tomekv1

Kofiguracja ampli Yamaha RX-673

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

  Mam pytanie odnośnie konfiguracji amplitunera Yamahy RX-673.  Obecnie do Yamahy mam podłączone po HDMI tuner satelitarny oraz PS3. Jednym kablem HDMI podłączony jest amplituner Yamahy do TV.

Po włączeniu TV, automatycznia załącza się tuner satelitarny (funkcja CEC w tunerze) oraz amplituner Yamahy ((HDMI control w amplitunerze ustawione na ON.)

 

    Pytanie brzmi: Jak ustawić amplituner aby automatycznie uruchamiał się z dźwiękiem z tunera satelitarnego podłączonego do Yamahy do wejścia HDMI2. Reasumując, czy jest możliwość żeby amplituner wybierał źródło dźwięku ze sprzętu który jest  włączony?. Obecnie działa to tak, że gdy włącze TV, uruchamia się tuner sat i amplituner yamaha ze źródłem dźwięku AV1 i myszę za pomocą pilota na ampli zmienić żródło dzwięku na HDMI2. Można to zmienić? 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam;

  Mam pytanie odnośnie konfiguracji amplitunera Yamahy RX-673.  Obecnie do Yamahy mam podłączone po HDMI tuner satelitarny oraz PS3. Jednym kablem HDMI podłączony jest amplituner Yamahy do TV.

Po włączeniu TV, automatycznia załącza się tuner satelitarny (funkcja CEC w tunerze) oraz amplituner Yamahy ((HDMI control w amplitunerze ustawione na ON.)

 

    Pytanie brzmi: Jak ustawić amplituner aby automatycznie uruchamiał się z dźwiękiem z tunera satelitarnego podłączonego do Yamahy do wejścia HDMI2. Reasumując, czy jest możliwość żeby amplituner wybierał źródło dźwięku ze sprzętu który jest  włączony?. Obecnie działa to tak, że gdy włącze TV, uruchamia się tuner sat i amplituner yamaha ze źródłem dźwięku AV1 i myszę za pomocą pilota na ampli zmienić żródło dzwięku na HDMI2. Można to zmienić? 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Amplituner zapamiętuje ostatnio używane źródło (np.AV1) przed wyłączeniem. Źródła dźwięku ustawia się w menu "on screen" następnie trzeba przejść do opcji "input" i wybieramy dany źródło (np. HDMI2).

 

Przyciskiem "do góry" wchodzimy w ustawienia danego źródła, a tam wybieramy z którego fizycznie gniazda amplituner ma pobierać dźwięk. W przypadku tego amplitunera najlepiej sprawdza się wpięcie dźwięku kablem optycznym pod wejście "AV4" które odpowiada na pilocie przyciskowi "TV".

Więcej informacji można znaleźć na stronach 81 i 82 polskiej instrukcji obsługi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Amplituner zapamiętuje ostatnio używane źródło (np.AV1) przed wyłączeniem. Źródła dźwięku ustawia się w menu "on screen" następnie trzeba przejść do opcji "input" i wybieramy dany źródło (np. HDMI2).

 

Przyciskiem "do góry" wchodzimy w ustawienia danego źródła, a tam wybieramy z którego fizycznie gniazda amplituner ma pobierać dźwięk. W przypadku tego amplitunera najlepiej sprawdza się wpięcie dźwięku kablem optycznym pod wejście "AV4" które odpowiada na pilocie przyciskowi "TV".

Więcej informacji można znaleźć na stronach 81 i 82 polskiej instrukcji obsługi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, pomogło podłączenie za pomocą kabla optycznego.

 

 

 

 

Amplituner zapamiętuje ostatnio używane źródło (np.AV1) przed wyłączeniem. Źródła dźwięku ustawia się w menu "on screen" następnie trzeba przejść do opcji "input" i wybieramy dany źródło (np. HDMI2).

 

Przyciskiem "do góry" wchodzimy w ustawienia danego źródła, a tam wybieramy z którego fizycznie gniazda amplituner ma pobierać dźwięk. W przypadku tego amplitunera najlepiej sprawdza się wpięcie dźwięku kablem optycznym pod wejście "AV4" które odpowiada na pilocie przyciskowi "TV".

Więcej informacji można znaleźć na stronach 81 i 82 polskiej instrukcji obsługi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, pomogło podłączenie za pomocą kabla optycznego.

 

 

 

 

Amplituner zapamiętuje ostatnio używane źródło (np.AV1) przed wyłączeniem. Źródła dźwięku ustawia się w menu "on screen" następnie trzeba przejść do opcji "input" i wybieramy dany źródło (np. HDMI2).

 

Przyciskiem "do góry" wchodzimy w ustawienia danego źródła, a tam wybieramy z którego fizycznie gniazda amplituner ma pobierać dźwięk. W przypadku tego amplitunera najlepiej sprawdza się wpięcie dźwięku kablem optycznym pod wejście "AV4" które odpowiada na pilocie przyciskowi "TV".

Więcej informacji można znaleźć na stronach 81 i 82 polskiej instrukcji obsługi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam czy to samo tyczy sie amp. yamaha rx v-375,nbox,ps3 i tv lg smart z wejsciem ARC,pod co mam podpiac wejscie optyczne?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź naszego działu instalacyjnego

 

wszystko zależy od tego jak masz podłaczone wszystkie elementy ze sobą. Czy wszystkie źródła są podłączone za pomocą HDMI bezpośrednio do TV i powrót dźwięku do amplitunera, czy wszystkie źródła są podłaczone za pomocą HDMI do amplitunera i dopiero do TV z HDMI OUT w amplitunerze? Ogólna zastada działania większości modeli amplitunerów Yamahy jest taka sama, więc opisana powyżej w postach konfiguracja powinna również dotyczyć niższych modeli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wszystko podłączone jest do amp kablem hdmi,a amp kablem hdmi do tv wejście ARC.dziwi mnie dlaczego amp zawsze wlancza sie na av1 a nie chce automatycznie wlaczyc die na hdmi??wczesniej miałem podłączony amp przez optyczny kabel do tv,czy możliwe jest ze amp.zapamietal pierwsze podłączenie,a teraz nie moze zapamiętać nowego?Czy cos nie tak jest z którymś ze sprzętów podłączonych do amp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Następna sprawa,po przełączeniu pilotem na hdmi wszystko działa ok,zapamiętuje to jako scena tv.gdy wszystko jest wyłączone naciskam scena tv na pilocie amp. wlancza sie amp.dekoder na wejściu hdmi,telewizor nue chce sie wlaczyc automatycznie wiec włączam pilotem,wszystko jest ok przez pare sekund poczym amp.automatycznie przełącza sie na  AV 1,i musze samu pilotem przelaczyc na hdmi. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ARC i HDMI Control to wredna sprawa ale do ustawienia. Wszystko zależy od rangi komunikatów między urządzeniami i kolejności włączania. Amplituner nie może włączyć TV(zależy od modelu) ale za to TV może włączyć AMP, Blu-ray może włączyć i TV i AMP. HDMI Control oczywiście również musi być włączone w TV. W amplitunerze sprawdź czy masz włączone ARC i HDMI Control oraz TV Audio INPUT na AV4(domyślne) i analogiczne ustawienie w MENU SCENE (UWAGA: ta konfiguracja tyczy się tylko korzystania z wbudowanego dekodera w TV- DVB-T;DVB-S!!!). Jeśli korzysztasz z zewnętrznego tunera telewizji satelitarnej ARC nie jest ci potrzebne i nawet nie będzie działać więc możesz ją wyłączyć. Jeśli chodzi o samoczynne przełączanie się z HDMI1 na AV1 to sprawdź ustawienia SCENY TV w SETUP-> HDMI.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W telewizorze mam tryb arc włączone,wyjście dźwięku cyfrowego auto,przy przestawieniu na av4 amplituner wlancza sie ake dalej nie ma głosu,pokazuje tv i av4,jak  naciśnie setup na pilocie amp to sie sam przełącza na wejście hdmi i jest głos.Czy ten model tak ma?Czy niże musze jeszcze kabel optyczny podlaczyc??chcialbym zeby po włączeniu amp od razu był dzwiek z hdmi.Siedze juz nad tym od tyg i nie daje mi to spokoju,jest pan jedyna osoba ktora stara sie mi w tym pomoc,z gory bardzo bardzo dziekuje.Jak wyłączę ARC w tv to po hdmi nic nie działa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Pan chce to poge opisać dokładnie krok po kroku jak jest wszystko podłączone i jakie sa ustawienia w tv i amp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam takiej możliwości ponieważ nie mieszkam w Polsce a w Irlandii nie maja zielonego pojęcia na ten temat.czy jest w stanie Pan mi cos dalej pomoc czy musze szukać dalej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak tez to sprawdzałem,ale niestety ci ludzie nie maja zielonego pojęcia jak juz cos sie komplikuje.Czy jest w Polsce jakas pomoc techniczna yamahy gdzie mógłbym zadzwonic?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,podczepię się pod temat. Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem amplitunera yamaha rx-v773 i mam problem z  brakiem dzwieku na amp jak mam podłaczone usb pod  telewizor  i nie mogę znaleźć odpowiedzi. 

Telewizor mam podłączone przez hdmi do amp pod hdmi out.

telewizor Samsung le37b651

Proszę o pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź naszego działu instalacyjnego

 

Zastosuj się do wcześniejszych instrukcji z posta i włącz funkcje HDMI CONTROL w amplitunerze. Jeśli nadal nie będzie dźwięku na wejściu TV/CD to znaczy że telewizor może nie wypuszczać dźwięku z USB poprzez ARC. Najlepiej zakup kabel optyczny i zepnij za jegą pomocą telewizor ze wzmacniaczem, mniej kombinowania, pewniejsze rozwiązanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i Pana Stanisława.

 

Ja też podczepię się pod temat dotyczący problemów z HDMI OUT. Kombinowałem już na różne sposoby i nie znalazłem rozwiązania. Jest to bardzo uciążliwe więc nie poddam się dopóki nie rozwiąże problemu :)

 

Yamaha RX-V671 podłączony tylko kablem HDMI do TV Samsung UE40F6400.

 

1. W trybie standby amplituner włacza się samoczynie (np. w nocy) na wejście TV.

2. Podczas słuchania np. radia internetowego lub muzyki PC również po jakimś nieokreślonym bliżej czasie samoczynnie przełącza się na TV.

3. Po włączeniu amplitunera z trybu standby przyciskiem Power zawsze ustawia się na TV. Chciałbym aby pozostawał na tym samym źródle sygnału jak przed wyłaczeniem.

 

Myślałem o kablu optycznym, lecz podoba mi sie synchronizacja dwóch urządzeń za pomoca jednego pilota. I nie zawsze też włączam amplituner przy ogladaniu TV.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedynym wyjściem z tej sytuacji jest połaczenie amplitunera z TV kablem optycznym?

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia. Czy wpływ na to samoczynne właczanie amplitunera moze mieć słabej jakości kabel HDMI?

Powodowac zakłócenia itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się