userone

Słuchawki do grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuj słuchawek do grania w gry typu fps (black ops,Arma2) ale też czasem do muzyki. Wiadomo w tego rodzaju grach ważne jest pozycjonowanie i przestrzenność. Źródłem dźwięku będzie THD na ten cel mam do przeznaczenia 500 +/- 50 złotych.

 

PS. Nie muszą to być modele 4gamers

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie poleciłbym Tobie, całkiem świeży, produkt marki AKG:

 

GHS-1

Też myślałem nad takimi albo jeszcze PC360. A może coś w stylu takich typowo muzycznych słuchawek będzie lepszym rozwiązaniem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O ile możemy pominąć kwestię mikrofonu, to faktycznie, do 500 zł, jest wiele produktów pół-profesjonalnych prezentujących wysoką jakość. Pytanie tylko czy produkty bez mikrofonu nas interesują?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O ile możemy pominąć kwestię mikrofonu, to faktycznie, do 500 zł, jest wiele produktów pół-profesjonalnych prezentujących wysoką jakość. Pytanie tylko czy produkty bez mikrofonu nas interesują?

 

Mikrofon zawsze można dokupić więc jak najbardziej interesują nas produkty bez mikrofonu. Ważniejsze dla mnie niż mikrofon przy słuchawkach jest jakość dźwięku i pozycjonowanie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zatem wachlarz opcji się nam rozwija. Biorąc pod uwagę własne doświadczenia z zakresu gier i przestrzenności słuchawek, oraz uwzględniając oczywiście założony przedział cenowy, zastanawiałbym się nad następca HD 555, HD 558.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ponoć scena fajna jest w HD555 a w FPSach to w sumie jest priorytetem ;)

 

Też tak słyszałem ale niestety HD555 odpada ponieważ doszły mnie słuch że ma moją kartą  wydają z siebie mulący dźwięk:(

 

A co do Hd558 to może krok dale i HD598 albo Audio-Technica ATH-AD700 albo coś ze stajni AKG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Proponować można by naprawdę dużo. Może postarajmy się chociaż trochę zawęzić poszukiwania. Wielkość słuchawek, typ - otwarte, zamknięte - jakieś inne istotne niuanse?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Proponować można by naprawdę dużo. Może postarajmy się chociaż trochę zawęzić poszukiwania. Wielkość słuchawek, typ - otwarte, zamknięte - jakieś inne istotne niuanse?

 

Konstrukcja najlepiej półotwarta , wielkość muszli taka jak np.w pc360, rodzaj słuchanej muzyki (rap,klubowa i inne pochodne od tych dwóch wymienionych) ale priorytetem są gry. Zależy mi na klarowności dźwięku, gdzieś też słyszałem że przy takich zastosowaniach dobrze by było żeby bas był spokojny i niedominujący ale czy to prawda to pozostawiam do oceny fachowcom. Jeśli jeszcze coś chcecie wiedzieć to pisać śmiało  :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W tych 500zł zmieścisz się w słuchawkach i dźwiękówca np taki Xonar DG dobre opinie zbiera za drogi nie jest ;) jakieś 120zł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W tych 500zł zmieścisz się w słuchawkach i dźwiękówca np taki Xonar DG dobre opinie zbiera za drogi nie jest ;) jakieś 120zł

 

kartę już mam i jest nią Titanium Hd więc dzięki za propozycje :)

[b@]Wojtek[/b] a co sądzisz o HD380 PRO lub HD 485 bo te słuchawki zbierają też dobre opinie wśród graczy ale nie wiem czy w przypadku HD380Pro które mają konstrukcje zamkniętą pozycjonowanie i przestrzenność będzie na wysokim poziomie choć w muzyce ponoć graja bardzo dobrze. Tak czy tak czekam jeszcze na twoje propozycje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W tych 500zł zmieścisz się w słuchawkach i dźwiękówca np taki Xonar DG dobre opinie zbiera za drogi nie jest ;) jakieś 120zł

 

kartę już mam i jest nią Titanium Hd więc dzięki za propozycje :)

[b@]Wojtek[/b] a co sądzisz o HD380 PRO lub HD 485 bo te słuchawki zbierają też dobre opinie wśród graczy ale nie wiem czy w przypadku HD380Pro które mają konstrukcje zamkniętą pozycjonowanie i przestrzenność będzie na wysokim poziomie choć w muzyce ponoć graja bardzo dobrze. Tak czy tak czekam jeszcze na twoje propozycje

 

Hehe, no w HD380 PRO, będziesz mógł się już kompletnie odciąć. Jest to produkt, który rewelacyjnie tłumi hałas z zewnątrz. Osobiście nie przepadam za słuchawkami zamkniętymi, ponieważ po dobrej dawce CS-a lub Q2 (czyt. 3-4 godziny), ciężko zasnąć. Cały czas słychać wybuchy i strzały. Lecz tak jak wspomniałem to moje osobiste odczucie, ja mimo gry lubię słyszeć co się dzieje w domu i wokoło ;) Generalnie nie dziwię się, że wśród graczy Senki są najbardziej popularne. Marka ta ma potężny marketing w tym segmencie rynku. Prawda jest taka, że istnieje wiele ciekawszych produktów, w których nie będzie dominował bass i jest równie dobra przestrzenność i scena jak we wspomnianych już HD 555. Jest Shure SRH 440, niesamowicie precyzyjne słuchawki. Są AKG, chociażby K 141 MKII, tu będziesz miał rewelacyjną przestrzenność.

 

Niestety decyzji za Ciebie podjąć nie możemy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no w HD380 PRO, będziesz mógł się już kompletnie odciąć. Jest to produkt, który rewelacyjnie tłumi hałas z zewnątrz. Osobiście nie przepadam za słuchawkami zamkniętymi, ponieważ po dobrej dawce CS-a lub Q2 (czyt. 3-4 godziny), ciężko zasnąć. Cały czas słychać wybuchy i strzały. Lecz tak jak wspomniałem to moje osobiste odczucie, ja mimo gry lubię słyszeć co się dzieje w domu i wokoło ;) Generalnie nie dziwię się, że wśród graczy Senki są najbardziej popularne. Marka ta ma potężny marketing w tym segmencie rynku. Prawda jest taka, że istnieje wiele ciekawszych produktów, w których nie będzie dominował bass i jest równie dobra przestrzenność i scena jak we wspomnianych już HD 555. Jest Shure SRH 440, niesamowicie precyzyjne słuchawki. Są AKG, chociażby K 141 MKII, tu będziesz miał rewelacyjną przestrzenność.

 

Niestety decyzji za Ciebie podjąć nie możemy ;)

 

To ja wiem że decyzję muszę podjąć sam ale łatwiej mi będzie jak będę miał jakieś modele do wyboru polecone przez ekspertów  :) Ja też nie bardzo przepadam za całkowitą izolacją od otoczenia a swoją drogą ciekawe czy po wymianie nauszników na welurowe w HD 380 ta izolacja się zmniejszy. Jeśli chodzi o HD555 to tak jak pisałem wyżej z moją kartą będą się mulić te słuchawki i tu nasuwa się pytanie czy Hd 558 też będą się mulić. Jeszcze masz jakieś propozycje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak - HD558 mają taką samą impedancję oraz skuteczność jak 555 - więc będzie tak samo.

Po wymianie nauszników izolacja raczej się nie zmniejszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się