Adam37

Yamaha A-520

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Chciałbym spróbować poszukać różnicy w słuchaniu muzyki i jeśli któraś bądź któryś z szanownych forumowiczów zechce mi pomóc będę bardzo wdzięczny.

Muzyka jakiej słucham to głównie rock i jego pochodne, bardzo lubię blues i funky jazz. W obecnej chwili do odtwarzania moich CD (pokój 30m2) używam takiego zestawienia:

Pioneer DV-SR406

Onkyo TX-SR304E

M-audio 9950 MKII

Tonsil New Mildton 80 (obecnie nie używane)

Jak widać jest to zbieranina zorientowana bardziej pod kino domowe niż pod HI FI.

 

Pomysł na zmiany narodził się z chwilą kiedy pomyślałem o zakupie gramofonu, wtedy też okazało się, że mój Onkyo bezpośrednio nie jest do tego przystosowany.

Z uwagi na baardzo cienki portfel zacząłem szukać w starych wzmacniaczach i w oko wpadła mi Yamaha A-520. Przeczytałem już wszystkie możliwe informacje jakie zostały zamieszczone w sieci a moje wątpliwości nadal nie zostały rozwiane.

Czy warto inwestować pieniądze w tak stary sprzęt? czy różnica w brzmieniu będzie zauważalna?

Może znajdzie się jakaś alternatywa?

Liczę na pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chwilowo byłem niedostępny...

Jeśli chodzi o budżet to chciałbym przeznaczyć około 300zl. Zdaje sobie sprawę, że to mało i efektem może być "zamienił stryjek..."

Yamaha podoba mi się wizualnie, parametry techniczne to nie moja bajka (do tego jeszcze wiek sprzętu-czy warto?). Więc jeśli jest coś alternatywnego...

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O wszystkim decyduje stan techniczny, trzeba szukać w okolicy zwyczajnie jeszcze sprawnego w miarę sprzętu w tej cenie. Nie z komisu, ani z Allegro, tylko do prywatnych właścicieli, którzy posiadają jeszcze dowody zakupu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się