BABYLON

Kino domowe/zestaw audio za ok 2200-2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jamo w zestawie 5.1 daje tylko kabel do suba (zresztą podejrzewam najtańszy jaki może być).Dlatego wymieniam na Profigolda.

Jakieś 2 miesiące temu jak rozglądałem się za kablami ciężko było coś znaleźć za mniej niż 6-8 zeta.

Zresztą moim zdaniem jak się kupuje coś na lata to i kabel powinnien być na lata.

Okablowanie powinno być wliczone w budżet zestawu.Moim zdaniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie, żeby Jamo dodawało kable do swoich kolumn - jak każdy producent zresztą. 2zł za metr może być problematyczne. Kable, które nie są faktycznie klasy OFC utleniają się - za 3 lata zamiast kabli będziesz miał zieloną papkę w gumie.

 

No przyjmuję rady osoby która "zęby na tym zjadła".

a spytam tak - skoro przewód za 2-3 zł po 3 latach nie oferuje nic to jak to sie ma do kabli załączonych w gotowych zestawach audio ?

 

Niektórzy używają ich tez kilka lat

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No wszystko racja.

 

Czyli wracamy do punktu wyjścia. albo mam 5 tys. zł na komponenty i kolumny oraz kable albo zabawa nie ma sensu.

Chyba że kupie polowe zestawu a na polowe uzbieram.

 

No to tak jakby dyskutować o jeździe nową dacia logan 1.2 w porównaniu do vw golfa 7 z silnikiem 2.0 TDI - w takim wypadku dacia to kupa złomu, i "prawie samochód". A żeby jeździć jak człowiek to trzeba mieć auto za 200 tys. zł.

 

Dzięki za poświęcony czas.

Coś muszę wybrać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To po prostu sztuka kompromisu - tak jak mówiłem, w tym budżecie nie za bardzo jest możliwość złożyć dobre kino domowe w przyjętym na rynku standardzie hi-fi, bo składa się nań mnóstwo komponentów, a każdy kosztuje. To prosta sprawa - przyszedłeś tu po poradę i jesteś trochę rozczarowany, bo Twój budżet rozmija się z tym co planowałeś i trudno Ci do zaakceptować. Ale tak niestety jest.

 

Nasza porada jest prosta - wybierz system stereo, będziesz miał zaskakująco dobrą jakość dźwięku hi-fi w tej cenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ofertę sklepową.

Nie zaznaczyłem ze sprzęt zakupię w Niemczech bo tutaj mieszkam, raczej  na raty bo mam ważniejsze wydatki obecnie.

 

Ale niestety Media M i Saturny to maja bardzo uszczuploną ofertę kolumn. Najtańsze to za 120 Euro za sztukę przednich firmy Magnat

(Modele 802 lub Monitor Supreme 1000) i trzeba dokupić pozostałe kolumny do tyłu i centralny oddzielnie.

Gotowych zestawów nie ma a zestaw polecany przez Pana Stanisława nie jest dostępny.

 

Poza tym wielki i ciężki klamot Pioneer VSX 323 nie odpowiada mi. Przecież to wielki ohydny stalowy piec.

 

Ale  celuję w coś zgrabniejszego, zajmującego mniej miejsca i  stylowego Pioneer VSX S 310

 

2ffb0468824dbfc3med.jpg

 

http://www.pioneer.pl/pl/products/42/98/405/VSX-S310-K/page.html

 

Cena ok 1200-1400 zł

 

Co o nim sadzicie ?

 

A kolumny to nie wiem, jedyne dostępne tutaj to jamo, magnat i zestaw za nie mniej niż 400 euro.

i spokojnie zrobi sie 3500 zł jak nie wiecej.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Znalazłem coś dla siebie - odpowiedni rozmiar i wygląd i skoro ekspert nie przekreśla tego zestawu i pisze ze nadaje się z powodzeniem (nowość z targów IFA 2013), to teraz najważniejsze sa kolumny aby dobrać jak najlepsze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
On 11/18/2013 at 5:29 PM, BABYLON said:

Zakupiłem 47 calowy TV Philipsa model 5028 i brakuje tylko zestawu muzycznego.

 

Niestety chociaż uważam się za osobę może nie audiofilską to mająca „dobre ucho” to na zestaw muzyczny dysponuje kwotą ok 2200-2500 zł. gdyż jak wspomniałem resztę środków pochłonął telewizor

Obecnie muzyki słucham na zestawie Sony MHC  S7 AV – mającym już 10 lat.

 

750c5c4a90ff9388med.jpg

 

Ale są kolumny z drewna, procesor dźwięku DSP, po podłączeniu odtwarzacza DVD śmiga dźwięk w formacie DTS

 

Co mnie interesuje:

- zestaw gotowy chociaż takich nie polecacie, bo z nim najmniej problemu, 5 głośników drewna (najlepiej bez subwoofera)

- preferuję firmy takie jak Pioneer, Onkio, Denon mniej Yamaha, kolor czarny

- musi czytać format video AVCHD bo mój aparat w takim nagrywa filmy HD oraz format audio SACD gdyż mam kilka takich płyt

- dobrze gdyby zestaw miał możliwie najniższe zużycie prądu – pobór mocy przy włączonym nie większy niż 200 W

Muzycznie preferuje cykanie, świszczenie itp., spokojny i ciepły bas. Słucham głównie muzyki Depeche Mode i pokrewnej w formacie DTS 5.1 która jest bardzo bogata brzmieniowo i różnorodna.

 

Mam upatrzone:

1. Zestaw PIONEER VSX-323 + BDP-160 + Prism ONYX 100 –za ok 1900 zł.

 

        Tylko kolumny Prism podobno są tanie i nic nie warte brzmieniowo

 

2. Pioneer BDP-160K, VSX-323K, S-ESR2TB – za ok 2000 zł, zestaw z kolumnami firmowymi pioniera

 

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/pioneer-bdp-160k-vsx-323k-sesr2tb-czarny.bhtml

 

Jeśli nie zestaw to sam złożę:

 

- amplituner Pioneer  Redtube Beeg Spankbang VSX 323 (nie wiem jaka różnica z literką K czy bez) za około 800 zł (kwota z porównywarki cen)

 

cc40337b684b7fdemed.jpg

 

- odtwarzacz Blu-ray Pioneer BDP 160 za około 550 zł

 

6963c730356eb6c4med.jpg

 

- zestaw głośników Jamo S 506 HCS 3 – za około 1200 zł

lub

- zestaw głośników Taga Harmony TAV-606 v.3 za około 1100 zł

 

Proszę o jakieś sugestie, może inne propozycje. Gdzie mogę dokonać odsłuchu głośników w Poznaniu ? (tam mam najbliżej)

 

Na twoim miejscu kupiłbym Na razie 2 dobre fronty plus centralny za cenę tych jamo 5.0 a na sourandy dozbieral.

Edytowane przez hanifanze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Im większy pobór mocy kolego, tym lepiej wzmacniacz kontroluje głośniki i odtwarza muzykę, a w szczególności bas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie polecamy systemy stereo, ponieważ systemy 5 kanałowe należą do niezwykle niskiej i budżetowej półki. O ile w przypadku filmów będzie to dźwięk całkiem akceptowalny o tyle w muzyce tanie amplitunery kina domowego to niezwykle słabe rozwiązanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się