deimian

amplituner + głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam sie z zakupem amplitunera KD + glosnikow (5.0) Doradzcie mi co z tego jest warte uwagi - ewentualnie jakieś własne propozycje

Kwota jaką dysponuje to około 1200zl przeznaczenie 50% kino, 50% muzyka (nie jestem audiofilem - wiec jakość stereo nie musi powalać na nogi;-)

pokój około 18m2 - 3x6

moje typy to:

 

YAMAHA RX-V592

YAMAHA RX-V459

ONKYO TX-SR500E

Onkyo TX-DS575

 

JAMO S426 HCS3

TAGA HARMON CARMINE

TAGA TAV 505

 

zestaw narazie bez sub'a (pozniej w planach)

pozdrawiam i dzieki za pomoc

deimian

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam sie z zakupem amplitunera KD + glosnikow (5.0) Doradzcie mi co z tego jest warte uwagi - ewentualnie jakieś własne propozycje

Kwota jaką dysponuje to około 1200zl przeznaczenie 50% kino, 50% muzyka (nie jestem audiofilem - wiec jakość stereo nie musi powalać na nogi;-)

pokój około 18m2 - 3x6

moje typy to:

 

YAMAHA RX-V592

YAMAHA RX-V459

ONKYO TX-SR500E

Onkyo TX-DS575

 

JAMO S426 HCS3

TAGA HARMON CARMINE

TAGA TAV 505

 

zestaw narazie bez sub'a (pozniej w planach)

pozdrawiam i dzieki za pomoc

deimian

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do amplitunera to zdecydowanie możesz nabyć dowolnie, starą Yamahę lub Onkyo, jednakże zwróć uwagę czy jest w dobrym stanie. Radziłbym również rozejrzeć się również za używką Harman Kardon. Co do głośników to zdecydowanie polecam serię Carmine marki Taga. Jednakże w tej kwocie nie wiem czy się wówczas zmieścisz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do amplitunera to zdecydowanie możesz nabyć dowolnie, starą Yamahę lub Onkyo, jednakże zwróć uwagę czy jest w dobrym stanie. Radziłbym również rozejrzeć się również za używką Harman Kardon. Co do głośników to zdecydowanie polecam serię Carmine marki Taga. Jednakże w tej kwocie nie wiem czy się wówczas zmieścisz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacza służącego w kinie domowym - proponuję stare Yamahy i Harmany jak kolega wyżej. Sam posiadam Denona z 2002 roku i jestem bardzo zadowolony, lecz używam go pod kątem muzycznym, nie kinowym i szczerze powiem - do muzyki jest dobry. W kinie brakowało by mu zdecydowanie kinowego wymachu i agresji, czym dysponuje większośc Yamah, czy też Harmanów. W dzisiejszych czasach nie warto jest kupować nowych najniższych modeli nawet renomowanych firm. Kosztują dużo, lecz to już nie to samo za co płaciło się kiedyś :)

Gdybym miał dzisiaj budować solidne kino, jako wzmacniacza użył bym na pewno Onkyo 805. Klocek na prawdę imponujący mozliwościami oraz brzmieniem, nawet do stereo :)

 

Pozdrawiam!

Krystian

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacza służącego w kinie domowym - proponuję stare Yamahy i Harmany jak kolega wyżej. Sam posiadam Denona z 2002 roku i jestem bardzo zadowolony, lecz używam go pod kątem muzycznym, nie kinowym i szczerze powiem - do muzyki jest dobry. W kinie brakowało by mu zdecydowanie kinowego wymachu i agresji, czym dysponuje większośc Yamah, czy też Harmanów. W dzisiejszych czasach nie warto jest kupować nowych najniższych modeli nawet renomowanych firm. Kosztują dużo, lecz to już nie to samo za co płaciło się kiedyś :)

Gdybym miał dzisiaj budować solidne kino, jako wzmacniacza użył bym na pewno Onkyo 805. Klocek na prawdę imponujący mozliwościami oraz brzmieniem, nawet do stereo :)

 

Pozdrawiam!

Krystian

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

udało mi się w przystępnej cenie nabyć YAMAHA RX-V 440RDS

 

teraz zastanawiam się nad wyborem kolumn, coś doradzicie?

 

obecnie rozważam dwa modele

 

TAGA HARMON CARMINE

i KODA AV 707v3

 

które lepsze waszym zdaniem ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

udało mi się w przystępnej cenie nabyć YAMAHA RX-V 440RDS

 

teraz zastanawiam się nad wyborem kolumn, coś doradzicie?

 

obecnie rozważam dwa modele

 

TAGA HARMON CARMINE

i KODA AV 707v3

 

które lepsze waszym zdaniem ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się