Sign in to follow this  
Squidy06

Odtwarzacz multimedialny - różnica

Recommended Posts

Witam,

Jakiś czas temu zakupiłem amplituner Harman Kardon AVR70, będąc w sklepie chciałem przy okazji doinformować się w kwestii odtwarzacza. Sprzedawca polecił mi odtwarzacz multimedialny korzystający z sieci domowej.

link: http://www.cambridge-audio.info/stream-magic-6/

Sam pomysł jest niezły, posiadam już stosunkowo taniego, pewnie średniej klasy blu raya od sony z taką funkcją i sprawuje się przyzwoicie.

 

Niestety taki sprzęt nie jest na moją kieszeń, szukam czegoś tańszego i w pewnym rankingu takich odtwarzaczy znalazłem coś takiego:

http://www.morele.net/asus-oplay-tv-pro-1a-pal-hdmi-usb3-450505/

 

Tutaj pojawia się moje pytanie: czym różnią się te odtwarzacze, że jest między nimi taka przepaść cenowa? Z tego co widzę funkcje mają podobne. Próbowałem się dowiedzieć czegoś na ten temat w sklepie porównując ten odtwarzacz do mojego blu-raya z taką funkcją, sprzedawca mówił o znacznej różnicy jakości, coś o jakimś przetworniku jednak niekoniecznie zrozumiałem.

 

Może są jeszcze jakieś alternatywy?

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I muzykę i filmy. Dowiedziałem się już, że ten stream magic służy tylko do dźwięku, lecz nie wiem wciąż jaką przewagę ma właśnie w tym dźwięku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wynika to z budowy zarówno sekcji analogowej jak i cyfrowej. Stream Magic 6 to połączenie wysokiej klasy odtwarzacza z przetwornikiem DAC (cyfrowo-analogowym). Jest to kluczowe urządzenie dla uzyskania wysokiej klasy dźwięku z pliku. Im lepszy przetwornik DAC na pokładzie, im staranniej wykonana jego sekcja zasilająca, im lepsze przedwzmacniacze w sekcji analogowej takiego odtwarzacza, tym wyższa jakość dźwięku na wyjściu, która objawia się w: rozdzielczości, głębi, kontroli basu, jakości wysokich tonów, poprawności wokali, przestrzenności dźwięku, ułożeniu sceny muzycznej, poprawności barw poszczególnych instrumentów.

 

Innymi słowy, przetwornik DAC jest źródłem sygnału analogowego dźwięku, jego zadaniem jest jak najwierniej przenieść cyfrową nieskazlitelność pliku do zaszumionego mechanicznego analogu. Jeśli stracisz jakość dźwięku z powodu słabego źródła nie odzyskasz jej już niczym - żadnym kablem, kolumną, czy wzmacniaczem. Po prostu, będziesz przenosił i wzmacniał gorszy sygnał.

 

Ale pamiętaj, w audio nic na wiarę po prostu zerknij jak wyglądają wnętrzności Asusa o rozmiarach: 30x24 (płytka zajmuje tylko fragment obudowy)

http://prohardver.hu/dl/cnt/2009-09/50715/pic/asus_oplay_inside_b.jpg

 

i jak wyglądają wnętrzności Stream Magic 6, które szczelnie wypełniają obudowe o rozmiarach: 43x30cm

http://www.audiostream.com/images/12913cambridge3.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this