Posek

Pomoc w wyborze sprzętu audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z racji tego, iż jesteście Państwo profesjonalistami w branży i polecono mi Państwa serwis,bardzo proszę o pomoc w doborze sprzętu audio (szczególnie Pana Stanisława)

Więc tak. Zależy mi przede wszystkim na audio stereo. Słucham muzyki większości gatunków, jak trance( np.Armin Van Buuren), rock mocniejszy(np.Within Temptation),ale także pop, czy klimatyczny Chillout. Nie gustuje w jazzie, czy muzyce poważnej. Zależy mi na dobrych wysokich tonach z "cykaniem w tle" ale również na dobrym głębokim basie. Słucham przede wszystkim bezstratnych formatów(jak na razie tylko z Iphona), gdyż cenię sobie dobrą jakość.

Szukam amplitunera,odtwarzacza sieciowego, bądź tunera (radio nie jest priorytetem)z wbudowanym wzmacniaczem, wejściem USB, pozwalającym odtwarzać  formaty Flac, Alac z podpiętego pendriva. USB będzie głównym źródłem dźwięku, ale nie koniecznie musi być jedynym. Odtwarzacz CD wykluczam, gdyż w dobie cyfryzacji i "plików gęstych" uważam go za zbędnego w swoim pokoju. Nie jestem audiofilem, choć słuch mam bardzo dobry i cenię sobie dobrą jakość dźwięku. Pokój, w którym będzie stał sprzęt, to mieszkanie w bloku. Pokój ma kubaturę 20m².

Do tego chcę parę kolumn podłogowych, które mają odtwarzać w założeniu głównie dźwięk stereo z USB w ampku, pod który podepnę pendriva.

Chciałbym podłączyć także telewizor pod amplituner , aby móc wzmocnić dźwięk wydobywający się z płaskiego telewizora wiszącego na ścianie(nie koniecznie w dźwięku wielokanałowym, jeśli miało to by się wiązać z pogorszeniem jakości w audio stereo z USB). I teraz najważniejsze rzecz,czyli budżet. Kasa, jaką zamierzam przeznaczyć, to około 4 tyś.

 

Moje propozycje odnośnie odnośnie amplitunerów:

- Marantz MCR510

- Pioneer A-50 + N-50

- Onkyo TX-8050

 

 

Moje propozycje kolumn:

 

- Pylon Audio Pearl 25 Front

- Tonsil Maestro II 180

 

Czekam na Wasze sugestie, oraz propozycje  :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jakbym kupował dla siebie to decydowałbym się na Pioneera i na pewno nie brałbym pod uwagę kolumn, o których wspominasz. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest bardzo chwalona i doceniona przez branżę i klientów Indiana Line Diva:

 

http://sklep.rms.pl/indiana-line-diva-255-diva255-kolumny-podstawkowe-stereo-z-drewnianym-wykonczeniem-2szt

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Jednak kolumny które proponujesz są kolumnami podstawkowymi, a ja skłaniam sie ku gośnikom podłogowych. Wiem, iż nie jest to jednoznaczne z gorszą jakością dźwięku, jednak obawiam się o dolne pasmo niskich tonów przy tej wielkości i budowie skrzynek.

Kolumny, które podałem (z tego , co mi wiadomo) są jednymi z lepszych w swoim budżecie cenowym stąd taki, a nie inny wybór.

Wiem także, iż do konkretnego sprzętu, rodzaju słuchanej muzyki, itp. "dobiera" się odpowiednie zestawy głośnikowe. W związku z powyższym rozważam także Wharfedale Diamond 10.6 & Klipsch F-20.

Czekam na dalsze Wasze propozycje i sugestie w temacie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. W Indiana Line Diva jest mowa o dominacji średnich tonów nad górą i basem, a to zupełna odwrotność tego, czego sobie życzę i według preferowanych przeze mnie  gatunków muzycznych  ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O widzisz kolego. I to jest już bardzo konkretna propozycja dotycząca nagłośnienia, którą na poważnie wezmę pod uwagę.

Bardzo Ci dziękuję za info i czekam na przynajmniej jeszcze kilka postów także innych użytkowników i ich propozycji sprzętu audio mojej charakterystyki  :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pioneer zdecydowanie tak. Testowałem go dwa tygodnie w domu i muszę powiedzieć, że jestem pod wielkim wrażeniem przestrzenności i basu jaki oferuje! Poza tym, świetnie zgrywa się z BL40.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Panie Stanisławie.

1. Pioneer A-50 + Melodika BL40 wystarczy do 20m² ?

2. Czy dołożenie N-50 do zestawu zmieni coś w jakości i mocy dźwięku?

3. A może Marantz MCR510 + Melodika BL40 (lub Dali Zensor 7)?

Interesującym aspektem jest dla mnie także design. Myślałem o kolumnach w białym kolorze i połysku. Omawiany Marantz jest dla mnie piękny wersji biało czarnej i byłby dobrym uzupełnieniem wnętrza pokoju, a kolumny? Może jakaś propozycja także pod kątem designu?

4. Czy jest tu możliwy kompromis między designem a jakością dźwięku, przy niewielkiej stracie na jakości audio w tym segmencie sprzętu ? Niestety, ale w kolumnach Melodiki jak widzę, nie ma pola manewru odnośnie wyboru gamy kolorystycznej, a szkoda.... :-[

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

AD1 będzie nawet nadmiarowo, mam nadzieję, że masz w miarę umeblowane pomieszczenie, tak żeby pochłaniało trochę dźwięku

AD2 to odtwarzacz sieciowy plików, wkładasz usb, podłączasz skrętkę do kompa i gra - taka jego rola

AD3 MCR510 nie wyrobi mocowo do większych kolumn i mocnej muzyki

AD4 Mogę Tobie do Pioneera polecić następujące kolumny

http://sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a5-rtia5-kolumny-podlogowe-2szt

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Panie Stanisławie:

A jak z mocą w tej konfiguracji:

1.Pioneer N-50 + Indiana Line Tesi 542- Do odtwarzania głownie z USB, (okresowo TV)

2.Pioneer N-50 + Melodika BL40

Czy w w/w  jest potrzeba dołożenia A-50 ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No to kupa. Myślałem o aplitunerze z USB i odczytem "plików gęstych" + kolumny podłogowe czyli 1+2. Opcja zestawu Pioneer zrodziła się potem. Budżet mam pobprostu ograniczony do 4 max 4,5 tyś. I teraz już mam mały galimatias co tu zrobić. Marantz jak piszesz z podłogówkami nie wyrobi, to może  Onkyo TX-8050?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panie Stasiu z rzeczowe info w temacie.

Po długim namyśle stwierdziłem, że przecież mam dwie nerki.... ;D

A tak na poważnie. Zacisnę na jakiś czas zwieracze :'(, dozbieram trochę grosza i uderzę jednak N-50+A-50.

Ta opcja wydaje się najrozsądniejsza w obecnej sytuacji. W przeciwnym wypadku będę sobie po czasie pluł w brodę, że mam namiastkę tego, co mieć chciałem.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Panie Stasiu. A co powie Pan na taka konfigurację "Denon DNP-720AE + Denon PMA-720AE" i porównanie jej do w/w zestawu Pioneera ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o "rozbudowanie " odpowiedzi. Jak z jakością samego dźwięku, jak i poszczególnych podzespołów elektroniki w obu przypadkach.

Bardzo bym prosił o szerszą wypowiedź  ;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem zestawik Pioneer A-50 + N-50. Moje pytania:

1.Jak podłączyć N-50 do PC, aby otrzymać jak najlepszą jakoś dźwięku?

2.Czy podłączenie N-50 do routera Wi Fi(jaka jest fachowa nazwa przewodu łączeniowego) załatwi sprawę  sterowania urządzeniem z poziomu Iphona?

3. Wiem, że urządzenie ma wbudowany przetwornik DAC, który zapewnia najlepszą jakość dźwięku z zawartej w sobie elektroniki. W jaki sposób obsługuje się to ustrojstwo z poziomu N-50 i PC? Jak i czym N-50 wówczas podłączyć do PC ?

3.Czy kolumny podłogowe Dali Zensor 7 będą dobrym wyborem w budżecie 3,5 tyś dla tego zestawu ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ad1 Kablem USB z podwójnym ekranowaniem - najtańszy, który faktycznie posiada takowe będzie ten

http://sklep.rms.pl/lindy-cromo-41588-kabel-usb-a-mini-usb-b-1m

 

Ad2 Tutaj trzeba będzie zerknać w instrukcję

 

Ad3 patrz punkt 1

 

Ad4 To słaby wybór, zdecydowanie lepiej gra Tesi 560

http://sklep.rms.pl/indiana-line-tesi-560-c-tesi560c-kolumny-podlogowe-wisnia-2szt

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

1. A może optymalny z omawianych, to Indiana Line Diva 552 ?

2. 1 m przewodu, to zdecydowanie za krótki :(  Potrzebuję przeciągnąć kawałek 2 do 3m  :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się