sawik50

proszę o pomoc w wyborze amplitunera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy w wyborze sprzętu grającego. Mój fundusz na to wynosi około 2000zł

 

Sprzęt będzie podpięty do komputera:

procesor: intel core i5-4440

płyta: MSI B85M-G43

wbudowana karta dzwiękowa (tak, wiem...)

Realtek ALC892

7 kanałów

Wyjście S/PDIF

 

Sprzęt będzie używany głownie do gier (40%) muzyki (30%) oraz filmów (30%). Głównie słucham rocka, bluesa ale jestem otwarty na prawie wszystkie gatunki.

 

Z początku myślałem o mini wieży jednak googole dość szybko wybiło mi ten pomysł z głowy i dowiedziałem się o istnieniu cudów nazywanych amplitunerami...

Chciałbym żeby ładnie się prezentował na biurku oraz dostarczał w miarę dobra jakość dźwięku (jak na takie fundusze).Pasował by mi bardzo wbudowany w to odtwarzacz cd/dvd oraz zestaw głośników (2.1). Byc możne w przyszłości będę chciał podłączyć do niego również telewizor i konsole...oraz głośniki 5.1 ale to raczej odlegla i niepewna przyszłość ;d

 

Pierwsze pytanie, czy uważacie ze taki zestaw jest dla mnie dobrym rozwiązaniem?? 

 

Po drugie...czy będę potrzebował do tego lepszej karty dźwiękowej?? Jeśli tak to co polecali byście zakupić

 

I czy mogli byście polecić jakiś amplituner oraz głośniki (ew kartę dźwiękowa jeśli była by konieczna) tak żebym w miarę zmieścił się w podanym przedziałem cenowym??

 

Znalazłem na początek coś takiego:

http://www.top-audio.pl/denon_amplitunery_z_cd_amplituner_z_cd_d_m39_z_kolumnami.html

 

Co o tym wszystkim sadzicie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Choć znacznie przekracza mój budżet bardzo spodobał mi się:

http://www.top-audio.pl/yamaha_amplitunery_z_cd_pianocraft_mcr_n560_funkcje_sieciowe.html

 

Funkcje sieciowe a więc radio internetowe, obsluga amplitunera poprzez smartfon, dostep do wifi i bluetooth wydaja się byc naprawdę fajnymi bajerami.

 

Skoro mam wydać konkretną jak dla mnie sumkę na taki sprzęcik muszę jeszcze dopytac o kilka spraw. Sporo czytam, ale w temacie nadal jestem calkowicie zielony...

 

Czy nie będzie problemu z podpięciem do tego amplitunera konsoli oraz telewizora??

 

Czy będzie możliwe rozbudowanie do 5.1?? Czy 2.1 to max co moge do niego podpiąć

 

Dzięki funkcjom sieciowym będę mógł przesyłać dźwięk z komputera do amplitunera, wirtualnie, bez użycia kabli??

 

No i gdzieś wyczytalem że model ten nie ma wyjść analogowych...co przez to tracę?? Czy to spory minus czy jednak niewiele zmienia??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od podstaw. Albo system 2.0/2.1 albo 5.1/7.1  i tak dalej. Pierwszy jest systemem stereofonicznym, drugi kina domowego. Za 2000zł w pierwszym wypadku kupisz porządny sprzęt, który wygeneruje niezłą jakość muzyki, w drugim wypadku kupisz budżetowy amplituner wielokanałowy, który nada się raczej do kina domowego, niż do muzyki.

 

Z tej prostej przyczyny, że w pierwszym wypadku cała kasa idzie w dwa kanały, ich zasilanie i inne. W drugim zaś w 5 kanałów + dekodery dźwięku i wiele innych, zbędnych do słuchania muzyki spraw.

 

Podpięcie do telewizora lub konsoli najlepiej realizować poprzez złącza cyfrowe - optyczne lub koaksjalne. Funkcje sieciowe nie oznaczają bezprzewodowego połączenia - do tego celu potrzebny jest moduł Wi-Fi - warto jednak pamiętać, że zazwyczaj wiąże się to ze znacznym spadkiem jakości muzyki oraz szarpaniem przy plikach gęstych.

 

Brak wyjść analogowych powoduje niemożność podłączenia mocniejszej końcówki mocy.

 

Oba produkty które podałeś są miniwieżami. Prawdziwy amplituner stereo z funkcjami sieciowymi to np to:

http://sklep.rms.pl/onkyo-tx-8050-amplituner-stereo-z-radiem-internetowym

http://sklep.rms.pl/yamaha-r-n500-rn500-amplituner-stereo-z-radiem-internetowym

http://sklep.rms.pl/cambridge-audio-minx-xi

http://sklep.rms.pl/marantz-m-cr510-melody-music-mcr510-amplituner-stereo-sieciowy

 

Nie do końca jednak rozumiem, po co miałbyś korzystać z modułu radia, skoro sprzęt będzie podpięty pod komputer, masz tam radio internetowe. Stąd możesz postawić na tego typu urządzenie stereo z wbudowaną kartą dźwiękową - łączy się przez kabel USB

http://sklep.rms.pl/cambridge-audio-azur-351-a-351a-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-z-usb

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za objaśnienie, już rozumiem.

 

Z tych zaproponowanych sam amplituner bym kupił jednak musiał bym dokupić do niego głośniki co sporo przerosło by moje fundusze. Priorytetem jest dla mnie podpięcie do komputera, odtwarzacz CD, głośniki oraz ładny wygląd więc najlepszym rozwiązaniem będzie system stereo czyli jednak miniwieża.

 

I chyba znalazłem coś co spełni wszystkie moje wymagania:

http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/yamaha-pianocraft-mcr-750-czarny.bhtml#opis

 

Bardzo uniwersalny sprzęcik. System dźwięku przestrzennego zastąpi mi 5.1. Posiada również DLNA co da mi dostęp do sieci domowej. Wifi nie jest mi do szczęścia potrzebne, tym bardziej biorąc pod uwagę spadek jakości muzyki przesyłanej w ten sposób o którym Pan mówił. Sporym plusem jest też cena...

 

Nie posiada ona jednak złącza optycznego ani koaksjalnego... Czyli podpięcie jej do komputera bedzie się dobywało za pomocą wejścia AUX??  Do konsoli również?? Bo z tego co widzę do podpięcia telewizora posłuży złącze HDMI...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wejście AUX to marna jakość dźwięku, ale jak nie ma wyjścia dobre i to :)

 

Nie ma systemu dźwięku przestrzennego, który zastąpi 5.1 - o tym też warto pamiętać. Wieża może grać odrobinę szerzej lub z pogłosem i to wszystko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, jednak z moimi funduszami to chyba najlepsze rozwiązanie. Za podpowiedzi bardzo dziękuję.

 

Zakup jeszcze sobie przemyślę ale jestem już praktycznie zdecydowany.

 

Sporo się przy tym nauczyłem i muszę przyznać że temat mnie zainteresował. Na pewno będę chciał dowiedzieć się więcej i w przyszłości pokombinować z lepszym sprzętem:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie do telewizora lub konsoli najlepiej realizować poprzez złącza cyfrowe - optyczne lub koaksjalne. Funkcje sieciowe nie oznaczają bezprzewodowego połączenia - do tego celu potrzebny jest moduł Wi-Fi - warto jednak pamiętać, że zazwyczaj wiąże się to ze znacznym spadkiem jakości muzyki oraz szarpaniem przy plikach gęstych.

 

Ale to chyba nie dotyczy radia internetowego przez WiFi :-) ?

Myślałem o N560 plus mały router-repeater wifi (nie mam kabla LAN w pokoju)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem sobie dziś w Media Markt Yamahę N560 i Denona Ceol N8 i przyznam, że  początkowa fascynacja powstała na podstawie oglądania fotek i recenzji nieco mi minęła. Radio lepiej brzmiało w N560 , w Denonie lepiej grała płyta CD użyczona przez sprzedawcę (Depeche Mode czy coś tam), ta sam płyta w N560 grała jakoś sztuczne (ale nie kombinowałem z ustawieniami bo tam nie bylo pilot a przyciski są dość ubogie). W Denonie jakoś wykonania obudowy wieżyczki i głośników to tragedia, błyszczy się się jak na jarmarku, stonowane czerń Jamahy to klasa sama w sobie.

Ale w kwestii audio, czy taki zestaw http://sklep.rms.pl/denon-d-f109-zestaw-stereo-miniwieza-2 zagra lepiej niż wyżej cytowane?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To mały pokój ok. 12m2 więc nie może być zbyt duży jeśli chodzi o głośniki. Ogólnie chodzi o amplituner lub amplituner plus odtwarzacz sieciowy z obsługą WiFI do radia internetowego i odtwarzania mediów z dysku sieciowego (NAS) lub PC. CD jest zbędny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Po długich rozważaniach kupiłem sobie w końcu to: http://us.marantz.com/us/Products/Pages/ProductDetails.aspx?Catid=WirelessMusicSystems&SubCatId=0&ProductId=MCR510

 

Zrobię copy&paste opinii, która wystawiłem w sklepie gdzie dokonałem lokalnego zakupu:

 

„Sprzęt bez wątpienia genialny i świetnie wygląda (kupiłem wersję 2-kolorową, wg mnie jest ładniejsza, niż te piano black. Początkowo zastanawiałem się nad wersją MCR610 ale z powodu ograniczonego budżetu wybrałem wersję 510, pozbawioną czytnika CD i tunerów radiowych. No i to był strzał w dziesiątkę, bo radio mam przez Internet a płyty sobie wygodnie słucham przez USB (dwa gniazda – z przodu i tyłu), płyty są zgrane do formatu FLAC.

 

Dźwięk wysokiej jakości, to słychać, brzmi jak znacznie większy sprzęt, słuchałem ze starymi Wharfedale Crystal 10 (100W, 6 ohm, podstawkowe), nie jest to samo co A26, które miałem przyjemność odsłuchać w sklepie w połączeniu z wersją MCR610, ale do małego pokoju w sam raz, i tak nie można dać dźwięku na max, bo sąsiedzi wezwaliby policję – wzmacniacz jest naprawdę niezły. Samo pudełko wcale nie jest takie małe, warto je postawić w miejscu z dobra wentylacją, bo trochę ciepła tam się wydala a sprzęt jest pozbawiony wiatraka (to akurat dobrze, bo jest cichy). Tuż po włączeniu tuner bez kłopotu znalazł moja sieć WiFi (nie mam routera z WPS więc musiałem ręcznie wpisać hasło z pilota).

Po około godzinie od włączenia system się samoczynnie zaktualizował, pobranie i instalacja nowego softu trwała około 10 minut i wszystkie moje ustawienia, np. ulubione stacje zachowały się bez problemu. Obsługa radia internetowego oraz nagrań z USB jest bardzo prosta zarówno z pilotem jak i bez niego. Sam pilot jest ergonomiczny ale można go nie używać jeśli mamy sprzęt Apple (Marantz Remote App). Aplikacja Maranza wykrywa w sieci WiFi działającego Matantza bez żadnej konfiguracji i jest niezła.

 

Co jest jeszcze OK: bardzo funkcjonalny timer/alarm (pobudka, samoczynne włączanie na określonym źródle dźwięku, wyświetlacz z kilkoma poziomami jasności (dimmer).

 

Co można poprawić:

 

Zegar nie jest widoczny w trybie standby. Nie można do listy ulubionych dołożyć całego podcastu (katalog nadrzędny) tylko jego pojedynczy odcinek, co jest raczej bez sensu.

 

Sprzęt naprawdę polecam. W Audio 3/2014 jest recenzja bogatszej wersji MCR610 i np. porównanie z Denonem Ceol. Słuchalem w marketach Ceol Picolo i N8 i może to była kwestia słabych głośniczków, ale Marantz wg mnie bije te Demony na głowę (a przy okazji jest ładniejszy)"

 

Po kilku dniach od tej recenzji mogę dodać;

 

Spotify czasem się wiesza i ma niby kłopot z dostępem do sieci, nie wszystkie płyty/utwory  się ściągają.

Ale serwis jest OK, na razie testuję darmowe Premium, za 30 dni zobaczą , czy warto kupić abo.

DLNA serwer: nie używam, przez USB wszystko działa na top top.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie tego ampka.

1. Czy czyta on z przedniego wejscia USB pliki bezstratne(Flac, Alac)

2. Jakie kolumny podłogowe polecacie do niego w cenie do 2000 za parę (słucham Rock, Trance, Pop)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

20m². Pozwoliłem sobie założyć nowy wątek i tam napisałem szczegóły.

Dziękuję za info  ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o Marantza? On czyta FLAC z przedniego i tylnego USB. Pewnie inne wspierane formaty też.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się