Bipe

Kolumny do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam stare Grundigi 850a, które grają w słabym zestawieniu technicsa z sonym. Wcześniej posiadałem kolumny STX FX-300, tudzież nie będę się rozpisywał ponieważ Grundigi totalnie je wymiotły.

Planuję zmienić kolumny, lub dokupić inny wzmacniacz.

Posiadam 1000zł na kolumny, oraz drugie tyle na wzmacniacz.

Pokój 4,20m x 5,05m: kolumny ustawione na dłuższej ścianie. Pokój średnio wygłuszony(zamierzam to zmienić). Jeśli zostałbym przy dotychczasowych kolumnach, chciałbym jedynie lekko podnieść górę, aby była bardziej wyraźna i nadać kolumnom większego ciepła, grają minimalnie ozięble. Bas - bez zmian, gra tak jak powinien.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam stare Grundigi 850a, które grają w słabym zestawieniu technicsa z sonym. Wcześniej posiadałem kolumny STX FX-300, tudzież nie będę się rozpisywał ponieważ Grundigi totalnie je wymiotły.

Planuję zmienić kolumny, lub dokupić inny wzmacniacz.

Posiadam 1000zł na kolumny, oraz drugie tyle na wzmacniacz.

Pokój 4,20m x 5,05m: kolumny ustawione na dłuższej ścianie. Pokój średnio wygłuszony(zamierzam to zmienić). Jeśli zostałbym przy dotychczasowych kolumnach, chciałbym jedynie lekko podnieść górę, aby była bardziej wyraźna i nadać kolumnom większego ciepła, grają minimalnie ozięble. Bas - bez zmian, gra tak jak powinien.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć, jak grają Twoje kolumny i jak zachowają się nowe. dobrze grający sprzęt w cenie ok 1000zł to Koda K5400. reszta to raczej połączenie - mdf+przypadkowe głośniki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć, jak grają Twoje kolumny i jak zachowają się nowe. dobrze grający sprzęt w cenie ok 1000zł to Koda K5400. reszta to raczej połączenie - mdf+przypadkowe głośniki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

850a masz w wersji PRO ?

 

wymień w nich kondensatory na nowe, dorób terminale głośnikowe, wygłusz matami obudowy kolumn od wewnątrz (boki i górę)

 

w podanej kwocie (1k zł) na prawdę nie znajdziesz nic lepiej grającego

 

to ,że góra w nich gra mało wyraźnie to jest ewidentnie wina źródła lub wzmacniacza , bo te małe BOXy mają ogromny potencjał

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

850a masz w wersji PRO ?

 

wymień w nich kondensatory na nowe, dorób terminale głośnikowe, wygłusz matami obudowy kolumn od wewnątrz (boki i górę)

 

w podanej kwocie (1k zł) na prawdę nie znajdziesz nic lepiej grającego

 

to ,że góra w nich gra mało wyraźnie to jest ewidentnie wina źródła lub wzmacniacza , bo te małe BOXy mają ogromny potencjał

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Waluch -> Tak w wersji pro.Czyli Grundigi zamykają temat kolumn do 1000zł, na rynku wtórnym nic lepszego nie dostanę?.

A więc pozostaje mi kwestia doboru wzmacniacza itp. Nie wiesz może czy dostanę gdzieś oryginalne standy pod te kolumny, lub inne warte swojej ceny w przedziale > 600zł. Wysokość max. 50cm.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Waluch -> Tak w wersji pro.Czyli Grundigi zamykają temat kolumn do 1000zł, na rynku wtórnym nic lepszego nie dostanę?.

A więc pozostaje mi kwestia doboru wzmacniacza itp. Nie wiesz może czy dostanę gdzieś oryginalne standy pod te kolumny, lub inne warte swojej ceny w przedziale > 600zł. Wysokość max. 50cm.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nic lepszego nie dostaniesz, śmiało mogę powiedzieć ,że i do 2tyś ciężko by było coś lepiej grającego znaleźć.

 

W salonie używam standów Rogoz Ostoja, ale tam mam większe kolumny. (są za duże dla Boxów)

 

Moich Boxów używam w sypialni, stoją na parapecie, bez żadnych dodatkowych nóżek, kolców itp

 

Oryginalnych standów raczej nie kupisz , bo to rarytas, trzeba poszukać nowych, np wśród oferty RMS.pl

 

http://www.skleprms.pl/index.php?p1062,stojaki-glosnikowe-b-tech-bt604-o-wys-40cm-2-szt

 

napisz mi jeszcze jakie masz źródło ( CD, DAC itp ) ?

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nic lepszego nie dostaniesz, śmiało mogę powiedzieć ,że i do 2tyś ciężko by było coś lepiej grającego znaleźć.

 

W salonie używam standów Rogoz Ostoja, ale tam mam większe kolumny. (są za duże dla Boxów)

 

Moich Boxów używam w sypialni, stoją na parapecie, bez żadnych dodatkowych nóżek, kolców itp

 

Oryginalnych standów raczej nie kupisz , bo to rarytas, trzeba poszukać nowych, np wśród oferty RMS.pl

 

http://www.skleprms.pl/index.php?p1062,stojaki-glosnikowe-b-tech-bt604-o-wys-40cm-2-szt

 

napisz mi jeszcze jakie masz źródło ( CD, DAC itp ) ?

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Również posiadasz model 850a?.

Odtwarzacz: Sony X202ES. Który najprawdopodobniej pójdzie do wymiany na wyższy model.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Również posiadasz model 850a?.

Odtwarzacz: Sony X202ES. Który najprawdopodobniej pójdzie do wymiany na wyższy model.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mam 650, na tych samych głośnikach co Twoje 850ki

 

różnią się tylko zwrotnicą , która i tak była do przebudowy

 

Tego Sony nie ma co sprzedawać jak jest sprawny, dokup do niego DACa

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mam 650, na tych samych głośnikach co Twoje 850ki

 

różnią się tylko zwrotnicą , która i tak była do przebudowy

 

Tego Sony nie ma co sprzedawać jak jest sprawny, dokup do niego DACa

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem czy nie zmienić go na inny model, mam na niego kupca w razie potrzeby, który daje przyzwoitą ofertę :).

Jakieś konkretne kondensatory, terminale głośnikowe zastosowałeś u siebie?

DAC do czego mi potrzebny?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem czy nie zmienić go na inny model, mam na niego kupca w razie potrzeby, który daje przyzwoitą ofertę :).

Jakieś konkretne kondensatory, terminale głośnikowe zastosowałeś u siebie?

DAC do czego mi potrzebny?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kondy w zal. od preferowanego brzmienia , u mnie są czerwone Jantzeny

 

terminale, obojętne, ważne żeby były dobrej jakości i miały wewnętrzną część odpowiednio długą

 

DAC, żeby uzyskać lepszy dźwięk, ale jeśli koniecznie chcesz kupić inny model CDeka to nic nie stoi na przeszkodzie

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kondy w zal. od preferowanego brzmienia , u mnie są czerwone Jantzeny

 

terminale, obojętne, ważne żeby były dobrej jakości i miały wewnętrzną część odpowiednio długą

 

DAC, żeby uzyskać lepszy dźwięk, ale jeśli koniecznie chcesz kupić inny model CDeka to nic nie stoi na przeszkodzie

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc ;). Chyba zostanę jednak przy obecnych grundigach, ewentualnie gdy coś się trafi w domowych warunkach, nic poza tym.

W razie czego dam znać w sprawie tuningu Grundigów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc ;). Chyba zostanę jednak przy obecnych grundigach, ewentualnie gdy coś się trafi w domowych warunkach, nic poza tym.

W razie czego dam znać w sprawie tuningu Grundigów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się