kozako

laptop => Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro => sony str-dh520

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jednocześnie chcąc się przywitać, bo to mój pierwszy post na forum. Chciałbym prosić o pomoc w pewnej kwestii, a że moja wiedza na tematy audiofilskie jest nieco skromna, poszukuję pomocy tutaj  :) jestem właścicielem takiego o to zestawu: laptop, do niego podłączona karta Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro, karta połączona z amplitunerem Sony STR-DH520, do którego podłączone są kolumny Sony SS-B4ED. Nurtuje mnie jedna rzecz, amplituner miałem podłączony z kartą kablem optycznym i w ten sposób słuchałem muzyki (głównie FLAC), ostatnio znajomy zaproponował, abym połączył urządzenia kablem coaxialnym (2xRCA <=> 2xRCA).

Co myślicie na ten temat?

Czy warto zainwestować w taki kabel?

Jakie połączenie wydaje się Wam korzystniejsze?

Czy z takiego zestawu da się otrzymać dźwięk w zadowalającej jakości?

Zmiana kabla pomoże?

Dzięki za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że łączność współosiowa (koaksjalna) odbywa się za pomocą sygnału elektrycznego, stąd w przeciwieństwie do sygnału optycznego mamy po drodze jedną konwersję sygnału mniej, co korzystnie wpływa na jakość i wierność dźwieku. Z drugiej strony, jedni ową różnicę słyszą inni negują - sprawdź sam, kabel koaksjalny to mały wydatek.

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p280,kabel-cyfrowy-coaxial-rca-rca-680050-techlink-1-5m

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zakupię takie kable i zobaczymy :)

Tak, amplituner posiada tryb stereo.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, jeżeli jesteś nastawiony na odsłuch stereo, to nie wiem czy nie będzie lepszą opcją zakupienie przetwornika DAC i podanie dla amplitunera czystego stereo dwukanałowego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A czy urządzenie Creative wspomniane wcześniej nie posiada przetwornika DAC ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że ta karta nie jest najwyższych lotów. Kupiłem ją jak jeszcze korzystałem z głośników komputerowych w systemie 5.1 i chciałem teraz wykorzystać w połączeniu z obecnym sprzętem.

Zacznę od kupienia kabla koaksjalnego, sprawdzę jakość i charakterystykę dźwięku, a potem pewnie zacznę odkładać na DACa :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie taka możliwość to z pewnością skorzystam. Dzięki za pomoc!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się