a chyba innego sposobu nie ma ... mały jack mono prześle sygnał na coaxial cyfrowy (RCA cinch) a aplituner to zdekoduje ???? hmhm

 

ok jeżeli tak to drugie noobiaste pytanie, 

w creative sb x-fi są dwa wyjścia "zielone" na jacka, jedno z boku gdzie są 3 wyjścia "zielony, niebieski, czerwony" (słuchawki, mikrofon coś tam), 

i drugi rząd wyjść z tyłu (biały czerwony - prawy lewy) - czarny na rear sound, i pomarańczowy na sub

 

Jeżeli kabel RCA (cinch) i jack mono mały ma zadziałać to do którego wyjścia mam podłączyć ?? zielonego rozumiem ??

 

Jeżeli machnąłem się z jakimiś technicznymi sprawami tutaj to też proszę zwrócić mi uwagę na to :) Jeżeli ktokolwiek się tym zainteresuje wogole, Dzięki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się