saltix

Poprawienie akustyki pokoju 40m - JBL XTI 100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem w trakcie remontu mieszkania i chciałem się zająć sprawą poprawy akustyki.

 

Odkryłem, że po lekkim przestawieniu sprzętu zaczęło wszystko dużo ładniej grać... tak więc chce iśc dalej i poprawić coś jeszcze..

 

Proszę o pomoc.. jestem z miejscowości Kłodzko.. dolnyśląsk...

 

Projekt pokoju do wglądu pod adresem http://www.mir-but.pl/projekt-wnetrza.png

 

Długości i grubości poszczególnych ścian dokładnie pomieżyłem.

Na rysunku oznaczone i opisane poszczególne ściany jak i podziałka.

 

Moje kolumny to JBL XTI 100 i wzmaczniacz ONKYO INTEGRA A8850.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem w trakcie remontu mieszkania i chciałem się zająć sprawą poprawy akustyki.

 

Odkryłem, że po lekkim przestawieniu sprzętu zaczęło wszystko dużo ładniej grać... tak więc chce iśc dalej i poprawić coś jeszcze..

 

Proszę o pomoc.. jestem z miejscowości Kłodzko.. dolnyśląsk...

 

Projekt pokoju do wglądu pod adresem http://www.mir-but.pl/projekt-wnetrza.png

 

Długości i grubości poszczególnych ścian dokładnie pomieżyłem.

Na rysunku oznaczone i opisane poszczególne ściany jak i podziałka.

 

Moje kolumny to JBL XTI 100 i wzmaczniacz ONKYO INTEGRA A8850.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ahoj,

 

odpowiem standardową formułką - to nie jest temat na forum. Można coś tam zasugerować, ale ogółem miejsce wymaga oględzin naocznych oraz dużej ilości czasu instalatora.

 

jeśli chodzi o uwagi z naszego działu instalacji to są one następujące:

 

"ścianę za sprzętem i za miejscem odsłuchowym wyłożyć grubszą tapetą akustyczną i za kanapą w rogu albo ćwierćwalec albo co najmniej duży kwiatek w doniczce. Coś przydałoby się zrobić z sufitem bo trochę za wysoko."

 

tutaj można zapoznać się z ofertą ćwierćwalców i innych wygłuszeń akustycznych

http://sklep.rms.pl/index.php?k125,akcesoria-audio-video-panele-akustyczne

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ahoj,

 

odpowiem standardową formułką - to nie jest temat na forum. Można coś tam zasugerować, ale ogółem miejsce wymaga oględzin naocznych oraz dużej ilości czasu instalatora.

 

jeśli chodzi o uwagi z naszego działu instalacji to są one następujące:

 

"ścianę za sprzętem i za miejscem odsłuchowym wyłożyć grubszą tapetą akustyczną i za kanapą w rogu albo ćwierćwalec albo co najmniej duży kwiatek w doniczce. Coś przydałoby się zrobić z sufitem bo trochę za wysoko."

 

tutaj można zapoznać się z ofertą ćwierćwalców i innych wygłuszeń akustycznych

http://sklep.rms.pl/index.php?k125,akcesoria-audio-video-panele-akustyczne

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, ale w pierwszej kolejności chce zrobić jak najwięcej sam, żeby osoba, która wykona mi m.in pomiary nie zaczynał od zera, ale żeby poprawiła to co ja zrobię samodzielnie.

 

Jakie by Pan radził zastosować ustroje, w którym miejscu je umieścić? Jka by Pan proponował ustawić sprzęt audio.. ? Ważne, żeby był koło nich telewizor, ponieważ często oglądam tv przez te kolumny...

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, ale w pierwszej kolejności chce zrobić jak najwięcej sam, żeby osoba, która wykona mi m.in pomiary nie zaczynał od zera, ale żeby poprawiła to co ja zrobię samodzielnie.

 

Jakie by Pan radził zastosować ustroje, w którym miejscu je umieścić? Jka by Pan proponował ustawić sprzęt audio.. ? Ważne, żeby był koło nich telewizor, ponieważ często oglądam tv przez te kolumny...

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możesz stracić kasę przy robieniu swoich ustrojów akustycznych i potem akustyk po pomiarze będzie miał jeszcze więcej do zrobienia, a Ty będziesz miał jeszcze mniej kasy.

Co do reszty to masz wszystkie wyczerpujące odpowiedzi w swoim wątku na audiostereo.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możesz stracić kasę przy robieniu swoich ustrojów akustycznych i potem akustyk po pomiarze będzie miał jeszcze więcej do zrobienia, a Ty będziesz miał jeszcze mniej kasy.

Co do reszty to masz wszystkie wyczerpujące odpowiedzi w swoim wątku na audiostereo.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się