AnIHiL

Trzaski, szumy w słuchawkach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, jednak może komuś się przydać.

 

Zrobiłem mały zakup AKG K550 i Hifiman HM-101. Podłączyłem zestaw do komputera (PC USB -> HM-101 -> AKG K550) i pierwszą rzecz jaką usłyszałem w słuchawkach były różnego rodzaju szumy, trzaski.

 

Próbowałem podłączenie zintegrowana karta muzyczna -> AKG K550 - nadal miałem szumy.

 

Szumy zniknęły, kiedy podłączyłem do karty dźwiękowej PCI (Razer AC-1) słuchawki AKG K550. Jednak chciałem słuchać muzykę poprzez HM-101, więc mój problem nie został do końca rozwiązany.

 

Z pomocą przyszło jak zawsze Google. 9h szukania przyniosło efekty.

 

Nie znam przyczyny dlaczego występują takie szumy w słuchawkach podłączonych do PC, jednak znalazłem rozwiązanie tego problemu.

 

Należy wyłączyć stan bezczynności procesora.

 

Poniżej kolejne kroki, aby to ustawić.

 

Wymagana jest zmiana w rejestrze, aby opcja "Wyłączenie stanu bezczynności procesora" była dostępna.

1. Start -> Uruchom -> regedit -> OK

2. Przechodzimy do folderu:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Power \ PowerSettings \ 54533251-82be-4824-96c1-47b60b740d00 \ 5d76a2ca-e8c0-402f-a133-2158492d58ad

3. Edytujemy wartość DWORD o nazwie Attributes. Ustawiamy 0.

4. Zamykamy Edytor rejestru

 

(dla Windows 7 PL)

5. Panel sterowania -> Opcje zasilania -> Zmień ustawienia planu -> Zmień zaawansowane ustawienia zasilania

6. W oknie Opcje zasialnia przechodzimy do Zarządzanie energią procesora -> Wyłączenie stanu bezczynności procesora

7. Ustawiamy na Wyłącz beczynność.

8. Zastosuj -> OK

 

(dla Windows 7 ENG)

5. Control Panel -> Power Options -> Change plan settings -> Change advanced power settings

6. W oknie Power Options przechodzimy do Processor power management -> Processor Idle disable

7. Ustawiamy na Disable Idle.

8. Zastosuj -> OK

 

9. Problem szumów, trzasków, brzęczenia powinien zniknąć.

 

Ciekawi mnie, czy ktoś z was miał już taki problem?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, jednak może komuś się przydać.

 

Zrobiłem mały zakup AKG K550 i Hifiman HM-101. Podłączyłem zestaw do komputera (PC USB -> HM-101 -> AKG K550) i pierwszą rzecz jaką usłyszałem w słuchawkach były różnego rodzaju szumy, trzaski.

 

Próbowałem podłączenie zintegrowana karta muzyczna -> AKG K550 - nadal miałem szumy.

 

Szumy zniknęły, kiedy podłączyłem do karty dźwiękowej PCI (Razer AC-1) słuchawki AKG K550. Jednak chciałem słuchać muzykę poprzez HM-101, więc mój problem nie został do końca rozwiązany.

 

Z pomocą przyszło jak zawsze Google. 9h szukania przyniosło efekty.

 

Nie znam przyczyny dlaczego występują takie szumy w słuchawkach podłączonych do PC, jednak znalazłem rozwiązanie tego problemu.

 

Należy wyłączyć stan bezczynności procesora.

 

Poniżej kolejne kroki, aby to ustawić.

 

Wymagana jest zmiana w rejestrze, aby opcja "Wyłączenie stanu bezczynności procesora" była dostępna.

1. Start -> Uruchom -> regedit -> OK

2. Przechodzimy do folderu:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Power \ PowerSettings \ 54533251-82be-4824-96c1-47b60b740d00 \ 5d76a2ca-e8c0-402f-a133-2158492d58ad

3. Edytujemy wartość DWORD o nazwie Attributes. Ustawiamy 0.

4. Zamykamy Edytor rejestru

 

(dla Windows 7 PL)

5. Panel sterowania -> Opcje zasilania -> Zmień ustawienia planu -> Zmień zaawansowane ustawienia zasilania

6. W oknie Opcje zasialnia przechodzimy do Zarządzanie energią procesora -> Wyłączenie stanu bezczynności procesora

7. Ustawiamy na Wyłącz beczynność.

8. Zastosuj -> OK

 

(dla Windows 7 ENG)

5. Control Panel -> Power Options -> Change plan settings -> Change advanced power settings

6. W oknie Power Options przechodzimy do Processor power management -> Processor Idle disable

7. Ustawiamy na Disable Idle.

8. Zastosuj -> OK

 

9. Problem szumów, trzasków, brzęczenia powinien zniknąć.

 

Ciekawi mnie, czy ktoś z was miał już taki problem?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem działania karty HM-101, nie sądziłem, że będzie taka dobra.

 

Czytałem różne opisy, ale nie widziałem, aby ktoś napisał, że ma dodatkowe ustawienia we właściwościach karty.

 

Ulepszenia:

- Wzbogacenie tonów niskich - jak ktoś lubi usłyszeć więcej basów, zawiera dodatkowy przycisk Ustawienia, który pozwala na wybranie częstotliwości oraz poziomu wzmocnienia (domyślnie, chyba jest 80 Hz i 6 dB)

- Wirtualny dźwięk przestrzenny - umożliwia zakodowanie przestrzennego sygnału audio w celu przesłania go jako wyjściowy sygnał stereo do odbiorników z dekoderem matrycowym - nie testowałem tego ustawienia

- Korekcja pomieszczenia - umożliwia skompensowanie charakterystyki pomieszczenia i głośników - nie testowałem tego ustawienia

- Wyrównanie głośności - umożliwia wykorzystanie zrozumienia słuchu ludzkiego w celu zmniejszenia postrzeganych różnic głośności; dodatkowy przycisk Ustawienia pozwala, za pomocą suwaka, zmienić Czas emisji pomiędzy krótkim, a długim - ciekawe ustawienie, jeżeli słuchawki grają za cicho

 

Jest w niej jeden problem. Nie można podłączyć słuchawek pod wyjście Headphones Output, ponieważ ma wzmocnienie dźwięku i niestety słychać szumy, o których wcześniej pisałem. Podłączając pod Line Out jest cisza bez żadnych niepotrzebnych dźwięków w tle. Może nie do końca cisza, jeżeli mamy załączoną stronę internetową z reklamami, to jednak słychać szumy, ciche, ale jednak słychać. Dlatego przed słuchaniem muzyki najlepiej wyłączyć przeglądarkę internetową.

 

W internecie często jest opis, że szumy mogą wystąpić, jeżeli blisko karty dźwiękowej jest komórka lub urządzenia wifi. Nie zauważyłem tego problemu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem działania karty HM-101, nie sądziłem, że będzie taka dobra.

 

Czytałem różne opisy, ale nie widziałem, aby ktoś napisał, że ma dodatkowe ustawienia we właściwościach karty.

 

Ulepszenia:

- Wzbogacenie tonów niskich - jak ktoś lubi usłyszeć więcej basów, zawiera dodatkowy przycisk Ustawienia, który pozwala na wybranie częstotliwości oraz poziomu wzmocnienia (domyślnie, chyba jest 80 Hz i 6 dB)

- Wirtualny dźwięk przestrzenny - umożliwia zakodowanie przestrzennego sygnału audio w celu przesłania go jako wyjściowy sygnał stereo do odbiorników z dekoderem matrycowym - nie testowałem tego ustawienia

- Korekcja pomieszczenia - umożliwia skompensowanie charakterystyki pomieszczenia i głośników - nie testowałem tego ustawienia

- Wyrównanie głośności - umożliwia wykorzystanie zrozumienia słuchu ludzkiego w celu zmniejszenia postrzeganych różnic głośności; dodatkowy przycisk Ustawienia pozwala, za pomocą suwaka, zmienić Czas emisji pomiędzy krótkim, a długim - ciekawe ustawienie, jeżeli słuchawki grają za cicho

 

Jest w niej jeden problem. Nie można podłączyć słuchawek pod wyjście Headphones Output, ponieważ ma wzmocnienie dźwięku i niestety słychać szumy, o których wcześniej pisałem. Podłączając pod Line Out jest cisza bez żadnych niepotrzebnych dźwięków w tle. Może nie do końca cisza, jeżeli mamy załączoną stronę internetową z reklamami, to jednak słychać szumy, ciche, ale jednak słychać. Dlatego przed słuchaniem muzyki najlepiej wyłączyć przeglądarkę internetową.

 

W internecie często jest opis, że szumy mogą wystąpić, jeżeli blisko karty dźwiękowej jest komórka lub urządzenia wifi. Nie zauważyłem tego problemu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niczego dodatkowo nie instalowałem. Podłączyłem kartę przez USB, zainstalowała własne sterowniki i tak zostawiłem. Informacje jakie udało mi się znaleźć o sterowniku:

 

Nazwa: Burr-Brown Japan PCM2702

Data sterownika: 2010-11-19

Wersja sterownika: 6.1.7601.17514

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niczego dodatkowo nie instalowałem. Podłączyłem kartę przez USB, zainstalowała własne sterowniki i tak zostawiłem. Informacje jakie udało mi się znaleźć o sterowniku:

 

Nazwa: Burr-Brown Japan PCM2702

Data sterownika: 2010-11-19

Wersja sterownika: 6.1.7601.17514

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam stary wątek, ale chciałem podzielić się paroma uwagami na temat karty hifiman-101. może komuś się przyda.

 

1. trzaski

karta generuje paskudne trzaski z moim laptopem dell xps. sprawdzałem dwa modele asusa - tam działa bez problemów. trzeba mieć szczęście

2. trzaski - rozwiązania

w internecie przeczytałem takie propozycje naprawy sytuacji:

  • wymiana kabla na dłuższy/lepszy, podłączenie karty do innego portu USB - u mnie nie działało
  • nadanie wyższych priorytetów procesom obsługującym dźwięk - u mnie nie działało
  • opisana wyżej modyfikacja rejestru - u mnie zadziałało, ale uwaga - wiatrak laptopa pracuje teraz na nieco wyższych obrotach

3. jakość dźwięku

w każdej recenzji podkreśla się świetny wskaźnik cena/jakość. żeby to jakoś przełożyć na amatorskie zdolności percepcji... ;)

  • amplituner kina domowego Pioneer VSX 323 ma wejście USB. Muzyka brzmi wyraźnie lepiej z laptopa przez Hifimana do wejścia analogowego Pioneera niż z tego USB
  • słyszę poprawę przy zmianie: wypasiony Dell XPS => Hifiman i ogromną poprawę po podłączeniu Hifimana do starego budżetowego asusa.

4. sterowniki

w windows 7 i vista wszystko instaluje się samo i działa bez problemów. poza jednym przypadkiem: po dłuższym podłączaniu/odłączaniu karty od asusa (win vista, realtek hd audio) coś się zepsuło i najpierw poziom głośności dźwięku z realteka wyraźnie spadł, a później system zgubił kartę dźwiękową (całkiem - nie widział jej). odinstalowanie wszystkich sterowników audio i ponowna instalacja pomogły.

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaW

Też miałam ten problem i skorzystałam z Twojej rady... faktycznie pomogło .... dzięki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaW

Też miałam ten problem i skorzystałam z Twojej rady... faktycznie pomogło .... dzięki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się