gumis

Połaczenie audio TV - Soundbar - DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc jak prawidłowo ze soba połączyć i jakich ew podzespołów użyć do połączenia audio:

 

TV - Samsung UE46D6000 - wyjście audio optyczne

Soundbar Harman SB 15 - 2 wejscia audio - coaxial i 2xchinch

DVD Samsung BD E 5500 - wyjscie coaxial i hdmi

 

chciałbym aby, jak się da, dvd odtwarzało płyty w połączeniu z soundbarem bez włączania tv.

 

Będę wdzięczny za pomoc i wskazania odpowiednich rozwiązań.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o pomoc jak prawidłowo ze soba połączyć i jakich ew podzespołów użyć do połączenia audio:

 

TV - Samsung UE46D6000 - wyjście audio optyczne

Soundbar Harman SB 15 - 2 wejscia audio - coaxial i 2xchinch

DVD Samsung BD E 5500 - wyjscie coaxial i hdmi

 

chciałbym aby, jak się da, dvd odtwarzało płyty w połączeniu z soundbarem bez włączania tv.

 

Będę wdzięczny za pomoc i wskazania odpowiednich rozwiązań.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, już tłumaczę. Zacznij od podłączenia odtwarzacza Samsung do telewizora poprzez HDMI. Następnie wychodzisz z TV kablem optycznym do takiego urządzenia, gdzie sygnał optyczny zostaje zamieniony na elektryczny (coaxial). Na końcu wpinasz to do SB15 po coaxial.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, już tłumaczę. Zacznij od podłączenia odtwarzacza Samsung do telewizora poprzez HDMI. Następnie wychodzisz z TV kablem optycznym do takiego urządzenia, gdzie sygnał optyczny zostaje zamieniony na elektryczny (coaxial). Na końcu wpinasz to do SB15 po coaxial.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)

 

A da rade rozdzielić coaxial (czyli wyjscie z tego convertera) na 2xchinch i podpiąć pod SB 15,  tak aby osobno coaxial-coaxial podpiąć bezpośrednio DVD do SB 15?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)

 

A da rade rozdzielić coaxial (czyli wyjscie z tego convertera) na 2xchinch i podpiąć pod SB 15,  tak aby osobno coaxial-coaxial podpiąć bezpośrednio DVD do SB 15?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem o co koledze chodzi :) Przecież będziesz miał bezpośrednie podłączenie coaxialne, po co to dzielić jeszcze na dwa? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem o co koledze chodzi :) Przecież będziesz miał bezpośrednie podłączenie coaxialne, po co to dzielić jeszcze na dwa? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

już pisze o co mi chodzi :)

 

1. pierwsze połączenie to tv - soundbar czyli wyjscie optyczne z tv + konwerter + coaxial na wejscie do Sb 15

 

2. drugie połączenie -  chciałbym aby DVD odtwarzało plyty bez uruchamiania TV czyli podłączenie bezpośrednie DVD - soundbar: wyjście coaxial DVD + podłączenie do SB 15  - wolne zostaje po podłączenie TV tylko wejscie 2xchinch...

 

stąd moje pytanie czy da się rozdzielic coaxial na dwa chinch? mam nadzieję że bardziej wyraziłem myśli :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

już pisze o co mi chodzi :)

 

1. pierwsze połączenie to tv - soundbar czyli wyjscie optyczne z tv + konwerter + coaxial na wejscie do Sb 15

 

2. drugie połączenie -  chciałbym aby DVD odtwarzało plyty bez uruchamiania TV czyli podłączenie bezpośrednie DVD - soundbar: wyjście coaxial DVD + podłączenie do SB 15  - wolne zostaje po podłączenie TV tylko wejscie 2xchinch...

 

stąd moje pytanie czy da się rozdzielic coaxial na dwa chinch? mam nadzieję że bardziej wyraziłem myśli :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie "tatko chrzestny" :)

 

można zamknąć temat :) wszystko jasne :)

 

a plyty z muza zawsze będę puszczał przez TV bo ten drugi konwerter troszkę nieopłacalna sprawa :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie "tatko chrzestny" :)

 

można zamknąć temat :) wszystko jasne :)

 

a plyty z muza zawsze będę puszczał przez TV bo ten drugi konwerter troszkę nieopłacalna sprawa :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się