Lord Wajder

Kino dla niewymagającego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zakupić zestaw kina domowego. Planuję przeznaczyć na niego nie więcej niż 1000zł. Wiem, że to niewielka kwota jak na taki sprzęt ale chodzi mi o wybranie najlepszego sprzętu w tej kwocie (nawet najlepszego wśród chińskich plastików .

Wykorzystanie:

- słuchanie muzyki – mp3 (50% czasu) – nie jestem audiofilem, wystarczy więc średnia jakość

- słuchanie radia (30% czasu)

- nagłośnienie filmów (20% czasu) – dobrze gdyby być zaopatrzony w Blu-Ray

Powierzchnia pokoju to 20m2, odległość TV od kanapy – 3 metry, telewizor SAMSUNG UE39F5300A.

Dość ważne dla mnie jest to, aby posiadał tylko głośniki przednie np. 3 sztuki (nie mogę postawić głośników z tyłu – ew. byłoby to bardzo trudne: i w związku z tym pytanie do Was: czy jest duża różnica pomiędzy głośnikami ustawionymi tylko frontalnie a głośnikami rozstawionymi).

Znalazłem coś takiego:

LG-bh-6220c

Sony BDV EF1100

PHILIPS HTS 3538

Prośba do Was – specjalistów o opinie J

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Racja - soundbar w tym przypadku będzie najlepszy. Niski budżet, brak miejsca na surroundy to nie brzmi dobrze jeśli chodzi o kino.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dość ważne dla mnie jest to, aby posiadał tylko głośniki przednie np. 3 sztuki (nie mogę postawić głośników z tyłu – ew. byłoby to bardzo trudne: i w związku z tym pytanie do Was: czy jest duża różnica pomiędzy głośnikami ustawionymi tylko frontalnie a głośnikami rozstawionymi).

Pewnie, że jest. Jak ja sobie zrobiłem wiele lat temu pierwszy raz 5 głośników (na .1 nie było kasy) to sobie w kółko puszczałem Gladiatora, aby słyszeć strzały i te kula ognia "przelatujące" przez pokój. Dźwięk potrzebuje przestrzeni.

Co do głośników, to dobry amplituner pozwala zawsze na określenie, które są podłączone.

Na Twoim miejscu kupiłbym sam amplituner bo Blueray może poczekać a i tak technologia zostanie zabita przez streaming.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się