ZicO

Prośba o ocenę/korektę zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na początku chciałem się przywitać i zaznaczyć, że moją przygodę ze sprzętem grającym dopiero zaczynam. Do tej pory muzyki słucham na komputerowym zestawie Logitecha 5.1, i pomimo, że zestaw mało profesjonalny gra nie najgorzej.

Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że dopiero po zakupie zestawu będę mógł docenić prawdziwe walory muzyki i kina domowego.

Nie jest audiofilem, szukam zestawu 5.0 z amplitunerem głównie do muzyki około 40%, kina domowego 30% i konsoli 30%, pokój w bloku około 30m2. Muzyka to wszystko po kolei poza rockiem ( ścieżki dźwiękowe, trochę klasyki hip hopu)

Jestem na etapie czytania o konkretnych modelach, byłem też posłuchać wybranego zestawu i jestem zadowolony.

Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że moja wiedza jest nie wielka więc sugestie mile widziane.

Na zestaw amplituner + kolumny 5.0 chciałbym wydać około 3000-3200 zł  - sprzęt nowy, niestety na pewno nie wygeneruję dodatkowych środków bo zaczynałem od kwoty 2tyś więc to już jest max

A więc aktualnie zastanawiam się nad :

-Yamaha RX-V475 ( wiem, że seria 5 i 6 będą grały znacznie lepiej ale to poza moim zasięgiem.) koszt około 1350-1500 zł

-Wharfedale OBSIDIAN 600 HCP koszt około 1700 zł

alternatywnie kolumny

-Jamo S 606 HCS3 - koszt około 1500 zł - czytałem że gorzej radzą sobie w muzyce, niestety nie miałem okazji posłuchać.

 

Czy zestaw Yamaha + Obsidiany będzie wart zainwestowania pieniędzy mając na uwadze mieszkanie w bloku, które nie zawsze pozwoli do końca wykorzystać moc ?

Zestawu miałem okazję posłuchać w Media, kolumny były podpięte pod amplituner Denona, jednako po podłączeniu Yahamy grało to znacznie lepiej - dźwięk był bardziej czysty, grało głośniej.

 

Za pomoc z góry dziękuje

 

Marcin

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli zależy Ci w dużym stopniu na lepszej jakości dźwięku w muzyce to bardziej polecał bym zestaw oparty na głośnikach M-Audio HCS-9950 oraz amplitunerze Onkyo TX-NR414. Świetnie grający wzmacniacz w trybie Direct w połączeniu z szerokim i bardzo detalicznym brzmieniem głośników. Wszystko w kwocie poniżej 3 tyś więc zostaną ci jeszcze fundusze na okablowanie. Linki do produktów podaję poniżej.

 

http://sklep.rms.pl/m-audio-hcs-9950-mkiii-zestaw-kolumn-kina-domowego-5-0-2

 

http://sklep.rms.pl/onkyo-tx-nr414-txnr414-sieciowy-amplituner-kina-domowego-5-1-z-hdmi-1-4-oraz-3d

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecydowałbym się zostać przy kolumnach Wharfedale OBSIDIAN 600 HCP różnica pomiędzy Yamahą a Onkyo będzie duża ?

Na pewno nie dokupię subwoofera więc chciałbym aby nawet przy małej głośności bas był miękki i przyjemny.

W tej kasie znalazłem też Onkyo TX-NR525 jak się ma do poprzednich dwóch modeli ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przede wszystkim kupując Onkyo zyskujesz w tej klasie sprzętów dużo lepszą jakość muzyki. Rewelacyjnie działa ich tryb Pure Audio. Do tych kolumn zostałbym przy Onkyo. Model 525 to najnowsza seria.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jestem za pomysłem przestawionym przez Przemka. Zestaw ten jest znacznie ciekawszy i jest ciekawszy chyba pod każdym możliwym względem od zestawienia Yamaha + Wharfedale. model Onkyo 414 lub pokusić się o, kultowy moim zdaniem, 515. Nowsze modele Onkyo troszkę odstają od ich poprzedników.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się