apple-man

iphone głośniki - co polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie,

 

zastanawiałem się ostatnio nad nad wymianą stacji dokującej do iphona na jakiś kompletny zestaw grający z głośnikami. fajnie żeby to było jakieś hi-fi - na rynku troche tego jest od głośników za kilkaset złotych do sprzetu za kilka tysięcy.

 

i moje pytanie jest takie - czy warto płacić więcej za droższe urządzenia? na jakie marki warto zwrócić uwagę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak słusznie zauważyłeś rozbieżność cen na rynku jest ogromna. Jednakże nie powstała ona bez powodu. Wiele osób by zaoszczędzić powiedziałoby: "nie jestem żadnym audiofilem, czy melomanem". Otóż sęk w tym, że wcale być nim nie trzeba by dostrzec, a konkretnie rzecz ujmując - usłyszeć różnicę.

 

Generalnie poleciłbym Tobie już coś lepszego, dlaczego? Ponieważ, jak i iPhone i wszelkiej maści iPod-y, posiadają dosyć dobre procesory muzyczne i przy odpowiednim dobraniu sprzętu, do którego docelowo swoje cacko mamy w planach podłączyć, są w stanie zagrać bardzo dobrze.

 

Interesujące zestawy zaczynają się już od 2000 zł. Poniżej przedstawię Ci kilka opcji, na których warto zawiesić oko:

 

Fatman iTube Mk II + stacje do iPod-a, iPhone-a + kolumny Roth Oli1

 

Fatman iTube Mk II + stacje do iPod-a, iPhone-a + kolumny Roth Oli2

 

Fatman Trinity + stacje do iPod-a, iPhone-a + Roth Oli2

 

Na koniec krótka uwaga. O ile nie planujesz wydać zbyt dużo, to szczególnie poleciłbym zestaw "środkowy", którego elementem jest zestaw głośnikowy składający się z modelu Roth Oli 2. Jedne z lepszych głośników w swoim przedziale cenowym, a i również sam sprzęt w sobie nadaję bardzo przyjemną, ciepłą barwę dźwięku. Dodatkowo w wzmacniaczu masz wbudowany przetwornik DAC USB, który możesz podłączyć np. do komputera i cieszyć się cyfrowym dźwiękiem z komputera wysokiej jakości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ma co ukrywać, że zestaw np Yamaha czy JBL, gdzie sprzęt jest typu "All in One", zagra o klasę niżej niż przy oddzielnych komponentach. To tak jakby porównywać amplituner kina domowego do 3 segmentowej wieży stereofonicznej. Osoby zainteresowane tematem zapraszamy do salonu na bezpośrednią konfrontację tych sprzętów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

a jak te wzmacniacze mają się do stacji dokujących JBL czy Yamaha?

 

Pytanie raczej nie na miejscu. Stacje dokujące, jak sama nazwa wskazuje, są dedykowane - zazwyczaj - wyłącznie do produktów marki Apple. Z kolei zestawy, który poleciłem powyżej mają również zastosowanie w zestawach stereo, bądź kinie domowy, niekiedy jako pre-ampy słuchawkowe. Posiadają znacznie bardziej zaawansowaną konstrukcję, a co za tym idzie ich brzmienie jest o wiele precyzyjniejsze i przyjemniejsze dla ucha, aniżeli zwykły "plastik".

 

Jak kolega Przemek wyżej wspomniał, warto byłoby porównać produkty "live". Bez obaw jestem w stanie postawić gotówkę na wygraną któregoś z wymienionych przeze mnie zestawów ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się