aradwiaredwi

Pomoc w doborze sprzętu do 5000 pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zgłaszam się z taka oto prośbą.

Planuję zakup amplitunera kina domowego + zestaw głośników. Kwota jaką jestem w stanie przeznaczyć - jak w temacie, do 5000 plnów.

Sprawę "troszkę" komplikuje fakt, że ów sprzęt miałby służyć zarówno jako dystrybutor kina domowego jak i stereo (kino ok 30%, muzyka 70%). Sporo muzyki mamy w formie cyfrowej, więc istotne jest żeby można było podłączyć źródło z plikami. Oprócz tego jest do podłączenia również xbox, blueray - stąd konieczne są wejścia HDMI (w okolicach 4).

Pokój jest na tyle mały (15 m2), że zestaw 7.x i tak się nie zmieści, natomiast wzmacniacz sam w sobie może być przyszłościowy.

Sporo się nasłuchałam, że jeśli stereo to nie kino, a jeśli kino to nie stereo, ale ze względów, nie oszukujmy się ekonomicznych, zmuszona jestem do kompromisów ;)

Byłabym wdzięczna za jakieś sugestie i porady, bo jakoś sama nie mogę się w tym temacie ogarnąć ;)

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź..

Co do 'małych' głośników - bo zakładam, że takie są podstawkowe, to zniechęca mnie trochę fakt, że raz nie planuję mieszkać w tym metrażu zawsze, więc wolałabym trochę 'przyszłościową' inwestycję w postaci tradycyjnych kolumn przynajmniej frontowych - szczególnie, że jak wspomniałam mają służyć za muzykodajnię. Dodatkowo mam wrażenie, że dźwięk z nich jest eeee spłaszczony, czy nie wiem jak to inaczej określić, ale może być tak, że po prostu słuchałam słabych głośników.

 

Ogólnie co do wymagań to mają grać dobrze ;) absolutnie nie znam się na mięsistych dołach, rzęsistych górach i tryskających głębiach, więc nie będę się ośmieszać używając obcych mi zwrotów. Ma być dobrze, ma być słychać szczegóły a muzyka ma być taka jaką ją pan twórca stworzył. Ma być przestrzennie, selektywnie i najlepiej, żeby w pełnym zakresie głośności było to samo. Tak z grubsza.

 

Dzięki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. W tej samej cenie można mieć monitory, które właśnie prezentują większą selektywność, przestrzenność i głębię, ale okupują to mniejszą skalą dźwięku i basem. Stąd warto dołożyć sub.

 

Np w cenie poniżej 2000zł możesz mieć monitory z wyższej serii Tesi, gdzie podłogówka kosztuje 2.600zł, zaś monitor ma ten sam głośnik z mniejszą skrzynką

http://sklep.rms.pl/indiana-line-tesi-260-n-tesi260n-kolumny-stereo-surround-czarne-2szt

 

 

Dlaczego sugeruje Tobie monitory? Obawiam się odrobinę o to, jak w tak niewielkim pomieszczeniu zachowa się bas z dużej kolumny. Jeśli jednak miałbym obstawiać podłogówkę to wziąłbym właśnie Nota 550 lub Tesi 560 - ze względu na przedni bas refleks, który pozwoli na dosunięcie kolumny do ściany

http://sklep.rms.pl/indiana-line-tesi-560-c-tesi560c-kolumny-podlogowe-wisnia-2szt

 

 

Do tego amplituner Harmana

http://sklep.rms.pl/harman-kardon-avr-161-avr161-amplituner-5-1-z-hdmi-1-4-3d

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się