djoaza

Kupno gramofonu i kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupić gramofon technics sl -b303.

I mam kilka pytań.

1. Jeżeli podłączę go do mojego amplitunera SONY STR-GX290 pod wejście PHONO to wszystko ładnie będzie grać?

2. Co daje połączenie masy między amplitunerem, a gramofonem? Czy gramofon ten ma możliwość podłączenia masy ?

 

Dziękuje za odpowiedzi :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić gramofon technics sl -b303.

I mam kilka pytań.

1. Jeżeli podłączę go do mojego amplitunera SONY STR-GX290 pod wejście PHONO to wszystko ładnie będzie grać?

2. Co daje połączenie masy między amplitunerem, a gramofonem? Czy gramofon ten ma możliwość podłączenia masy ?

 

Dziękuje za odpowiedzi :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Grać będzie jeśli wszystkie elementy systemu będą w pełni sprawne

Ad.2 Jeśli masz na myśli tzw uziemienie, to podłączenie go likwiduje przydźwięk/brumienie

        Każdy gramofon powinien mieć możliwość podłączenia uziemienia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Grać będzie jeśli wszystkie elementy systemu będą w pełni sprawne

Ad.2 Jeśli masz na myśli tzw uziemienie, to podłączenie go likwiduje przydźwięk/brumienie

        Każdy gramofon powinien mieć możliwość podłączenia uziemienia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym zakupić zestaw do słuchania płyt winylowych, wybrałem gramofon

Pro-Ject 6-PerspeX (6PerspeX) gramofon analogowy + wkładka SUMIKO Blue Point No.2, czy to dobry wybór, wiem że potrzebuje wzmacniacz, przedwzmacniacz, kable i kolumny, niestety nie mam pojęcia co dobrać do sprzętu.

Proszę o poradę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym zakupić zestaw do słuchania płyt winylowych, wybrałem gramofon

Pro-Ject 6-PerspeX (6PerspeX) gramofon analogowy + wkładka SUMIKO Blue Point No.2, czy to dobry wybór, wiem że potrzebuje wzmacniacz, przedwzmacniacz, kable i kolumny, niestety nie mam pojęcia co dobrać do sprzętu.

Proszę o poradę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz wydać? Jak duże jest pomieszczenie w którym ma to grać, Czy chcesz aby to tylko grało/brzdękało czy ma grać bardzo dobrze?

Sądząc po wyborze ceny gramofonu na kolumny trzeba by wydać z 10-15kzł, wzmacniacz ok.6-10kzł, pre gramofonowe 2-6kzł, myjka do vinyli 2,5-4kzł, kable i pozostałe akcesoria 2-5kzł.

 

Co do samego wyboru to za 6-7kzł odpuścił bym sobie PJ i szukał czegoś poro lepszego. Wkładki do dobrego gramofonu za 6-7kzł mogą spokojnie kosztować tyle co sam gramofon lub więcej. Polecam Dynavektor, Benz Micro i inne z oferty RCMu.

 

P.S.

Nowe czy używane?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz wydać? Jak duże jest pomieszczenie w którym ma to grać, Czy chcesz aby to tylko grało/brzdękało czy ma grać bardzo dobrze?

Sądząc po wyborze ceny gramofonu na kolumny trzeba by wydać z 10-15kzł, wzmacniacz ok.6-10kzł, pre gramofonowe 2-6kzł, myjka do vinyli 2,5-4kzł, kable i pozostałe akcesoria 2-5kzł.

 

Co do samego wyboru to za 6-7kzł odpuścił bym sobie PJ i szukał czegoś poro lepszego. Wkładki do dobrego gramofonu za 6-7kzł mogą spokojnie kosztować tyle co sam gramofon lub więcej. Polecam Dynavektor, Benz Micro i inne z oferty RCMu.

 

P.S.

Nowe czy używane?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się