Obsługa RMS

Odsłuchy w salonie RMS.pl - 11 marca 2011 - Test Advance Acoustic MAP-308

Rekomendowane odpowiedzi

Odsłuchy w salonie RMS.pl - 11 marca 2011 - Test Advance Acoustic MAP-308

 

 

Odsłuchy Marzec 2011

termin: 11.03.2011, Piątek.

godzina: 17.00

 

Na marcowych odsłuchach zaprezentujemy odtwarzacz sieciowy Marantz NA7004 oraz porównamy ze sobą dwa wzmacniacze stereo: Denona PMA-1510AE oraz Advance Acoustic MAP-308.

 

Marantz NA7004

http://sklep.rms.pl/index.php?p6590,marantz-na-7004-na7004-odtwarzacz-strumieniowy-audio

 

Denon PMA-1510AE

http://sklep.rms.pl/index.php?p5482,denon-pma-1510ae-pma1510ae-wzmacniacz-stereo-nagroda-od-eisa-2010-2011

 

Advance Acoustic MAP-308

http://sklep.rms.pl/index.php?p7790,advance-acoustic-map-308-map308-wzmacniacz-stereo-klasa-a

 

 

Zapraszamy do przyniesienia nagrań w formacie FLAC i WAV.

 

Prosimy o potwierdzenia przybycia na adres odsluchy@rms.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na jakich kolumnach będziemy słuchać? I czy muszą być koniecznie tylko WAV i FLAC? Nie mówię rzecz jasna MP3 rzędu 192 lub niżej ale 320stki bądź OGG wysokie to nie jest tragedia już :P W ogóle jeżeli się zgodzicie się to któregoś pięknego razu (bo jutro to raczej nie wyda) chciałbym spróbować (oczywiście za zgodą i pomocą RMSu) blind test odnośnie jakości plików ;) Najbardziej interesuje mnie porównanie MP3 320 do FLACa ewentualnie OGG Q10 :D Dałoby radę chociaż przemyśleć sprawę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ślepy daje o wiele mniejsze zmiany.

Dysponując dwoma identycznymi nośnikami i odpalając jednocześnie Play w obu transportach, a potem zmieniając źródła selektorem skutkuje bardzo małymi różnicami, ponieważ przełączając słuchamy dalszy ciąg utworu w innej konfiguracji. Odsłuchując fragment utworu, a następnie zmieniając tor i odsłuchując ponownie ten sam fragment różnica pomiędzy porównywanymi elementami będzie sporo większa*.

 

 

*nie dotyczy systemów w których kable mocno definiują brzmienie, zamiast je lekko doszlifowywać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O której godzinie planujecie zrobić porównanie wzmacniaczy?

Na czym będzie porównanie wzmacniaczy? KEF q700 gra bardzo specyficznie co ukryje charaktery wzmacniaczy, Dalik Ikon 6mk2 ma mało basu, więc może Foczki 826? O ile nie będzie zbyt ostro, ale to raczej dało by sie załatwić okablowaniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Grabczas- jestem elektronikiem i wiem że mp3 jest gorsze od CD, a CD jest gorsze od SACD, a ten z kolei format jest gorszy od pliku studyjnego 32/768- (tak się już nagrywa). Sory ale co mnie może obchodzić że w jakimś ślepym teście ktoś nie usłyszy różnicy, skoro wstręt nie pozwoli mi w domu słuchać nic skompresowanego stratnie. Ot taka przypadość, nawet lekarstwa nie pomagają.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok, propozycji nie było.

@Anti: Kable definiują brzmienie systemu? Tak się w ogóle da? (Przepraszam za takie pytanie ale nie jestem aż tak zakręcony jak wy na punkcie sprzętu)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kable definiują brzmienie systemu? Tak się w ogóle da? (Przepraszam za takie pytanie ale nie jestem aż tak zakręcony jak wy na punkcie sprzętu)

Tak, niestety lub stety.

 

grabczas nie patrz na zdanie innych tylko sam dąż do poznania. Usłyszenie ile się traci słuchając mp3 czy ogg w porównaniu do oryginalnego CD (tym bardziej do dobrze zremasterowanego) jest kluczą sprawą w poznaniu i rozpoczęciu dążenia do swojego wymarzonego systemu.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchy towarzysko udane. Miła rodzinna atmosfera. "Dzwoneczki" ładnie schodziły na basie. Wskaźniki VU sobie ładnie świeciły. Koniki biegały - tylko napisów brak :]

 

Zagrało dopiero jak MAP-308 zaczął robić za DACa i to całkiem fajnie

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było, dziękuję wszystkim obecnym. Tylko następnym razem organizatorzy powinni zainstalować Napi Projekt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, również chwalę sobie miłą atmosferę, jednak w kwestii technicznej warto  odnotować "kompletność" Advance Acoustic MAP-308. Wprawdzie spotkanie przebiegało pod dyktando Marantza, jednak przecież oficjalnie testowaliśmy również 2 wzmacniacze. Właśnie Advance okazał sie zwycięzcą wieczoru, Posiadając świetny DAC jest praktycznie samowystarczalny, aż dziw że przez kilkanaście ostatnich lat,, odkąd Technics przestał montować przetworniki we wzmacniaczach nikt na to nie wpadł, a pomysł jest niezły.

Co do 7004 to myślę że sprawa jest jeszcze otwarta. Zagrał bardzo ostro ze swoim przetwornikiem, ale tu zawiniły trochę kolumny, które wcześniej zmasakrowały moja genialną płytę ELP K2HD.

Dodatkowo zbyt mało uwagi poświęciliśmy sprawie 24 bitowych plików, a przecież odtwarzacze strumieniowe wymyślono tylko i wyłącznie po to by mieć dostęp do 24 bitowych nagrań studyjnych we własnym domu, natomiast ripuje się płyty CD tylko dlatego, że nagrań gęstych jest jeszcze zbyt mało - "...Standardowe pliki FLAC w pierwszej chwili wydawały nawet się lepsze od „gęstych”. Jednak im dłużej słuchałem i porównywałem tym bardziej zmieniałem zdanie. Winne było lekkie uwypuklenie sybiliantów, nie występujące w pliku 24/96. Bardziej efektowne, przykuwające uwagę brzmienie na dłuższą metę przegrało z dźwiękiem pełnym spokoju i analogowości - muzykalnym, bardziej prawdziwym..."- to tylko fragment testu- http://www.audiostereo.pl/sieciowy-odtwarzacz-plikow-marantz-na7004_79447.html

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zbyt mało uwagi poświęciliśmy sprawie 24 bitowych plików, a przecież odtwarzacze strumieniowe wymyślono tylko i wyłącznie po to by mieć dostęp do 24 bitowych nagrań studyjnych we własnym domu, natomiast ripuje się płyty CD tylko dlatego, że nagrań gęstych jest jeszcze zbyt mało

 

Bardzo mnie interesuje, na jakiej podstawie wysnułeś powyższą teorię?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zdaniem dużej większości Advance Acoustic MAP-308 na swoich przetwornikach zagrał lepiej (moim zdaniem również), ale na innym systemie, mogłoby być zupełnie odwrotnie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się