turbodymomen

Co zamiast TECHNICSa SC-EH770 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Sprawiłem sobie ostatnio TV LG 47La640+BluRay LG BD660 i mam aktualnie podpięty zestaw Technicsa jak w temacie,zestaw jest już trochę wysłużony (2001) i odbiega trochę technologicznie od nowych zestawów,jak na moje wymagania to moc zestawu w zupełności mi wystarcza ale jeśli chodzi o możliwość podłączania dodatkowych urządzeń to już lipa! nowe sprzęty bazują na m.in HDMI i wyjścia cyfrowe których Technics nie posiada.

Moje pytania: Czy za kwotę do 2000PLN kupię jakieś nowe kinko które będzie grało porównywalnie a nawet lepiej niż wysłużony Technics?

Czy kino LG  BH7520T to dobre rozwiązanie? Czy lepiej jakiś zestawik z elektromarketu typu Denon HTS AVR1513B+ELTAX UTAH 5.0BLACK lub coś innego?

 

Z góry dziękuje za porady i propozycję!

 

 

P.S Pomieszczenie ok 20m2 , 50/50% muzyka/film

 

Pozdrawiam! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie dużo głośników to strata gotówki, polecam proste pewne i dobrze grające rozwiazania klasy hi-fi dobrych producentów

http://sklep.rms.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=roth+soundbar&x=-1404&y=-354

 

 

Roth słynie ze świetnych kolumn do kina domowego, przekłada to na soundbary, szczególnie te z subwooferem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nigdy nie miałem do czynienia z soundbarami a nie ukrywam że taki amplitunerek z zestawem kolumn zawsze był moim marzeniem!

Podobają mi się zestawy Denona lub Pioniera!

Na jaki zestaw prócz soundbarów zwrócić uwagę!?

Np. na allegro jest masa propozycji typu jeden model amplitunea+wszelkiego rodzaju kolumny różnorodnych firm o których nie mam pojęcia! w cenach +-2000PLN

Nie jestem audiofilem ale chciał bym kupić taki zestawik który nie będzie grał gorzej niż mój wysłużony Technics!

 

Czekam na kolejne propozycje i pozdrawiam! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczymy Ci to na przykładzie: w cenie 35 tys możesz mieć XIX rydwan Dacie Logan MPV z wielkim kufrem lub zgrabnego Forda Fiestę.

 

Fakt, że Logan daje więcej metrów w tej samej cenie, ale pytanie czy chodzi o to, aby dostać jak najwięcej blachy w jak najniższej cenie.

 

 

i tak samo z kolumnami: czy chcesz jak najwięcej kolumn z MDF o grubości 0.5cm wypchanych watoliną czy chcesz sprzęt, który został zaprojektowany do jak najlepszego odtwarzania muzyki w danej cenie?

 

Bo za przyzwoity zestaw kolumn 5.0 trzeba zapłacić około 2.500zł najmniej. Bez amplitunera.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana Stanisława!

 

Na forum wyczytałem ze lepiej zacząć przygodę z kinem domowym od zestawu stereo!? Moje pytanie to czy za tą kwotę(+-2000PLN) da rady zakupić jakiś zestaw stereo z opcją późniejszej rozbudowy czy po prostu odczekać, dozbierać i zwiększyć budżet? Jaki zestaw kina (jeżeli chodzi o maximum jakości za minimum ceny) zaproponował by mi Pan?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Znalazłem rozwiązanie mojego problemu!!! ;) daruję sobie kupno kina w tym roku-zaciskam pasa i do wiosny postaram się podwoić budżet!

Podoba mi się zaproponowany zestaw ale to jednak nie ten przedział cenowy! ;( Podobijam jeszcze swojego Technicsa!!! (oby do wiosny wytrzymał HE HE)

Jak zbiorę konkretną kasę to na pewno się odezwę a na dzień dzisiejszy dziękuję za porady i wyrozumiałość

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Żona mnie uświadomiła że nie ma opcji zwiększenia budżetu!!!!!!!! :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Przeszperałem internet i mam kilka propozycji co do niskobudżetowego zestawu

Podam kilka zestawów i proszę o wskazanie najlepszej propozycji jeżeli chodzi o jakość i moc (wyłącznie z przedstawionych zestawów):

1.Posiadany aktualnie Technics SC-EH770

2.Prawie kupiony LG BH9520

3.PIONEER VSX422+QUADRAL QUINTAS 5000

4.PIONEER VSX422+TAGA TAV 606

5.DENON AVR1513+QUADRAL QUINTAS 5000

6.DENON AVR1513+TAGA TAV 606

 

Z góry dzękuję i pozdrawiam

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Znalazłem kompletny zestaw K.DOM.PIONEER BDP160/VSX528/S-ES3TB z kolumnami pioneera za niecałe 2500PLN i zastanawiam sie czy te kolumny są również dobre czy lepiej pozostać przy Taga Tav606?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem już nastawiony na kupno Ampli Pioneer VSX528+Taga 606v3 i moje już chyba ostatnie pytanie dotyczy przewodów głośnikowych!

Jakie kabelki będą pasowały do tego zestawu(m.in przekrój) aby grało na miarę swoich możliwości!?

Nie mam pojęcia jakie są ceny przewodów więc prosiłbym o kilka przykładów z kategorii:absolutne minimum/optymalne rozwiązanie/idealny zestaw!

Teoretyczne długości przewodów potrzebne do rozstawienia kolumn:Fronty 4m,Centralny 2m,Surroundy 8m

 

Z góry dziękuję i Pozdrawiam!!!

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Po wielu nieprzespanych nocach wybór padł ostatecznie na zestaw PIONEER BDP160/VSX828/TAGA-TAV606!

Pod koniec miesiąca będę zamawiał zestaw! Jak uporam się z jego podłączeniem to podzielę się wrażeniami!

Zestaw niestety nadwyrężył mój budżet i na razie będę musiał zrezygnować z porządniejszego okablowania(będę musiał poczekać do wiosny!).Znalazłem w lokalnym sklepie audio kable Kruger-Matz 2x2,5mm2 OFC (7zł/mb) z ekranowaniem aluminiowym i mam nadzieję że na początek starczy! Zastanawiam się czy warto inwestować we wtyki bananowe (ale to i tak w późniejszym terminie i do nowych kabli).

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie "docierania" nowego zestawu:Czy to prawda że nowe głośniki trzeba wygrzać? tzn przez kilkadziesiąt godzin słuchać np muzyki max do 50% możliwości? Przeglądając róże posty natrafiłem na takie stwierdzenie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jak dlugi okres wygrzewania jest potrzebny do w/w sperztu? Nie chcialbym dobic kolumn na samym poczatku a napewno bedzie pokusa zeby sprawdzic mozliwosci zestawu! Ogolnie nie slucham glosno wiec jak podkrece kilka razy na max to nic sie nie stanie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się