sebool

Zestaw stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Prosiłbym o małą poradę w doborze sprzętu.

Pokój ok. 20 m2. Budżet ok. 1500 zł, preferowany nowy sprzęt.

Planowane sprzęty podłączone do "Zestawu stereo" to :

- telewizor najprawdopodobniej SAMSUNG UE40ES5500 wraz z tunerem Ferguson Ariva 250 Combo,

- PC (do TV poprzez HDMI, ale ogólnie przy kompie mam DAC Fiio E10),

- gramofon Technics SL-Q2 (dodatkowo posiadam przedwzmacniacz Vivanco)

- w przyszłości bardzo możliwa jakaś konsola (czyli do tv poprzez HDMI).

 

W tym momencie mam dylemat jak najlepiej rozwiązać podłączenie tego wszystkiego. Myślałem nad wzmacniaczem Denon PMA-520 oraz jakiś 2 kolumnach ale nie wiem czy to spełni wymagania. Chciałbym także, żebym mógł puszczać muzykę z komputera na głośniki bez włączania TV (bo tutaj nie wiem jak wyjdzie te podłączenie do tv poprzez hdmi).

 

Z góry dziękuje za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wszystkie Twoje wymagania to sam amplituner przewiduje w kwocie do około 1500 zł. Chyba, że byś się posiłkował niszowymi konstrukcjami, które nota bene ja poniekąd odradzam, ponieważ zazwyczaj są z nimi problemy. Zdecydowanie lepiej kupić na początek amplituner + frontowe kolumny. Resztę zestawu możesz zawsze rozbudować z czasem. Wielu klientów praktykuje tą metodę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem za składaniem na raty :)

Nie śpieszy mi się za bardzo, a wole kupić sprzęt porządny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Telewizor w sumie jest jeszcze kwestią otwartą.

Zastanawia mnie tylko jak to wszystko mądrze połączyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pozwolę sobie odświeżyć temat i rozwiać pewne wątpliwości które u mnie się pojawiają.

Po wakacjach w czasie których nie miałem zbytnio czasu i funduszy na budowanie zestawu audio postanowiłem zdecydować się na sprzęt.

W kwestii telewizora zdecydowany jestem na Philips 42" LED 42PFL5008H. Do tego będzie podłączony będzie dekoder TechniSat DiGYBOXX HD C+ oraz PC (dźwięk z DAC Fiio E10). Obok będzie stał gramofon Technics SL-Q2 (dodatkowo posiadam przedwzmacniacz Vivanco)

Pytania pojawiają się w kwestii złączenia tego wszystkiego. Załóżmy że amplituner na który zdecydowałbym się to Onkyo TX-SR313.

Połączenie TV - Amplituner oczywiście kabel HDMI. Do Amplitunera podłączam poprzez HDMI dekoder oraz pc (dodatkowo od Fiio ciągnę Coaxial i łączę obydwa jako GAME).

Czy wszystko dobrze by działało ?

Jak podłączyć gramofon ?

Dodatkowo załączam link to tylnego panelu wyżej wymienionego Onkyo ( http://i.i.cbsi.com/cnwk.1d/i/tim/2012/02/13/txsr313_re_300.jpg )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

TV-Amplituner ->hdmi

dekoder-amplituner ->hdmi

pc-amplituner->hdmi

i tutaj nie do końca rozumiem jak chcesz te fiio podłączyć.

Ja tu widzę tylko takie rozwiązanie, że przez USB albo coaxial (jeśli jest) podłączasz Fiio do komputera i używasz z komputerem.

 

Do gramofon musisz dokupić przedwzmacniacz gramofonowy http://sklep.rms.pl/index.php?k201,stereo-gramofony-i-akcesoria-przedwzmacniacze-gramofonowe.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się