karol1982

komunikat decoder off na amplitunerze yamaha rx-v373

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanie czy komunikat dekoder off na amplitunerze yamaha rx-v373 oznacza brak włączonego dekodera w samym urządzeniu i można to zmienić za pomocą ustawień czy oznacza jakiś problem poza tym urządzeniem....generalnie jestem zielony w tych sprawach i mam problem z podłączeniem kina domowego (tv - sharp lc40le240e) w taki sposób aby dźwięk z tv był przeniesiony na amplituner. Podłączenia dokonałem za pomocą kabla optycznego (wyjście w tv coaxial - conwerter coaxial na optical i wejście w amplitunerze optical) wszystko wykonane zgodnie z instrukcją, ustawienia audio in w amlitunerze na właściwe wejście optyczne a dźwięk nadal tylko w tv...z odtwarzacza dvd i radio chodzą idealnie po przez amplituner...co może być nie tak? w ustawieniach telewizora nie znalazłem nic na temat wyłączenia głośników tv bo miałem pomysł że może to jest sposób

bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

witam.

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanie czy komunikat dekoder off na amplitunerze yamaha rx-v373 oznacza brak włączonego dekodera w samym urządzeniu i można to zmienić za pomocą ustawień czy oznacza jakiś problem poza tym urządzeniem....generalnie jestem zielony w tych sprawach i mam problem z podłączeniem kina domowego (tv - sharp lc40le240e) w taki sposób aby dźwięk z tv był przeniesiony na amplituner. Podłączenia dokonałem za pomocą kabla optycznego (wyjście w tv coaxial - conwerter coaxial na optical i wejście w amplitunerze optical) wszystko wykonane zgodnie z instrukcją, ustawienia audio in w amlitunerze na właściwe wejście optyczne a dźwięk nadal tylko w tv...z odtwarzacza dvd i radio chodzą idealnie po przez amplituner...co może być nie tak? w ustawieniach telewizora nie znalazłem nic na temat wyłączenia głośników tv bo miałem pomysł że może to jest sposób

bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

Na początek sprawdź następujące ustawienia:

 

- czy wyjście optyczne w telewizorze jest włączone (zazwyczaj włącza się je w ustawieniach dźwięku / głośników jako głośniki / zestaw audio zewnętrzny)

 

- czy konwerter coax-opt jest sprawny najlepiej na jakimś innym urządzeniu

Yamaha rx-v373 ma fabrycznie ustawione wejście optyczne dla telewizora pod wejściem AV4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

Na początek sprawdź następujące ustawienia:

 

- czy wyjście optyczne w telewizorze jest włączone (zazwyczaj włącza się je w ustawieniach dźwięku / głośników jako głośniki / zestaw audio zewnętrzny)

 

- czy konwerter coax-opt jest sprawny najlepiej na jakimś innym urządzeniu

Yamaha rx-v373 ma fabrycznie ustawione wejście optyczne dla telewizora pod wejściem AV4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź...konwerter działa...menu w tv dotyczące dźwięku to tryb dźwięku: stereo , dual I i dual II, avl załączone lub nie, wyjście cyfrowe pcm lub skompresowane, słuchawki/słuchawkowe...to wszystko co jest w menu telewizora...konwerter działa...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź...konwerter działa...menu w tv dotyczące dźwięku to tryb dźwięku: stereo , dual I i dual II, avl załączone lub nie, wyjście cyfrowe pcm lub skompresowane, słuchawki/słuchawkowe...to wszystko co jest w menu telewizora...konwerter działa...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam yamahe rx-v473 matka cos ponaciskala i gdy chce włączyć radio to wyskakuje mi komunikat DECODER OFF  tylko na radiu. USB działa normalnie AV4 także normalnie. Da się to jakoś wyłączyć, aby posłuchać radia??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

poniżej propozycja naszego instalatora

 

"najpierw sprawdź czy radio jest ustawione na pewno na fale FM, następnie sprawdź czy amplituner jest ustawiony w trybie STEREO lub pochodnym (jesli masz ustawiony tryb DTS może nie działać) jeśli nic nie pomoże przywróć ustawienia fabryczne i skonfiguruj amplituner na nowo."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dekodera nie da się włączyć, czy wyłączyć. Jest kilka dekoderów w sprzęcie Yamaha, które włączają się automatycznie, np. przy odtwarzaniu z DVD włączy się w 90 przypadkach Dolby Digital. W przypadku radia dekoder jest zawsze wyłączony. Funkcja wyświetlania DECODER OFF jest czysto informacyjna. Wyświetla się także jeżeli nie ma sygnału np. z Blue-Ray, lub sygnał jest 2-kanałowy. Samo wyświetlanie zostało włączone przez klawisz INFO i skończeniu naciskania na informacji o AUDIO DECODER. Będzie się wówczas zawsze wyświetlała informacja o rodzaju dekodera. Aby powrócić do wyświetlania np. częstotliwości należy naciskać klawisz INFO do FREQUENCY . Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam od razu piszę że jestem laikiem w tych sprawach miałem problem z komunikatem decoder off i łopatologicznie znalazłem rozwiązanie .Kino domowe yamaha RX-V683 oraz telewizin samsung UE55MU7042 i komunikat na kine domowym decoder off ,przestudiowałem całą instrukcję i lipa ,ustawienia fabryczne kina i lipa to samo ,ustawienia fabryczne dekodera vectry i lipa, dopiero pomogły ustawienia fabryczne telewizora następnie odłączenie go od sieci na 5 min i było ok pojawiła się trzecia opcja w ustawieniach głosu czyli odbiornik hdmi wyjście dzwięku ,przedtem były tylko dwie opcje:( wyjście audio optyczne) oraz( telewizyjne wyjście dzwięku) po ustawieniach fabrycznycznych i wyłączeniu z prądu tv wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się