jasnoksieznik

Budujemy nowy zestaw kina - telewizor+audio, do 10k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kompletu kina domowego, zaczynamy (prawie) od zera.

 

Przeznaczenie: 50% film, 50% gry z konsoli, 50% muzyka, 10% telewizja przez DVB-T :)

Pomieszczenie: salon, ok, 20m^2. Zawalony meblami, z duzym (niestety) oknem. Sciany sie czym zapelni, na podlodze panele (dywan moze sie okazac niekompatybilny z kotem). Odleglosc do ekranu: ok.3m, ekran na dluzszej scianie (inaczej sie nie da).

 

Cel:

Obraz min. 50 cali. Raczej telewizor, bo projektorek szumi w rel. malym pomieszczeniu.

Naglosnienie. Tu nie jestem pewien, czy 5.1, czy dobre 2.0, albo tez 2.1.

Typ muzyki - rock, troche gitar akustycznych, troche klasyki. Z rzadka elektronika.

 

Budzet: 8-10k PLN (obraz+dzwiek)

Sprzet moze byc uzywany.

 

Mam, badz bede miec:

- nowa konsola do filmow i gier

- byc moze jakies oldschoolowe zrodlo typu SNES albo N64.

- stary, dobry CD Marantz do muzyki (chinch)

- Jeszcze starszy adapter Technicsa (bez wbudowanego przedwzmacniacza)

- Kolumny podstawkowe B&W 686 (malutkie, ale do cichego stereo byly ok)

 

Ewentualnie do wykorzystania:

Kolumny podstawkowe klasy noname, troche duze jako satelity

Kolumny podlogowe klasy noname (4 glosniki/kolumna)

 

Nie interesowalem sie kinem domowym od czasu, gdy plazmy wygrywaly z LCD i osiagaly zawrotne 40 cali. Z drugiej strony interesuje sie kinem, gdzie ekran ma 2m wysokosci, a od Dolby Digital (plus ostatnio dzwiek/obraz sa calkiem cyfrowe) niewiele sie zmienilo. Tymaczasem w przypadku kina domowego istnieja jakies nowsze formaty. Ktore moga, a ktore musza byc obslugiwane? Jak wyglada sytuacja z roznymi wersjami HDMI? Na co trzeba uwazac? Gdzie jest wbudowany skaler i ktory jest lepszy?

 

Bardziej mi chodzi o porady dotyczace formatow i technologii, na ktore musze uwazac. Do tego szukam odpowiedzi na pytanie, czy maslo, czy margaryna (Plazma/LCD/Projektor, plus 5.1/stereo).

Konkretnymi propozycjami zestawow/komponentow tez nie pogardze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Parę kwestii musimy uporządkować zanim będę w stanie Ci pomóc. Piszesz o ekranie i telewizorze. Na co finalnie się decydujemy? Rozumiem również, że to ma być kompletny zestaw tj. amplituner, odtwarzacz blu-ray i zestaw 5.1? Czy może już masz konsolę, chociażby PS3? Co rozumiesz przez kolumny klasy noname?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o ekranie i telewizorze. Na co finalnie się decydujemy?

Jakbysmy byli na 100% zdecydowani, to bysmy nie pisali tak ogolnie. Raczej telewizor, chyba ze pojawia sie glosy, ze do moich zastosowan, w tej cenie da sie znalezc projektor, ktory da obraz wysokosci ok. metra. Za moich czasow niezbyt dalo sie grac na projektorkach (rozdzialka+kontrast), plus dochodzi halas. Zmienilo sie cos w tym temacie, w ramach mojego budzetu?

Rozumiem również, że to ma być kompletny zestaw tj. amplituner, odtwarzacz blu-ray i zestaw 5.1? Czy może już masz konsolę, chociażby PS3?

Konsoli jeszcze nie mam, ale w planach jest PS4 jako "centrum multimedialne" do BR i streamingu.

 

Co rozumiesz przez kolumny klasy noname?

Kupione za czasow studenckich, bardzo budzetowe, przedpotopowe, trojdrozne kolumny z plyty wiorowej. Jakosc dzwieku lepsza od straganowych plastikow, ale gorsza od czegokolwiek wspolczesnego/markowego, wykonanego w podobnej technologii. 50-80W,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie zdecydowanie trzymałbym się telewizora, ale dobrze byłoby z góry określić ile będzie kosztować byśmy wiedzieli jaka kwota pozostaje na pozostałe elementy.

 

Rozumiem, że kosztu konsoli nie wliczamy do zakładanego budżetu? Kolumny z kolei najpewniej dobierzemy tej samej serii i jednego producenta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie zdecydowanie trzymałbym się telewizora, ale dobrze byłoby z góry określić ile będzie kosztować byśmy wiedzieli jaka kwota pozostaje na pozostałe elementy.

Tego sie obawialem. Ale coz, jak dorosne, to sobie kupie 3x DLP.

Zakladam, ze na telewizor pojdzie 4,5-5k PLN.

 

Rozumiem, że kosztu konsoli nie wliczamy do zakładanego budżetu? Kolumny z kolei najpewniej dobierzemy tej samej serii i jednego producenta.

Konsola jest oddzielnie i ma wlasny budzet.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jest tu gdzies opcja edycji wlasnych postow?

 

Zakladam, ze nowe sprzety maja wszystkie niezbedne technologie, ale jak jest ze starszymi modelami?

Na przyklad taki H/K AVR 255 - brakuje mu czegos wspolczesnego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ciagle nie widze opcji edit, wiec musze sobie posta nabic:

 

Nie interesuje mnie 3D, w ogole. Jestem wrecz przeciwnikiem.

Jesli mialbym do wyboru dwa takie same sprzety, w tej samej cenie, jeden z 3D, drugi bez, to wybralbym ten rozowy.  8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się