plwitek98

Prosta instalacja audio w mieszkaniu

Recommended Posts

Witam,

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem laikiem w sprawach audio, a przede wszystkim w dziedzinie elektryki, także bardzo proszę o litość w odpowiedziach ;)

 

Wykonuję remont mieszkania, a przy okazji wpadł pomysł na zorganizowanie prostego (a właściwie elementarnego) nagłośnienia w mieszkaniu. Chodzi o to, aby w jednym z pokoi we wnęce na wszystkie sprzęty typu konsola, dekoder sat, itp postawić być może jakiś mały wzmacniacz, a sygnał audio poprowadzić do dwóch pomieszczeń. Do samego wzmacniacza ma być podpinane w razie potrzeby radio, laptop, tablet czy w najgorszym przypadku telefon. Być może rozwiązaniem byłby zakup miniwieży z wejściem AUX?

 

Pomijając już kwestię tego czy pomysł na instalację jednego głośniczka w ścianie w każdym z dwóch pomieszczeń jest pomysłem trafionym (tu obawiam się wszelkiego rodzaju krytyki ze strony osób, którym słoń na ucho nie nadepnął i nieco o muzyce wiedzą) zasadnicze moje pytanie brzmi - czy jest jakaś prosta, niedroga metoda na sterowanie głośnością w każdym z pomieszczeń z osobna.

 

Chciałbym pominąć w ogóle systemy typu 'multiroom', które są stosunkowo drogie, poza tym nie chodzi o jednoczesne wpinanie kilku źródeł na raz, a po prostu podpięcie jednego urządzenia, które akurat ma żądany utwór czy dysponuje odpowiednią playlistą oraz możliwość regulacji głośności (lub wyłączenia) nadawanego sygnału niezależnie w każdym z pomieszczeń przy jednoczesnym założeniu, że nazwijmy to "sterowani" miałoby odbywać się z tego pomieszczenia (żeby nie trzeba było biec do sąsiedniego pokoju żeby ściszyć).

 

Z góry dzięki za pomoc

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiedź z naszego działu instalacyjnego

 

Najprostsza instalacja i do tego nie droga będzie użycie amplitunera stereofonicznego z podwójnym wyjściem na głośniki np.

http://sklep.rms.pl/index.php?p11612,pioneer-sx-20-sx20-amplituner-stereo

 

a w torze między wzmacniaczem a głośnikami zastosować w pomieszczeniu regulator głośności:

http://sklep.rms.pl/index.php?p2394,regulator-glosnosci-scienny-do-zabudowy-taga-harmony-tvr-10-tvr10

 

 

Prościej się nie da

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now