osa007

bardzo proszę o pomoc w wyborze jednego z dwóch zestawów kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

jestem tu nowy i jak coś źle piszę to z góry przepraszam.

 

Chciałem się doradzić Was, który z zestawów wybrać.

 

Niestety raczej muszę zakupić zestaw kina domowego z małymi kolumnami i po dłuższych rozważaniach mam takie 2 zestawy:

 

1.http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/denon-avr-1312bk-sys-5-1.bhtml koszt 1600zł

 

2. kolumny model HKTS 9 BQ + amplituner harman kardon avr 70 - koszt ok 1200+ 1300= ok 2500 zł

 

Pytanie, który z tych zestawów byłby lepszy? czy warto dorzucic 900 zł do tego droższego? nie jestem żadnym audiofilem, pokój ma niby ok 30m2 ale zestaw kina i tv będzie w części pokoju czyli na ok 20 m2. O pierwszym zestawie czytałem bardzo dużo pozytywnych opinii a o drugim w sumie nic za bardzo nie wiem. Głównie kino ma mi służyć do oglądania filmów. Jeśli chodzi o finanase to chciałem przeznaczyć tak do 2500zł.

 

Z góry dzięki za opinie!

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

jestem tu nowy i jak coś źle piszę to z góry przepraszam.

 

Chciałem się doradzić Was, który z zestawów wybrać.

 

Niestety raczej muszę zakupić zestaw kina domowego z małymi kolumnami i po dłuższych rozważaniach mam takie 2 zestawy:

 

1.http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/denon-avr-1312bk-sys-5-1.bhtml koszt 1600zł

 

2. kolumny model HKTS 9 BQ + amplituner harman kardon avr 70 - koszt ok 1200+ 1300= ok 2500 zł

 

Pytanie, który z tych zestawów byłby lepszy? czy warto dorzucic 900 zł do tego droższego? nie jestem żadnym audiofilem, pokój ma niby ok 30m2 ale zestaw kina i tv będzie w części pokoju czyli na ok 20 m2. O pierwszym zestawie czytałem bardzo dużo pozytywnych opinii a o drugim w sumie nic za bardzo nie wiem. Głównie kino ma mi służyć do oglądania filmów. Jeśli chodzi o finanase to chciałem przeznaczyć tak do 2500zł.

 

Z góry dzięki za opinie!

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch co podałeś Harman zagra zdecydowanie lepiej - wzmacniacz ma więcej mocy, a głośniki są lepiej wykonane i mimo małych rozmiarów zagrają lepiej.

 

masz jeszcze trzecią opcję - kupić amplituner i dwie duże frontowe kolumny a potem resztę. to da ci dużo większe natężenie dźwięku.

wada jest taka, że na początku nie będziesz miał dźwięku przestrzennego.

 

czwarta opcja, która przychodzi mi do głowy to dobrej klasy soundbar - mało kabli, bezprzewodowy subwoofer i dobry dźwięk, chociaż mniej przestrzenny niż zwykłe 5.1.

http://sklep.rms.pl/index.php?k276,kino-domowe-kolumny-i-glosniki-do-kina-zestawy-2-1-i-soundbar

 

np to zbiera wiele rekomendacji

http://sklep.rms.pl/index.php?p8923,zestaw-kolumn-kina-domowego-2-1-roth-audio-sound-bar-1-soundbar1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch co podałeś Harman zagra zdecydowanie lepiej - wzmacniacz ma więcej mocy, a głośniki są lepiej wykonane i mimo małych rozmiarów zagrają lepiej.

 

masz jeszcze trzecią opcję - kupić amplituner i dwie duże frontowe kolumny a potem resztę. to da ci dużo większe natężenie dźwięku.

wada jest taka, że na początku nie będziesz miał dźwięku przestrzennego.

 

czwarta opcja, która przychodzi mi do głowy to dobrej klasy soundbar - mało kabli, bezprzewodowy subwoofer i dobry dźwięk, chociaż mniej przestrzenny niż zwykłe 5.1.

http://sklep.rms.pl/index.php?k276,kino-domowe-kolumny-i-glosniki-do-kina-zestawy-2-1-i-soundbar

 

np to zbiera wiele rekomendacji

http://sklep.rms.pl/index.php?p8923,zestaw-kolumn-kina-domowego-2-1-roth-audio-sound-bar-1-soundbar1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedz,

 

co do opcji kupienia najpierw dwóch frontowych dużych kolumn a potem dokupienia pozostałych to raczej odpada bo to jest pokój rodziców i są teraz na etapie remontu i chcą "już zrobić wszystko na gotowo"

 

wolałbym raczej żeby mieli 5.1 wiec chyba dalej byłbym  za opcją małych kolumn.

 

czyli reasumując Twoją odpowiedz kupując o 900zł droższy zestaw harman kardon będzie efekt lepszy i lepiej dołożyć? Co do funkcji obu amplitunerów będa one porównywalne?

 

dzięki,

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedz,

 

co do opcji kupienia najpierw dwóch frontowych dużych kolumn a potem dokupienia pozostałych to raczej odpada bo to jest pokój rodziców i są teraz na etapie remontu i chcą "już zrobić wszystko na gotowo"

 

wolałbym raczej żeby mieli 5.1 wiec chyba dalej byłbym  za opcją małych kolumn.

 

czyli reasumując Twoją odpowiedz kupując o 900zł droższy zestaw harman kardon będzie efekt lepszy i lepiej dołożyć? Co do funkcji obu amplitunerów będa one porównywalne?

 

dzięki,

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

pytanie jakich funkcji potrzebujesz? im więcej funkcji w tanim amplitunerze tym gorzej. a trzeba pamiętać, że to wejściowe modele obu marek.

 

pamiętaj, że przy remoncie warto rozważyć montaż głosników instalacyjnych w ściany np tego

http://sklep.rms.pl/index.php?p9434,artsound-dc201-dc-201-glosnik-scienny-sufitowy-do-zabudowy-bialy-2szt

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

pytanie jakich funkcji potrzebujesz? im więcej funkcji w tanim amplitunerze tym gorzej. a trzeba pamiętać, że to wejściowe modele obu marek.

 

pamiętaj, że przy remoncie warto rozważyć montaż głosników instalacyjnych w ściany np tego

http://sklep.rms.pl/index.php?p9434,artsound-dc201-dc-201-glosnik-scienny-sufitowy-do-zabudowy-bialy-2szt

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie wiem jakie funkcje mi są potrzebne:P za bardzo się na tym nie znam.. w związku z tym, że telewizor będzie schowany w karton gipsie chciałem kupić jakiś zestaw głośników bo pewnie przez ten karton gips dźwięk będzie średni.. i chciałbym żeby jakoś to brzmiało.. rodzice zaś chcieli małe kolumny.. więc skoro uważasz że zestaw  harman kardon będzie lepiej brzmiał od zestawu denona to się na niego raczej zdecyduje, bo głośniki zabudowane,które przedstawiłeś raczej nie.

Ewentualnie jak ktoś ma jakiś pomysł na zestaw z małymi głośnikami w cenie do ok 2500 zł to proszę o propozycje,

Dzięki!!

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie wiem jakie funkcje mi są potrzebne:P za bardzo się na tym nie znam.. w związku z tym, że telewizor będzie schowany w karton gipsie chciałem kupić jakiś zestaw głośników bo pewnie przez ten karton gips dźwięk będzie średni.. i chciałbym żeby jakoś to brzmiało.. rodzice zaś chcieli małe kolumny.. więc skoro uważasz że zestaw  harman kardon będzie lepiej brzmiał od zestawu denona to się na niego raczej zdecyduje, bo głośniki zabudowane,które przedstawiłeś raczej nie.

Ewentualnie jak ktoś ma jakiś pomysł na zestaw z małymi głośnikami w cenie do ok 2500 zł to proszę o propozycje,

Dzięki!!

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

po tym co piszesz jeszcze  bardziej uważam, że soundbar byłby dużo lepszym wyjściem. amplituner kupuje się po to, żeby mieć dodatkowe funkcje. w przypadku soundbara cała kasa idzie w głośniki i do daje najlepszy efekt końcowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

po tym co piszesz jeszcze  bardziej uważam, że soundbar byłby dużo lepszym wyjściem. amplituner kupuje się po to, żeby mieć dodatkowe funkcje. w przypadku soundbara cała kasa idzie w głośniki i do daje najlepszy efekt końcowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

dzięki za kolejną odpowiedz!

 

Jednak zostaje przy dylemacie wyboru jednego z tych dwóch zestawów 5.1.

 

Z tego co pisałeś to Harman Kardon będzie lepszy od Denona, więc idąc za Twoją opinią w poniedziałek prawdopodobnie na niego się zdecyduje.

 

Jakbyś mógł jeszcze napisać dokładniej dlaczego H/K wygrywa nad Denonem to byłbym bardzo wdzięczny!! spałbym spokojniej.. (na teman Denona jest bardzo dużo pozytywnych opini a co do H/K praktycznie nic nie znalazłem i tylko jeszcze dlatego się wacham)

 

z góry dzięki

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

dzięki za kolejną odpowiedz!

 

Jednak zostaje przy dylemacie wyboru jednego z tych dwóch zestawów 5.1.

 

Z tego co pisałeś to Harman Kardon będzie lepszy od Denona, więc idąc za Twoją opinią w poniedziałek prawdopodobnie na niego się zdecyduje.

 

Jakbyś mógł jeszcze napisać dokładniej dlaczego H/K wygrywa nad Denonem to byłbym bardzo wdzięczny!! spałbym spokojniej.. (na teman Denona jest bardzo dużo pozytywnych opini a co do H/K praktycznie nic nie znalazłem i tylko jeszcze dlatego się wacham)

 

z góry dzięki

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki

a pytanie jeszcze z innej beczki czy instalując kolumny to potem trzeba ten zestaw jakoś skalibrować? czy jest taka opcja w amplitunerze avr 70?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki

a pytanie jeszcze z innej beczki czy instalując kolumny to potem trzeba ten zestaw jakoś skalibrować? czy jest taka opcja w amplitunerze avr 70?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego za odpowiedz,

 

mam jeszcze pytanie o podłączenie tego całego zestawu,

chodzi mi jak połączyć

-dekoder n (wejscie hdmi)

-tv (ma wejscie hdmi i optyczne)

- dvd (ma wejscie euro albo czincz biały żółty czerwony)

- amplituner

 

Moj pomysł nr.1:

dvd - czincz - amplituner

dekoder n - hdmi - amplituner

amplituner - hdmi - tv

 

pomysł nr.2.:

dvd-czincz-amplituner

dekoder n- hdmi - tv

amplituner - hdmi + optyczny - tv

 

czy dobrze myśle? jeżeli tak to która z tych opcji jest lepsza?

 

z góry dzięki za odpowied:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego za odpowiedz,

 

mam jeszcze pytanie o podłączenie tego całego zestawu,

chodzi mi jak połączyć

-dekoder n (wejscie hdmi)

-tv (ma wejscie hdmi i optyczne)

- dvd (ma wejscie euro albo czincz biały żółty czerwony)

- amplituner

 

Moj pomysł nr.1:

dvd - czincz - amplituner

dekoder n - hdmi - amplituner

amplituner - hdmi - tv

 

pomysł nr.2.:

dvd-czincz-amplituner

dekoder n- hdmi - tv

amplituner - hdmi + optyczny - tv

 

czy dobrze myśle? jeżeli tak to która z tych opcji jest lepsza?

 

z góry dzięki za odpowied:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od amplitunera, należało by sprawdzić czy amplituner przetworzy obraz composite na HDMI jeśli nie, to musisz połączyć DVD bezpośrednio z telewizorem. Sprawdź też czy przypadkiem DVD nie posiada wyjścia component które oferuje dużo lepszą jakość (3 x cincz zielony, niebieski, czerwony)

 

Zadziała na pewno tak:

DVD->Amp cincz audio (2xRCA)

DVD-> TV cincz composite Video (1xRCA)

N->AMP hdmi

AMP->TV hdmi

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się