BABYLON

Kino domowe/zestaw audio za ok 2200-2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem 47 calowy TV Philipsa model 5028 i brakuje tylko zestawu muzycznego.

 

Niestety chociaż uważam się za osobę może nie audiofilską to mająca „dobre ucho” to na zestaw muzyczny dysponuje kwotą ok 2200-2500 zł. gdyż jak wspomniałem resztę środków pochłonął telewizor

Obecnie muzyki słucham na zestawie Sony MHC  S7 AV – mającym już 10 lat.

 

750c5c4a90ff9388med.jpg

 

Ale są kolumny z drewna, procesor dźwięku DSP, po podłączeniu odtwarzacza DVD śmiga dźwięk w formacie DTS

 

Co mnie interesuje:

- zestaw gotowy chociaż takich nie polecacie, bo z nim najmniej problemu, 5 głośników drewna (najlepiej bez subwoofera)

- preferuję firmy takie jak Pioneer, Onkio, Denon mniej Yamaha, kolor czarny

- musi czytać format video AVCHD bo mój aparat w takim nagrywa filmy HD oraz format audio SACD gdyż mam kilka takich płyt

- dobrze gdyby zestaw miał możliwie najniższe zużycie prądu – pobór mocy przy włączonym nie większy niż 200 W

Muzycznie preferuje cykanie, świszczenie itp., spokojny i ciepły bas. Słucham głównie muzyki Depeche Mode i pokrewnej w formacie DTS 5.1 która jest bardzo bogata brzmieniowo i różnorodna.

 

Mam upatrzone:

1. Zestaw PIONEER VSX-323 + BDP-160 + Prism ONYX 100 –za ok 1900 zł.

 

        Tylko kolumny Prism podobno są tanie i nic nie warte brzmieniowo

 

2. Pioneer BDP-160K, VSX-323K, S-ESR2TB – za ok 2000 zł, zestaw z kolumnami firmowymi pioniera

 

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/pioneer-bdp-160k-vsx-323k-sesr2tb-czarny.bhtml

 

Jeśli nie zestaw to sam złożę:

 

- amplituner Pioneer VSX 323 (nie wiem jaka różnica z literką K czy bez) za około 800 zł (kwota z porównywarki cen)

 

cc40337b684b7fdemed.jpg

 

- odtwarzacz Blu-ray Pioneer BDP 160 za około 550 zł

 

6963c730356eb6c4med.jpg

 

- zestaw głośników Jamo S 506 HCS 3 – za około 1200 zł

lub

- zestaw głośników Taga Harmony TAV-606 v.3 za około 1100 zł

 

Proszę o jakieś sugestie, może inne propozycje. Gdzie mogę dokonać odsłuchu głośników w Poznaniu ? (tam mam najbliżej)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że zajrzałeś na forum i poczytałeś co nieco. Gotowe zestawy a złożone zestawy to taki sam "problem" - po prostu zamawiając w sklepie dostaniesz inny pakiet kartonów.

 

W tej cenie polecamy systemy stereo, ponieważ systemy 5 kanałowe należą do niezwykle niskiej i budżetowej półki. O ile w przypadku filmów będzie to dźwięk całkiem akceptowalny o tyle w muzyce tanie amplitunery kina domowego to niezwykle słabe rozwiązanie.

 

Jeśli za wszelką cenę zależy Ci na efektach tylnych surround i bez tego nie wyobrażasz sobie słuchania muzyki powinieneś zainwestować w jak najlepszy amlituner i kolumny frontowe, zaś centralkę i surroundy dokupić oddzielnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - rozumiem.

 

Ale zależny mi właśnie na 5.1 i dźwięku w formacie DTS.

 

No forum przeglądam ale porady sprzed pół roku mogą być już nieaktualne.

 

Czy mam to rozumieć ze nie będzie nic lepiej niz na zestawie który posiadam?

 

A to że kolumny są najważniejszym elementem zestawu to wiem

A co z kablami? Jakie i za ile? (rozsądnie w stosunku do ceny zestawu)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

 

Kolumny te tańsze pasują i z Denonem łącznie to 500 Euro czyli ok 2000 zł.

ale wzmacniacz pobiera aż 330 W gdy pracuje.

Pioneer podaje ze wystarczy mu 200 W a to spora różnica.

W czym ten Denon jest lepszy od w/w pioneera ?

 

Rozumiem ze dobór odtwarzacza Blu-ray to mniej istotna sprawa ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No tak, racja.

 

To musze isc na kompromis.

Rozumiem 200-220 W

Ale nie po to kupowałem 47 calowy TV aby zużywał mniej niż 50 W prądu żeby teraz kino zżarło całą oszczędność.

Sary TV brał 200 W, no owszem kino nie będzie chodziło cały czas ale jednak jest to dla mnie parametr ważny.

 

Z Pioneerem mam kompromis

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy i gdzie w Poznaniu porównam zestaw który zaproponował kolega z moim budżetowym pioneerem? chodzi o odsłuch

A opinie odnośnie kolumn jamo które napisałem ?

 

Proponowany zestaw niby ma być dobry ale kolega nie napisał dlaczego?

Co jest lepsze niż w moim zestawie i jakie jest brzmienie

 

Lubie wiedzieć co czym sie różni i za co płace.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No to żeby nie nudzić.

Jaki jeszcze amplituner i chociaż jeden zestaw kolumn dla porównania kolega poleca?

 

A co sądzi o mojej propozycji Jamo ?

 

No chce mieć z 2-3 amplitunery do wyboru, i 2-3 zestawy kolumn.

a z Blu-ray'em co ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jamo du..y nie urywają. Sam mam 608 Z subem.ja jestem zadowolony póki co ale bez suba grają słabo moim zdaniem. U mnie to gra na Yamaha RX -V675 I dla mnie jest ok.

Na twoim miejscu kupiłbym Na razie 2 dobre fronty plus centralny za cenę tych jamo 5.0 a na sourandy dozbieral.

Przy takim budżecie na wzmacniacz kd nie poszalejesz ale myślę że Pioneer jest ok tylko może model wyższy np 523.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledze za cenne uwagi. No tak sie składa ze nie wiem czy to moja upartość czy co ale nie chce dozbierać kasy i chce mieć od razu całość bo na 5.1 mi zależy.

Po prostu już wiele razy było tak ze planowałem przykładowo zakup czegoś za 2000 zł bo tyle miałem a tu i tak wyszło że kupiłem za 2500.

wiec nie przeznaczę na sprzęt więcej - no po prostu nie chcę.

 

A dlaczego wzmacniacz wyższej serii jest lepszy? Za co płace?

 

No a kolumny Jamo 608 jakby kolega określił brzmieniowo?

Moje pomieszczenie nie za duże, właściwie na razie poddasze około 5 na 6 metrów.

No ja nie uznaję "bombania" subwoofera, wolę subtelne basy z głośników - czy nie są odpowiednio wyraźne, słyszalne w tym zestawie  bez niego ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Brzmieniowo kolumny Jamo 608 grają dla mnie ok ale nie mam za bardzo porównania z innymi kolumnami z tego segmentu cenowego.

U mnie jak pisałem wcześniej gra to na wzmacniaczu kd Yamaha RX-V675 chociaż jak szukałem wzmacniacza polecano mi do Jamo właśnie Pionnera lub Denona. Chodziło o to że wzmacniacz jest "za dobry" na te kolumny i nie wykorzystam w pełni jego możliwości muzycznych. Tu masz moją odpowiedź na pytanie za co płacisz. Ale myślałem perspektywicznie (zamierzam w następnym roku kupić zestaw głośników Melodika) i dlatego kupiłem "mocniejszy" wzmacniacz. Nie mam za bardzo doświadczenia ale myślę że pod te Jamo polecane wzmacniacze Pioneer lub Denon powinien być ok.

 

Co do "bombania" suba hmmm. Nie ukrywam że jak słucham głośniej muzyki to lubię "czuć" suba ale z subem jest tak że nawet jak słuchasz cicho to moim zdaniem robi on fajną miękką robotę z basem. Ale to już kwestie indywidualne. Bas jest słyszalny z Jamo bez suba ale ja wolę "poczuć" basik z oddzielnego pudła;p Różnica jest również w oglądaniu filmów.Sub moim zdaniem wzmacnia efekty i to nieźle.

 

Kable do Jamo kupiłem Jamo i gra:)

 

Co do BR też myślałem o tym Pioneere ale jak kupiłem wzmacniacz kd Yamaha to i BR kupiłem Yamaha.

 

Jeżeli więcej słuchasz muzyki to może jednak przydałby się jakiś odtwarzacz cd?

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No trochę mi kolega rozjaśnił temat.

 

To juz wnioskuje że im wyższa moc wzmacniacza tym lepsza jakość no i wyższe zużycie w Watach.

No a takie czasy że lepiej aby brało 200 a nie 500W prądu.

 

Skłaniam się do zestawu Pioneera (kolumny Jamo nie sa demonami mocy to i wzmacniacz nie musi), no a Blu-ray to kwestia przyszłości wiec niech będzie.

 

A może dziwne pytanie: kable jamo to w komplecie czy trzeba dobrać (do segmentów i do kolumn)? Jaki to rząd wielkości finansowo ?

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z tymi demonami mocy to zupełnie źle rozumiesz. Liczy się skuteczność kolumn, a nie moc maksymalna jaką przenoszą i w tej kwestii niestety Jamo nie wyróżnia się świetną skutecznością. Kable to koszt min 4zł

http://sklep.rms.pl/przewod-glosnikowy-2x-2-5mm2-miedz-99-9-czystosci

http://sklep.rms.pl/przewod-glosnikowy-2-5mm2-acoustique-quality-aq625

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To kable mam załatwione, będzie dużo metrów będzie cena wyższa.

No rozumiem ze moc nie muzyczna się liczy tylko znamionowa.

Bo na tandetnych wieżach producenci piszą reklamowo 800W a to przecież tandetne cykacze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czyli Jamo odpadają i tylko M-Audio HCS-9920 SE

Jakby mi nie odpowiadały to nie mam alternatywy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja za 30m kabla Jamo 2x2.5mm(szpula) dałem 339zl.

 

Plus kable połączeniowe zestawu typu jack, HDMI oraz coaxial to wychodzi spokojnie 450-600 zł zależnie od potrzeb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mnie kable głośnikowe, banany, Hdmi, coaxial (bo jeszcze mam odtwarzacz cd podlaczony) wyszło ok. tys. Oczywiście są to kable nieaudiofilskie :) Jeszcze rozglądam się za wymianą kabla od suba i hdmi od dekodera.

Suma sumarum kable obciążają budżet.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak to z tymi kablami (nieaudiofilskimi).

Z tego co wiem to na brzmienie największy wpływ maja kolumny (oczywiście przy w miarę dobrym i mocnym wzmacniaczu).

a jaki wpływ na odbiór maja kable?

Myślę ze przy zestawie za 2500 zł kupno kabli dodatkowo za 1000 zł to głupota. (poza tym wtedy zestaw kosztuje 3500 zł)

 

Zakładam że nie usłyszę różnicy. A jest coś tańszego niż 2 zł/metr ? Czy zaufać seryjnym ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie, żeby Jamo dodawało kable do swoich kolumn - jak każdy producent zresztą. 2zł za metr może być problematyczne. Kable, które nie są faktycznie klasy OFC utleniają się - za 3 lata zamiast kabli będziesz miał zieloną papkę w gumie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się