mario397

Problem z jakościa dżwięku w kinie domowym.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam parę miesięcy temu zakupiłem Zestaw Yamaha 673 oraz wiem że niezbyt dobry zestaw Jako s608 ale na taki było mnie stać.Oraz dokupilem sub Klipsch sw110 z którego jestem najbardziej zadowolony,ale swoje kosztował.Gdy sluchalem zestawu w stereo Jamo na wzmacniaczu i odtwarzaczu oddzielnie grało super przede wszystkim mowie tu o basie.Po podłączeniu zestawu bez suba w domu doznalem szoku,basu prawie nie było.Kable mam 2.5mm.I żadne ustawienia tu nie pomagają.Bez suba nie ma mowy o dobrym basie.Głośniki stoją w 10m pokoju.Jakbym ich nie ustawił grają tak samo stoją daleko od ściany żeby bass reflex miał ujście,tak samo ze strony suba w bocznych ścianach kolumn zrobiłem możliwie dużo miejsca.Proszę omweryfikacje i ocenę co jest tego przyczyną?Z góry dziękuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardzo ciężko jest coś zaradzić nie będąc na miejscu. Osobiście raczej byłbym przekonany, że jest coś nie tak z ustawieniami amplitunera. Zajrzyj do instrukcji, przywróć ustawienia domyślne. Dokonaj kalibracji na kino domowe, przy odsłuchu stereo pamiętaj go przełączyć w tryb PURE DIRECT. "Kable 2,5mm" nic mi nie mówią, jest na rynku mnóstwo modeli, które w znaczącym stopniu się od siebie różnią. Miałeś okazję słuchać wspomnianych Jamo z Yamahą przed zakupem czy może na innym wzmacniaczu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie moge zrobić kalibracji ciągle mi błąd wyskakuje po lewym głośniku.Czemu w stereo słuchać w pure Direct dźwięk jest znacznie gorszy niż bez Pure.Sub wogóle prawie nie gra głośniki też grają głównie tony wysokie.Kable mam firmy bridge elie kable po 2.5mm .Głósniki graj ą tak od początku więc przywracanie ustawieć fabrycznych chyba nic tu nie da.Głośńików nie słuchałem przed zakupem na moim Amplitunerze,generalnie był problem z odsłuchem tych głośników bo w sklepach nie wyciągają ich z pudełek bo tracą na cenie,tak sie tłumacząW sklepie saturn w promenadzie słuchałem modelu niższego na wzmacniaczu denona ale nie amplitunerze.Myślałem że może mój amplituner daje za małą moc ale w końcu ma 140w na kanał.Zauważyłem jeszcze ciekawą rzecz że jak słuchał głośno muzy to te głośniki basowe zaczynają grać całkiem spoko,nadal nie tak jak powinny,ale jednak lepiej słychać jakiś bas a przy niskim poziomie volume w zasadzie nic.Chciałbym sprawdzić ten sprzęt na innym amplitunerze ale cieżko mi zlokalizować jakiś u znajomych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób skarży się na złe brzmienie amplitunerów Yamahy w trybie stereo. Byłoby dobrze sprawdzić także u siebie, jak inny amplituner poradzi sobie z Twoimi kolumnami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie,byłem w sklepie w którym kupiłem sprzęt podłączałem moje kolumny pod słabszy model Yamahy oraz pod drogi amplituner oraz wzmacniacz stereo i nie zauważyłem różnicy w graniu stereo,widocznie ten wzmacniacz na którym grały tak super był wyjątkowy.Pomijając gre stereo ponieważ w stereo mój soobufer Klipsch sw 110 i tak robi tornado w pokoju,zmieniłem karte graficzną żeby puścić dźwięk do amplitunera po HDMI żeby był dźwięk 5.1 wczesniej szedł po kablu stereo,chodzi o dźwięk soobufera w filmach na programach MOVIE basu bardzo mało,sub mocno wyciszony,panowie na forum twierdzili że zmieniając kabel na HDMI Sobufer sie obudzi,ale zero zmian.Jakieś pomysły?Czy to poprostu stylistyka gry Yamahy i nic na to nie poradze?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się