Misior

Zakup Miniwieży - porada eksperta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Jako początkujący w tych sprawach, zwracam się do ekspertów o radę :)

Do tej pory używałem zestawu 4.1 do PC ('cambridge soundworks' kupione ponad 10 lat temu). Postanowiłem przesiąść się na miniwieżę.

 

Moje wstępne wymagania jakie sobie zdefiniowałem, przedstawiają się następująco:

1.powinna w satysfakcjonujący sposób wypełniać dźwiękiem pomieszczenie poniżej 20m^2 (ile W będzie wystarczające?)

2.Jakość i odwzorowanie dźwięku jest dla mnie ważniejsze niż ich moc ale tu patrz punkt 1 :)

3.Przenzaczenie: słuchanie muzyki

4.Dobry stosunek cena/jakość

5.Przedział cenowy: 1500 - 2500.

6.Niekoniecznym bajerem byłaby możliwość podłączania iPoda przez stację dokującą wbudowaną w wieżę więc umieszczam to na końcu jako opcja :)

 

Dużo dobrego naczytałem się na forach o miniwieżach Yamaha Pianocraft ale są to posty z 2007-2009 roku i aktualnie takich modeli na stronie producenta nie widzę (być może zmieniło się jedynie nazewnictwo?)

 

Dajcie proszę znać jakie są Wasze typy, na co warto zwrócić uwagę.

Z góry dziękuję za rady.

 

Pozdrowienia,

Kamil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Kolumny podłogowe, przynajmniej Monitor Audio RX6 lub Dali Ikon 6. Za pomocą monitorów nie wypełnisz takiego pomieszczenia dźwiękiem (wyjątek Dynaudio seria Focus i Xavian seria XN).

Ad.2. Odsłuchaj kilka/kilkanaście różnych systemów audio, aby scharakteryzować brzmienie, które Tobie się spodoba. Uważaj na efekciarskie systemy, które mogą oczarować podczas krótkiego odsłuchu, aby potem zmęczyć po godzinie słuchania.

Punkty 1 do 4 w założeniach punktu 5 niewykonalne, chyba że zakup ma być z trzeciej/czwartej ręki sprzętu z początku lat 90 i liczysz się z jego awaryjnością.

 

Tak, kup Pianokrafta i po przejściu z komputerowych głośniczków będziesz zadowolony - piszę to szczerze, bez sarkazmu.

Potem może wymienisz monitorki na lepsze, albo zachorujesz i po kilku latach 1,5 tyś zł będziesz wydawać na kable, a nie na cały sprzęt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jesli Twoim priorytetem jest punkt 2 a nie punkt 1 to lepszą alternatywą niż Pianocraft moim zdaniem jest Fatman iTube MKII - koszt 1595 zł. Jest to o tyle ciekawe urządzenie że ma już wbudowanego DAC-ka USB za pomocą którego możesz podłączyć go do komputera, i wyeliminować problem z słabej jakości kartą muzyczną. Kolejna zaleta dla Ciebie to wbudowana stacja dokująca iPod-a.

Pozostaje dobrania kolumienek. Można je kupić z kolumnami Roth Oli2. Cały zestaw gra miękko, łagodnie, ale dynamicznie z wszystkimi zaletami lampy. Z czasem kolumny można byłoby wymienić na coś bardziej finezyjnego. Jest też tańsza wersja z kolumnami Oli1 w cenie 2079, ale jeśli możesz dołożyć to zdecydowanie bardziej polecam Oli2.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem czy jest sens inwestować w Oli1,skoro po zwiększeniu budżetu możesz kupić Oli2 i to byłoby dobrym rozwiązaniem. Daj znać na co ostatecznie się zdecydowałeś.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem czy jest sens inwestować w Oli1,skoro po zwiększeniu budżetu możesz kupić Oli2 i to byłoby dobrym rozwiązaniem. Daj znać na co ostatecznie się zdecydowałeś.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się