SkaZ

Amplituner do Wharfedale O 600 HCP Yamaha RX-V475/675 czy Onkyo TX-NR525/616

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie zakupiłem kolumny 5.0 Wharfedale Obsidian 600 HCP i przymierzam się do amplitunera. Wybrałem kilka modeli:

• Yamaha RX-V475 – najsłabsza ale cena zachęcająca

• Onkyo TX-NR525 – cena podobna do Yamahy, większa moc.

Następnie da amplitunery, na które być może znalazłbym środki, pytanie czy przy Obsidianach różnica będzie znacząca ?

• Yamaha RX-V673 – wyższy mocniejszy model

• Onkyo TX-NR616 – podobnie jak V673 wyższy mocniejszy model w wyższej cenie.

Pokój w którym będę używał zestawu na około 25m2, na pewno do zestawu nie będę dokładał subwoofera. Zestaw głównie do muzyki ( słucham praktycznie wszystkiego od Hip hopu przez Jazz) i kina czasem do konsoli. Czytałem ogólnie, że Onkyo radzi sobie znaczenie lepiej w tej cenie porównując np. RX-V475 i TX-NR525 ale głównie w kinie, nie ukrywam że muzyka jest dla mnie równie ważna może nawet ważniejsza, fajnie by było usłyszeć miękki, przyjemny bass nawet przy mniejszej głośności. Jak wygląda porównanie wyższych modeli, czy warto odłożyć trochę więcej funduszy na RX-V673 lub TX-NR616 ?

Czytałem, że TX-NR616 lubi się grzać i są problemy z aktualizacją, czy nie lepiej w tym wypadku zakupić tańszy model TX-NR525 i czy tam również problem występuje.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że gdybym się decydował na wyższe modele  RX-V673 i TX-NR616 przewaga Onkyo będzie znacząca ?

Czytałem, że Yamaha ma mniejsze możliwości regulacji dźwięku, czy da się ją kalibrować i czy mikrofon jest dołączony ?

Ostatecznie waham się pomiędzy tymi dwoma modelami, w jakich kwestiach Onkyo będzie lepsze, a w jakich Yamaha ?

Wiem, że dużo pytań ale może być ciężko z odsłuchem a chciałbym kupić lepszy produkt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W sklepie RMS takie pytania to nie problem - skorzystaj z nowej porównywarki

w obu produktach wciśnij guzik "porównaj"

 

http://sklep.rms.pl/onkyo-tx-nr616-txnr616-sieciowy-amplituner-kina-domowego-7-2-z-hdmi-1-4-oraz-3d

http://sklep.rms.pl/yamaha-rx-v673-rxv673-amplituner-7-2-kina-domowego-z-hdmi-1-4a-3d-z-funkcjami-sieciowymi

 

a następnie "przejdź do porównywarki", wybierz opcje "pokaż różnice" i wszystko wiesz :):):)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się