rybaaaaa

Więcej czy mniej Watów - do cichego słuchania?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szanowni forumowicze,

pytanie brzmi jak w temacie. Mam możliwość zakupu NAD C352 (2 x 80W) lub C370 (2x120W) w zbliżonej cenie.

Preferencje - słuchanie radio "w tle", na co dzień, przy niskiej głośności, CD troszkę głośniej - ale względu na to, że czas na odsłuch jest praktycznie tylko wtedy, kiedy dzieci śpią, również jest to raczej z małą głośnością:) Mebli nie przestawia.

Muzyka - oprócz radia (klimaty PR3 "Trójki"), jazz, klasyka, soul, alternatywa

 

Czy do słuchania w takich warunkach, lepiej, gdy wzmacniacz ma większą moc (lepsza dynamika od samego początku?) czy wręcz odwrotnie - mniejsza moc, a bardziej odkręcać potencjometr głosności?

 

Czy tez, dla moich warunków, szukać 2x40W?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź,

mocny wzmacniacz. A kolumny? Z niską skutecznością czy wysoką? Czy umiarkowaną - 89 dB?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A kolumny? Z niską skutecznością czy wysoką? Czy umiarkowaną - 89 dB?

Nie wiem, czy się zrozumieliśmy - to było pytanie pod kątem grania na niskich poziomach głośności.

Czy wobec powyższego, Pańska odpowiedź się nie zmienia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem dopytać (chciałem napisać nowy wątek, ale znalazłem ten więc kontynuuję) o taką kwestię :

przy podkręceniu potencjometru głośności na 3 - 3,5 (skala do 10) słychać w utworze detale (np. w "High Hopes" Pink Floyd bzyczenie owada), natomiast przy cichym słuchaniu wieczorem lub wcześnie rano, gdy potencjometr jest zwykle na 1 - 1,5 nie słychać tego. Czy zakup wzmacniacza o większej mocy zaradzi temu ?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Wiem, że kolumny nie są najlepsze. Szczerze mówiąc nie wiem co to jest parametr SPL - można pokrótce to objaśnić ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
On 1/20/2014 at 6:50 PM, rybaaaaa said:

Witam,

Szanowni forumowicze,

pytanie brzmi jak w temacie. Mam możliwość zakupu NAD C352 (2 x 80W) lub C370 (2x120W) w zbliżonej cenie.

Preferencje - słuchanie radio "w tle", na co dzień,  crossword solver sip calculator epfo przy niskiej głośności, CD troszkę głośniej - ale względu na to, że czas na odsłuch jest praktycznie tylko wtedy, kiedy dzieci śpią, również jest to raczej z małą głośnością:) Mebli nie przestawia.

Muzyka - oprócz radia (klimaty PR3 "Trójki"), jazz, klasyka, soul, alternatywa

 

Czy do słuchania w takich warunkach, lepiej, gdy wzmacniacz ma większą moc (lepsza dynamika od samego początku?) czy wręcz odwrotnie - mniejsza moc, a bardziej odkręcać potencjometr głosności?

 

Czy tez, dla moich warunków, szukać 2x40W?

 

Szczerze mówiąc nie wiem co to jest parametr SPL - można pokrótce to objaśnić ?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Интернет-маркетинг является важнейшим компонентом любой современной маркетинговой стратегии. Используя комбинацию упомянутых выше методов, компании могут охватить более широкую аудиторию, повысить узнаваемость бренда и стимулировать продажи.
https://tudavam.ru - Продвижение топ яндекса

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Любовь к веб-сайту -- чрезвычайно пользователю приятно и много, чтобы увидеть! Посетите также мою страничку
look also at my pages and give a rating

XEvil is a straightforward, quickly and easy application for entirely automatic recognition and bypass on the vast majority of captchas (CAPTCHAs), without the want to attach any third-get together products and services.

The program almost entirely replaces expert services including AntiGate (Anti-Captcha), RuCaptcha, DeCaptcher and Other individuals. At the same time, it considerably exceeds them in recognition speed (ten instances or maybe more) and is totally absolutely free.

http://aanline.com/kor/board/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=6682 speedyindex google chrome
https://gratisafhalen.be/author/sandymcbeat/ how to speed up google indexing

@d@=

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się