nowyuser

amplituner yamaha rx-a820 czy wzmacniacz a-s500 ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

mam zamiar kupic sprzet grajacy. moje pomieszczenie to okolo 35m2 + otwarta kuchnia. muzyka rozna czyli od rapu po rock...

bije sie z myslami co kupic amplituner yamaha rx-a820 i na poczatek fronty czy moze wziasc tylko wzmacniacz yamaha a-s500 ? w gre wchodza tylko te 2 urzadzenia bo poprostu mi sie podobaja...

 

z amplitunerow fajny jest jeszcze nawet marantz sr5007 ale czy lepszy to nie wiem ?

 

pozdrawiam i czekam na wasze opinie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

mam zamiar kupic sprzet grajacy. moje pomieszczenie to okolo 35m2 + otwarta kuchnia. muzyka rozna czyli od rapu po rock...

bije sie z myslami co kupic amplituner yamaha rx-a820 i na poczatek fronty czy moze wziasc tylko wzmacniacz yamaha a-s500 ? w gre wchodza tylko te 2 urzadzenia bo poprostu mi sie podobaja...

 

z amplitunerow fajny jest jeszcze nawet marantz sr5007 ale czy lepszy to nie wiem ?

 

pozdrawiam i czekam na wasze opinie...

 

Rozumiem, że nie planujesz rozbudowy kina domowego? Jeżeli nie skup się na wzmacniaczu stereo. W tej cenie są również znacznie ciekawsze modele niż Yamaha.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ale yamaha jest ladna z wygladu a dla mnie jest wazne co bedzie stalo w salonie (maly klocek to to nie jest...) i dlatego padlo na yamahe (no i what hifi niezle ja oceniaja..)...

 

a duza roznica jakosci stereo bedzie miedzy amplitunerem a820 a a-s500 Waszym zdaniem ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

myslalem nad:

 

1)indiana line tesi 560

2) monitor audio mr6/bx6 albo jak wzmacniacz wezme to zostanie kasy aby dolozyc do rx6

3) dali zensor 5

4) q acoustic 2050i

5) Wharfedale DIAMOND 10.7

 

jeszce nie mialem okazji nic przesluchac bo mam daleko na odluch dlatego najpierw sprawdzam co wogole warto sprawdzic i bede wdzieczny za kazda pomoc...

 

wiec jak ten aplituner zagra w stere w porwnaniu do tego wzmacniacza ? podobnie ? czytalem ze niby tak... prawda ?

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

nikt nic nie doradzi ? to moze chociaz co do kolumn skoro pytaliscie ?? w dobrym ide kierunku ? te indiana line dobre sa ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ogladam duzo filmow, wiec mysle ze filmy to bylyby jakies 60-70%...

wiec jak sprawuje sie yamaha a820 w stereo ? bardzo zle ? w

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ok. dziekuje za sugestie. a co do glosnikow to kabinuje w dobra strone ? ktores z tych co wymienilem beda ok ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

wyglad jest wazny ale moze nie najwazniejszy... ta diva za droga... jak wezme yamahe albo hk albo cambrisge to zostanie okolo 2,5 tys na glosnoki ale teraz moge wziasc 2 (stereo) a reszte dokupie z czasem....

 

a jak sie te definetive technology sprawdzaja w audio ?

 

dziekuje za informacje i pozdrawiam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To największy producent kolumn klasy hi-fi w USA - kilkukrotny zdobywca CES = najważniejszej na swiecie nagrody dla innowacyjnych produktów w branży audio za brzmienie i wygląd.

 

Tak się sprawdza :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ooo to nie wiedzialem, myslalem ze to jakas nie ciekawa firma... :)

 

ten harman jest ladny z wygladu ale ten cambridge tragiczny (wiem ze to ma grac a nie wygladac hehe) ale mimo to mi sie nie podoba :(

 

najbardziej mi do gusty podeszly te indiana line tesi 560 bo z tego co czytalem to dobry stosunek cena/jakosc no i wygladaja klasycznie czyli jak dla mnie super...

a jeszcze jaka klipsche rf-52 albo F20 ? dobre sa ?

 

jak u Was kupie jakis rabacik bedzie (zakup dopiero na poczatku lutego (okolo 10tego lutego)... ?

 

pozdrawiam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kwestie ceny trzeba załatwiać z działem handlowym na mail wojtek@rms.pl lub przemek@rms.pl.

 

Tesi zagra od Klipscha zdecydowanie łagodniej, cieplej, z selektywnymi przyjemnymi wysokimi wysokimi tonami, mocno wysuniętym zaznaczonym wokalem i delikatnie ocieplonym basem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

a jak sie sprawuje amplituner marantz sr5007 albo sr6007 ? lepiej wypadnei od tej yamahy bo jeszcze ten mi sie podoba z wygladu.. ktorego polecacie ?

 

pozdrawiam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale te harmany maja bardzo zla reputacje w necie (szczegolnie usa/uk forum)... wszyscy pisza ze wadliwe itp... ile w tym prawdy to nie wiem oczywiscie...

 

a w kinie marantz tez lepiej sobie poradzi od tej yamahy ? nie moge nigdzie znalesc bezposredniego porowniania tych modeli...

 

pozdrawiam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajemy Harmany na pęczki, przez kilka ostatnich lat wrócił jeden amplituner i dwa odtwarzacze blu-ray. Jeśli szukasz czegoś bardzo uniwersalnego to lepiej już Onkyo. Bo Marantz bardziej do muzyki, Yamaha do kina ale ogółem tak sobie w każdej dziedzinie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

a czy harman kardon 370 to to samo co harman kardon 3700 ? w polsce na allegro wystepuje 370 a na anglojezycznych forach wystepuje 3700... czy dobrze rozumiem ?

 

pozdrawiam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się