z_michal

Pomoc w konfiguracji kina domowego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję zakup kina domowego 5.0 (w późniejszym okresie rozbudowa do 5.1). Pomieszczenie, w którym będzie ono zainstalowane ma wymiary 3,80 x 4,50 (17m2). Wykorzystanie 40film/60muzyka. Preferencje muzyczne: rock, blues, pop.

Jeżeli chodzi o zestaw głośników to niemal zdecydowany jestem na Indiana Line Tesi 565 (240+560+740).

 

W pierwszej kolejności proszę o pomoc w doborze amplitunera do tych kolumn. 

Chciałbym, aby sprawdził się zarówno w stereo jak i w kinie domowym (ze znacznym naciskiem na stereo). Funkcje sieciowe raczej pożądane, chociaż wystarczą podstawowe (radio internetowe itp.). Koniecznie z wyjściem pre-out (wzmacniacz to raczej pieśń dalekiej przyszłości, ale kto wie  :))

Budżet na amplituner do 3000 (myślę, że ok. 2500 będzie optymalną kwotą).

Prosiłbym o polecenie 2-3 urządzeń, które dobrze zgrają się z w/w kolumnami.

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

z_michal jesli mam być z Tobą szczery to nie ma co tu szukać 2-3 urządzeń, ponieważ jest jedno które na chwilę obecną pozostałe nieco pozostawia w tyle pod względem jakości dźwięku i funkcjonalności. Jeżeli masz możliwość odsłuchu to przetestuj koniecznie poniższy amplituner:

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p12020,onkyo-tx-nr616-txnr616-sieciowy-amplituner-kina-domowego-7-2-z-hdmi-1-4-oraz-3d

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że zdecyduję się na w/w amplituner jakie kable wybrać?

Czy to prawda, że kable do poszczególnych par kolumn (lewy przód = prawy przód, prawy tył = lewy tył) powinny mieć równą długość?

 

Subwoofer dokupię w późniejszy terminie, ale skoro korzystam z Waszej pomocy to również poproszę o polecenie konkretnych sprzętów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się