Obsługa RMS

Odsłuchy Listopad 2011 - test Fatman iTube 452

Rekomendowane odpowiedzi

Odsłuchy Listopad 2011

termin: 4.11.2011, Piątek.

godzina: 17.00

 

Lampowe odsłuchy piątkowe!

 

Na listopadowych odsłuchach zaprezentujemy wzmacniacz lampowy Fatman iTube 452, który dysponuje mocą 2x45W w klasie A. Wzmacniacz zdobył znakomitą ocenę od brytyjskiej edycji magazynu HiFi Choice - 4.5/5.  

http://sklep.rms.pl/index.php?p7688,fatman-itube-452-itube452-wzmacniacz-lampowy-klasy-a-stereo-ze-stacja-fatdock

 

 

Wzmacniacz zagra między innymi z francuskimi kolumnami Triangle Antal EX.

http://sklep.rms.pl/index.php?p5243,triangle-esprit-antal-ex-kolumny-stereo-2szt

 

Prosimy o potwierdzenia przybycia na adres odsluchy@rms.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchy Listopad 2011

termin: 4.11.2011, Piątek.

godzina: 17.00

 

Lampowe odsłuchy piątkowe!

 

Na listopadowych odsłuchach zaprezentujemy wzmacniacz lampowy Fatman iTube 452, który dysponuje mocą 2x45W w klasie A. Wzmacniacz zdobył znakomitą ocenę od brytyjskiej edycji magazynu HiFi Choice - 4.5/5.  

http://sklep.rms.pl/index.php?p7688,fatman-itube-452-itube452-wzmacniacz-lampowy-klasy-a-stereo-ze-stacja-fatdock

 

 

Wzmacniacz zagra między innymi z francuskimi kolumnami Triangle Antal EX.

http://sklep.rms.pl/index.php?p5243,triangle-esprit-antal-ex-kolumny-stereo-2szt

 

Prosimy o potwierdzenia przybycia na adres odsluchy@rms.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wojtek nadal poszukuje ciekawego źródła, więc będę informował jak znajdzie coś godnego uwagi. propozycje możecie podsyłać na adres wojtek@rms.pl - na pewno będą rozważone.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wojtek nadal poszukuje ciekawego źródła, więc będę informował jak znajdzie coś godnego uwagi. propozycje możecie podsyłać na adres wojtek@rms.pl - na pewno będą rozważone.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jako źródło na 90% będą zarówno i CD-ek i gramofon... więc zapraszamy miłośników i jednych i drugich razem z dziećmi (czytaj płytami).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jako źródło na 90% będą zarówno i CD-ek i gramofon... więc zapraszamy miłośników i jednych i drugich razem z dziećmi (czytaj płytami).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ehh do czego to doszło ,żeby trzeba było 'ciągnąć za język ' - tak więc czuję się wywołany do tablicy

 

 

Moim zdaniem zestawienie - fatman z thorensem ,103 Denona i Triangle zagrało bardzo dobrze

 

Było tak jak lubię, z wykopem, szczegółami oraz dynamicznym punktowym basem (było go w sam raz)

 

Akustyka też się w salonie poprawiła, 'obniżenie' sufitu się sprawdziło

 

Zestawienie z kolumnami MA, nie przypadło mi do gustu, dźwięk wydał mi się mało szczegółowy, odniosłem wrażenie jakby nie było słychać wszystkich grających instrumentów np. na albumie Blue Train Coltrane'a

 

Możliwe że na dłuższą metę Triangle mogą być (ale nie muszą ) męczące w odsłuchu, poprzez większą ilość 'góry'

 

Żebym miał wybierać kolumny do domu wziąłbym Triangle, była by to odmiana od aktualnie posiadanego 'ciepłego' zestawu

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ehh do czego to doszło ,żeby trzeba było 'ciągnąć za język ' - tak więc czuję się wywołany do tablicy

 

 

Moim zdaniem zestawienie - fatman z thorensem ,103 Denona i Triangle zagrało bardzo dobrze

 

Było tak jak lubię, z wykopem, szczegółami oraz dynamicznym punktowym basem (było go w sam raz)

 

Akustyka też się w salonie poprawiła, 'obniżenie' sufitu się sprawdziło

 

Zestawienie z kolumnami MA, nie przypadło mi do gustu, dźwięk wydał mi się mało szczegółowy, odniosłem wrażenie jakby nie było słychać wszystkich grających instrumentów np. na albumie Blue Train Coltrane'a

 

Możliwe że na dłuższą metę Triangle mogą być (ale nie muszą ) męczące w odsłuchu, poprzez większą ilość 'góry'

 

Żebym miał wybierać kolumny do domu wziąłbym Triangle, była by to odmiana od aktualnie posiadanego 'ciepłego' zestawu

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale ja słyszałem wręcz odwrotnie.

MA odebrałem jako bardzo szczegółowe,a Triangle misiowate  :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale ja słyszałem wręcz odwrotnie.

MA odebrałem jako bardzo szczegółowe,a Triangle misiowate  :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Może temu ,że siedziałem na uboczu ;) i z mojego punktu siedzenia to te ze srebrnymi obręczami w lakierze fortepianowym zagrały jakby ktoś je nakrył kocem cienkiego chińskiego pseudo-polaru

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Może temu ,że siedziałem na uboczu ;) i z mojego punktu siedzenia to te ze srebrnymi obręczami w lakierze fortepianowym zagrały jakby ktoś je nakrył kocem cienkiego chińskiego pseudo-polaru

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ktoś z nas pomylił kolumny.

Czekamy na opinie innych audio-słuchaczy  ;D.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ktoś z nas pomylił kolumny.

Czekamy na opinie innych audio-słuchaczy  ;D.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Panowie cieszmy się że ludziska nawet na dywanie zasiadali- to juz coś !

Akustyka się poprawiła a i owszem, wogóle słyszałem glosy że po prostu wszystko przez organizatorów zostało podane jak na dłoni- wszystko grało, nie trzeba było kabelków wymieniać itp. jaqk to niegdyś bywało, żeby uzyskać dobry dźwięk na zakończenie. I tu mała uwaga, płyty asfaltowe zagrały kiepsko, począwszy od Diany, przez Tomka Rusha aż po Blu Train który wypadł płasko i blado. Jakby ktoś podcza tego odsłuchu zastanawiał sie czy przyłączyc sie do czarnej braci to wynik wiadomy.

Natomiast o dziwo na lampowym piecyku cyfrowe nagrania od początku pokazały się z dobrej strony. Pewnie to robota lampowego wzmacniacza który wydobył ludzkość z cyfry, do tego dobre kolumny i było pozamiatane. Mam nadzieję że koledzy od vinyli wezmą to do serca i coś tu jeszcze się zmieni na lepsze na następnych spotkaniach.

jesli chodzi o kolumny:

MA- przy słabych realizacjach wygładzały dźwięk, dodawały blasku

triangle- przy bardzo dobrych nagraniach ukazaly więcej przestrzeni, okazały się bardziej uniwersalne ale i wymagające dla źródła.

pozdrawiam i dzięki za świetna zabawę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Panowie cieszmy się że ludziska nawet na dywanie zasiadali- to juz coś !

Akustyka się poprawiła a i owszem, wogóle słyszałem glosy że po prostu wszystko przez organizatorów zostało podane jak na dłoni- wszystko grało, nie trzeba było kabelków wymieniać itp. jaqk to niegdyś bywało, żeby uzyskać dobry dźwięk na zakończenie. I tu mała uwaga, płyty asfaltowe zagrały kiepsko, począwszy od Diany, przez Tomka Rusha aż po Blu Train który wypadł płasko i blado. Jakby ktoś podcza tego odsłuchu zastanawiał sie czy przyłączyc sie do czarnej braci to wynik wiadomy.

Natomiast o dziwo na lampowym piecyku cyfrowe nagrania od początku pokazały się z dobrej strony. Pewnie to robota lampowego wzmacniacza który wydobył ludzkość z cyfry, do tego dobre kolumny i było pozamiatane. Mam nadzieję że koledzy od vinyli wezmą to do serca i coś tu jeszcze się zmieni na lepsze na następnych spotkaniach.

jesli chodzi o kolumny:

MA- przy słabych realizacjach wygładzały dźwięk, dodawały blasku

triangle- przy bardzo dobrych nagraniach ukazaly więcej przestrzeni, okazały się bardziej uniwersalne ale i wymagające dla źródła.

pozdrawiam i dzięki za świetna zabawę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum, więc się witam wszystkich!

Pierwszy raz byłem na odsłuchach i uważam, że to świetna sprawa.

Przepraszam bardzo, ale ja słyszałem wręcz odwrotnie.

MA odebrałem jako bardzo szczegółowe,a Triangle misiowate  :).

Odniosłem takie same wrażenie. Jak dla mnie MA miały o niebo lepszy bas, który idealnie przekazywał rytm. Nóżka sama chodziła  ;) Do rocka (muzyka z winyla oprócz pani DK) zdecydowanie lepsze MA, później Triangle już rządziły. Najciekawiej wyszedł utwór Primal Scream. Przy podłączonych MA - nieprzyjemny hałas, przy Trianglach - fajna muzyka. Trudno wybrać które kolumny lepsze. Tam, gdzie jedne poległy, drugie się sprawdziły.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum, więc się witam wszystkich!

Pierwszy raz byłem na odsłuchach i uważam, że to świetna sprawa.

Przepraszam bardzo, ale ja słyszałem wręcz odwrotnie.

MA odebrałem jako bardzo szczegółowe,a Triangle misiowate  :).

Odniosłem takie same wrażenie. Jak dla mnie MA miały o niebo lepszy bas, który idealnie przekazywał rytm. Nóżka sama chodziła  ;) Do rocka (muzyka z winyla oprócz pani DK) zdecydowanie lepsze MA, później Triangle już rządziły. Najciekawiej wyszedł utwór Primal Scream. Przy podłączonych MA - nieprzyjemny hałas, przy Trianglach - fajna muzyka. Trudno wybrać które kolumny lepsze. Tam, gdzie jedne poległy, drugie się sprawdziły.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Widzę, iż rozpoczyna się ciekawa dyskusja na temat głośników. Tak jak ustaliliśmy podczas odsłuchów, nie da się jednoznacznie wskazać zwycięzcy. Z chęcią usłyszę uwagi pozostałych uczestników odsłuchów, o ile są obecni na forum :)

 

vinutopian - cieszymy się, iż cały zestaw przypadł do gustu :)

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Widzę, iż rozpoczyna się ciekawa dyskusja na temat głośników. Tak jak ustaliliśmy podczas odsłuchów, nie da się jednoznacznie wskazać zwycięzcy. Z chęcią usłyszę uwagi pozostałych uczestników odsłuchów, o ile są obecni na forum :)

 

vinutopian - cieszymy się, iż cały zestaw przypadł do gustu :)

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
płyty asfaltowe zagrały kiepsko,

 

a mi się nawet  podobało , serio :)

 

ale możliwe ,że pewnym ograniczeniem dla DL-103 był przedwzmacniacz tube box projecta

103jka z lepszym pre gra inaczej, bardzo dynamicznie, dźwięk jest pełny, wokal wysunięty do przodu , bębny i talerze jak żywe :)

 

 

Widocznie ktoś z nas pomylił kolumny.

Możliwe, więc ujmę inaczej , bo błąd może być po mojej stronie - te które były podłączone na początku odsłuchu album  In Rainbows

zagrały właśnie misiowato, bez polotu , ale ze mocniejszym bardziej zaznaczonym basem

 

Te drugie zagrały wg mnie znacznie lepiej , ciekawiej i bardziej wciągająco

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się