swietlik

jak zkonfigurować yamaha HTR-2866 z tv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam amplituner  yamaha HTR-2866 i TV samsung ue40F6650ss.Chce wyprowadzić dźwięk z TV na kolumny przez amp.przez HDMI. Doczytałem ze powinno działać bo i TV i amp posiada i obsługuje  ARC . Już 2 dni próbuje z konfigurować tak amp żeby dźwięk mieć na kolumny 5.1. próbuje różnych ustawień i nadal nić. Może ktoś zna rozwiązanie tylko przy użyciu HDMI bez konieczności kabla optycznego.    ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa. Próbowałem już nawet przywrócić ustawienia fabryczne i nastawić od nowa. Po włączeniu HDMI mogę odtwarzać  dźwięk z amp (radio) na Tv ustawiając głośniki telewizyjne (to chyba kabel HDMI mam dobry) lecz ustawiając na Tv głośniki (odbiornik) włącza się też automatycznie po włączeniu amp., na Tv pojawia sie napis połączenie Antynet+ a na amp Tv AV4. Tylko nie zapalają się z prawej strony na wyświetlaczu odpowiednie głośniki. Tak jak by nie wychodził sygnał. W opcion>signal info> mam:

format>no signal

chanel>----

Sampling>-----

Bitrate>-----

Input>------

qutput> hdmi 576p

" co mam, a czego nie mam człączone"

Prosze o jakieś ustawienia i podpowiedz

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest mi podpowiedzieć nie będąc na miejscu i nie pobawiwszy się telewizorem i amplitunerem. W takiej sytuacji pierwsza rzecz jaką bym zrobił to infolinia serwisu obu marek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak kazałeś. Kontakt z serwisem. Pierwsza sugestia to kabe HDMl. Aby wszystko działało  musiałem zmienić nowy i lepszej jakości 8 kanałowy  3D o przepustowości 1.4 A. Podłączyłem i teraz jest OK. wszystko śmiga jak należy. Mimo to dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się