puzy

kino domowe do malego pokoju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jest na forum nowy wiec prosze o wyrozumialosc:D jak w temacie chce kupic kino domowe ale jestem w tych sprawach "ciemny" zaczne od tego za mam maly pokoj 16m2 telewizos sony hx750 32 cale i potrzebuje kina domowego aby wykorzystal wszystkie mozliwosci  tego telewizora,jesli chodzi o cene to tak do 2000zl czy mozecie mi cos zaproponowac? zalezy mi aby odtwarzacz otwieral mi z pendrive filmy mkv bez problemu bo z sony to masakra ze tv bezposrednio nie odtwarza tego formatu pomocie ludzie ?:D

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym Ci zatem kompaktowe, niewielkie głośniki, przykładowo:

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p12039,onkyo-ht-s4505-hts4505-zestaw-kina-domowego-5-1

 

a co odtwarzacza BR to zdecydowanie:

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p10757,pioneer-bdp-150-k-bdp150k-odtwarzacz-plyt-blu-ray-3d-z-funkcjami-sieciowymi

 

Takie zestawienie w pełni Ciebie zadowoli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił podobnie ale uprościłbym - po co Ci te wszystkie kable i po co Ci napęd Blu-ray, skoro chcesz grać z plików to odtwarzacz plików

http://sklep.rms.pl/index.php?p11905,xtreamer-xtreamertv-odtwarzacz-sieciowy

 

 

i do tego soundbar - listwa pod telewizor z efektami 3d i świetny sub

http://sklep.rms.pl/index.php?p8923,zestaw-kolumn-kina-domowego-2-1-roth-audio-sound-bar-1-soundbar1

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o kable to nie problem:D a pytanko do tatko chrzestnego co do tego odtwarzacza nie bedzie mial problemow otwierania formatow mkv z pendrive bo na tym najbardziej mi zalezy? bo jak wczesniej pisalem jest to dla mnie najwieksza wada  tv nawet samsungi otwieraja wszystko bez problemow ale jakos nie moge sie przekonac do tej firmy:p padlo na "sonego" i musze troszku go rozbudowac:D dzieki za pomoc chlopaki a jak z opinia firmy onkyo bo za duzo mi nie mowi?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia tego typu mają to do siebie, że znaczną większość plików czytają. Oczywiście może się zdarzyć, iż pojedyncze pozycje nie zostaną odczytane. Żaden rzetelny sprzedawca nie zagwarantuje Tobie 100% pewności, że wszystko zostanie odtworzone.

 

Nawiązując do Onkyo to opinia jest nienaganna. Nie było problemu z tym sprzętem żadnego z naszej strony. Jednakże Onkyo wyszłoby drożej niż Pioneer. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

tak sobie przemyslalem i wybiore głosniki co zaproponowal tatko chrzestny a odtwarzacz ten co zaproponowal Pan Stanisław co uwazacie o tym pomysle?

gdyz glosniki ktore zaproponowal pan stanislaw cena troche za wysoka i nie bedzie gdzie wstawic duzego głosnika dlatego wolalbym rozwiazanie malych glosnikow

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

a co do tego odtwarzacza jak wyglada sprawa z napisami w drugim pliku tez bez zadnych problemow otwiera? i z filmami ktore duzo "waża" 30gb wiem ze glupie pytania ale wole sie upewnic bo z tv troche mnie zrobili wiadomo w co:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemów, aczkolwiek tego również nie byłbym Ci w stanie zagwarantować w 100%. Co do telewizora znam sprawę. Mam to samo u siebie z napisami, ale najczęściej są po prostu opóźnione lub przyśpieszone względem materiału filmowego. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu mam pytanko czy przy zakupie sprzetu  w/w czy bedzie trzeba inwestowac w jakies kable? czy wszystko jest w zestawie ? prosze sie nie denerwowac ale jak wczesniej pisalem  "ciemna masa ze mnie" :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak najbardziej na miejscu. W zestawie Onkyo jest okablowanie, zatem tym nie powinieneś się przejmować. Najważniejsza kwestia to przewody HDMI by podłączyć Twoją pozostałą elektronikę pod amplituner oraz dobra listwa zasilająca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze jak na pierwsze kino domowe na jakis czas wystarczy jak beda pytanka odezwe sie:D dzieki za pomoc jade na moje smieszne miasto sprobuje zobaczyc ten model na oczy i go odsluchac

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

w moim smiesznym miescie nie bylo tego modelu:( w wtorek podjade do wiekszego ciekawe czy bedzie ten model jeszcze w media markt? tatko co masz namysli "dobra listwa zasilajaca"? i te kable HDMI to jakies konkretne proponujesz bo teraz od koloru do wyboru tych kabli:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z listwą chodzi mi o to by nie podłączać całego sprzętu do jakiegoś tandetnego rozdzielacza. Ta listwa powinna załatwić sprawę:

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p7660,bandridge-bpc6632fr-listwa-zasilajaca-z-filtem-antenowym-nastepca-be5006f

 

Nie spodziewałbym się możliwości odsłuchu tego typu sprzętu w "media", ale trzymam kciuki ;) Co do kablu, pod ten sprzęt powinna Cię zainteresować poniższa linia przewodów Lindy:

 

http://sklep.rms.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=4111&x=-1082&y=-355

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

witam cie tatko teraz mam kolejne pytanie jak rozmiescic te glosniki aby mialo najlepszy efek?:D

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

pytanie wczesniejsze troche glupie wszystko bylo w instrukcji;p ale mistrzu mam kolejne pytanka nie wiem czemu na HDMI tv nie widzi glosnikow  probowalem w ustawieniach i bez zmian kuzyn podlaczyl na mini jack i niby jest ok i teraz pytanie czy moze tak to pozostac?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zarówno ja jak i tatko potrzebujemy więcej informacji, żeby Ci pomóc, musisz napisać coś więcej na temat podłączenia, co pod jakieś wejście jest podłączone oraz co z czym jest podłączone przez mini jack.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się