bassxclub

Kino domowe/Zestaw stereo - JAKIE?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich bardzo serdecznie,

 

Jako że jestem nowy na forum oraz z tematem audio mam pierwsze tak poważne zetknięcie prosiłbym o pomoc w doborze audio do domu - a dokładnie do pokoju ok. 18,5 m^2.

Z tego co poczytałem i już się troszkę rozejrzałem - jestem za zestawem 5.1 (w przyszłości rozbudowa), a zaciekawił mnie takowy komplet:

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p11002,harman-kardon-avr-170-avr170-amplituner-wielokanalowy-5-1-hdmi-1-4-3d chciałbym troszkę zainwestować i mieć spokój na lata, a 7.1 jest wg mnie zbędny (bo zastanawiałem się nad avr365)

+

http://sklep.rms.pl/index.php?p8983,kolumny-stereo-roth-audio-oli-40-oli40-2szt (wiem, że minimum powinno być 20m^2, ale czy nie dadzą jednak rady? może kiedyś zmieni się rozkład pomieszczeń...)

 

W przyszłości chciałbym rozbudować zestaw o kolejne brakujące głośniki, ale to jak już fundusze pozwolą. Póki co zadowolę się zestawem 2.0 (głównie stereo), w przyszłości do rozbudowy (jak już wcześniej wspomniałem).

 

Liczę na bardziej doświadczonych Kolegów w doborze nagłośnienia, ponieważ jestem laikiem i będzie to moje pierwsze audio, o którym zawsze marzyłem.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego to już nie będzie Oli 40 Panie Stanisławie? A jaka jest różnica między proponowanymi głośnikami (prócz ceny oczywiście)? Jak opinie użytkowników na ich temat? ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można edytować wypowiedzi (nie widzę takiej możliwości), ale chciałbym dodać, że zainteresowały mnie proponowane Tesi 560N. Cenowo mocno nie odbiegające głośniki, ale opis linii Tesi zrobił na mnie wrażenie i mocno się nad nimi zastanowię... Przyszła mi po drodze również jedna myśl, a dokładnie:

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p2547,harman-kardon-hk-3490-hk3490-amplituner-dwukanalowy-stereo

 

Rozważam czy skupić się nad lepszym stereo czy dążyć do ukinowienia mojego zestawu w przyszłości... Jedyny mankament, który nie spodobał mi się to brak USB w ww. harmanie... Ale rozważając moje propozycje odnośnie amplitunerów - warto zastanowić się nad samym stereo? Czy w tym przypadku dźwięk będzie dużo lepszej jakości (przy ampli. stereo)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

producent zdaje sie zawiesił ich produkcję, hk3490 to dwukanałowe urządzenie - nie rozbudujesz go do 5 kanałów. ale zagra sporo lepiej niż AVR170

 

I tak chyba się zdecyduję... Wolę jednak moc przekierować na dobre stereo, a kino niekoniecznie jest nam potrzebne. Jaki jest sens do tego zestawu stereo dodać później 2 suby? Czy takie coś się praktykuje w ogóle?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale jakbym nawet wziął ten amplituner stereo to oczywiście będę mógł go rozszerzyć o suba? Lubię czuć głębię basu a przy stojących głośnikach nie wiem ile się go mogę spodziewać... Tak czy inaczej czeka mnie odsłuch, bo w ciemno nie będę ryzykował... A jakie macie opinie nt. głośników firmy Jamo? Są stosunkowo tanie, ale czy opłaca się w nie inwestować?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

tak hk3490 ma wyjście na subwoofer.

 

Jamo to słabiutkie głośniki  - dobrze wyglądają stąd spora sprzedaż internetowa, ale przy odsłuchu nie wytrzymują konkurencji z innymi produktami w tej samej cenie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

tak hk3490 ma wyjście na subwoofer.

 

Jamo to słabiutkie głośniki  - dobrze wyglądają stąd spora sprzedaż internetowa, ale przy odsłuchu nie wytrzymują konkurencji z innymi produktami w tej samej cenie

 

Bardzo mnie ciekawi jaka jest różnica między głośnikami podłogowymi (2) za 1k zł, a tymi za 2,5k. Może to normalne, ale po mnie ciarki latają podczas "smacznej" muzyki ;-) Tak więc co poczuję przy takich głośnikach? Nigdy nie miałem okazji przetestować takiej klasy sprzętu... Nie mówiąc już o tych z najwyższej półki ;-) Dla mnie 2,5k za głośniki podłogowe to już jest zupełny max... ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

mądrze wybrane kolumny za 2.500zł to już porządny dźwięk w stereo, w tej cenie praktycznie każdy liczący się producent już ma podstawowe podłogówki do stereo, co oznacza, że jak najbardziej da się zrobić w tej kwocie audiofilski dźwięk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

mądrze wybrane kolumny za 2.500zł to już porządny dźwięk w stereo, w tej cenie praktycznie każdy liczący się producent już ma podstawowe podłogówki do stereo, co oznacza, że jak najbardziej da się zrobić w tej kwocie audiofilski dźwięk

 

Czyli w moim przypadku zestaw:

http://sklep.rms.pl/index.php?p2547,harman-kardon-hk-3490-hk3490-amplituner-dwukanalowy-stereo

+

http://sklep.rms.pl/index.php?p10847,indiana-line-tesi-560-n-tesi560n-kolumny-podlogowe-czarne-2szt

 

Będzie "audiofilski"? W pomieszczeniu ponad 18m^2? I czy w ww. zestawie będzie możliwość pogrania sąsiadom na nerwach? ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry wybór

 

Nikt więcej nie chce się wypowiedzieć, więc idę szukać opinii nt. takiego zestawienia. Wierzę, ale do czasu, aż będę mógł sfinalizować zakup poszukam opinii klientów (osób, które posiadają i sobie chwalą) ;-) Ewentualne warunki lokalowe - dostosowanie pomieszczenia - ponieważ póki co czekam na meble (troszkę echo się niesie ;-)).

 

Dziękuję Panie Stanisławie za podpowiedzi i jakby nie było rozświetlenie mojej drogi. Sam opis produktu jest na prawdę zachęcający ;-) i podejrzewam, że w niedługim czasie uda mi się zakupić polecany zestaw stereo ;-)

 

Ps. Byłem na 70% pewny, że chcę zestaw 5.1, a teraz szala przechyliła się na korzyść jednak stereo ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za linki P. Stanisławie P. ;-) W 2 opiniach już wyczytałem, że genialne przy cichym słuchaniu muzyki.. a co w przypadku jeżeli lubię pograć bardziej ostro? Lubię każdy rodzaj muzyki - czasami detale generują ciarki na plecach, ale od czasu do czasu będę chciał ostro popalić - i co wtedy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

wtedy odkręcisz głośniej wzmacniacz :)

 

Czyli rozumiem, że dadzą radę ;-) Można na PW info o wycenie zestawu Harman Kardon AVR 265 + 2 x Indiana Line Tesi 560C?

 

W Gdańsku znalazłem sklep, w którym prawdopodobnie uda się odsłuchać zestawu. Nie chcę jechać dalej i miałem do wyboru tylko Olsztyn, Elbląg i 3miasto... Natomiast sprzęt namierzyłem w Gdańsku ;-)

 

Ps. Jakie kable do połączenia zestawu będą najlepsze?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku jakby nie było możliwości odsłuchania tych Indian? Na jakie mogę jeszcze zwrócić uwagę w tej samej cenie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

wlasnie uzyskalem info o mozliwosci odsluchania na ampli onkyo w podobnej cenie tych kolumn... Ktory ampli byscie bardziej polecali?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się