HeadHunter

Audiofile z Białegostoku i okolic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak można się domyślić po tytule jestem z Białegostoku. Tematyką audio interesuję się od prawie 5 miesięcy. Chętnie nawiążę kontakt z osobami, które również interesują się dźwiękiem w celu wymiany poglądów, informacji, itp. Nie jest nas wiele, więc proponuję przynajmniej trochę się zintegrować :). Pozdrawiam i zachęcam do zgłaszania się w odpowiedziach !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak można się domyślić po tytule jestem z Białegostoku. Tematyką audio interesuję się od prawie 5 miesięcy. Chętnie nawiążę kontakt z osobami, które również interesują się dźwiękiem w celu wymiany poglądów, informacji, itp. Nie jest nas wiele, więc proponuję przynajmniej trochę się zintegrować :). Pozdrawiam i zachęcam do zgłaszania się w odpowiedziach !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie klocki posiadasz i czekaj na zgłoszenia na odsłuch. Wielu audiofili którzy posiadają poważny system nie zaprasza ludzi z ulicy z wielu zrozumiałych względów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie klocki posiadasz i czekaj na zgłoszenia na odsłuch. Wielu audiofili którzy posiadają poważny system nie zaprasza ludzi z ulicy z wielu zrozumiałych względów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dlatego odsłuchy w rms (bez podziału na grupy) były znakomitym sposobem na spotkania wielu osób na neutralnym gruncie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dlatego odsłuchy w rms (bez podziału na grupy) były znakomitym sposobem na spotkania wielu osób na neutralnym gruncie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie uczę się w liceum, więc w tym momencie nie posiadam funduszy na lepszy sprzęt niż ten, co mam. A więc:

WZMACNIACZ: Diora WS 441 (a może 442)

KOLUMNY: Tonsil ZgC 40-8-580 (modyfikowane)

SŁUCHAWKI: Philips SHL3000 (planuję niedługo zmienić na lepsze, pewnie Beyerdynamic DTX 910)

ODTWARZACZ PRZENOŚNY: Sandisk Sansa Clip+

 

A czy takowe odsłuchy już się nie odbywają ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie uczę się w liceum, więc w tym momencie nie posiadam funduszy na lepszy sprzęt niż ten, co mam. A więc:

WZMACNIACZ: Diora WS 441 (a może 442)

KOLUMNY: Tonsil ZgC 40-8-580 (modyfikowane)

SŁUCHAWKI: Philips SHL3000 (planuję niedługo zmienić na lepsze, pewnie Beyerdynamic DTX 910)

ODTWARZACZ PRZENOŚNY: Sandisk Sansa Clip+

 

A czy takowe odsłuchy już się nie odbywają ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To całkiem dawno. Może ekipa RMS zorganizuje coś niedługo.

A przy okazji mógłbym wiedzieć jaki Pan posiada sprzęt ? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To całkiem dawno. Może ekipa RMS zorganizuje coś niedługo.

A przy okazji mógłbym wiedzieć jaki Pan posiada sprzęt ? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cd za 450zł i drugie tyle na modyfikacje (DCD1290), końcówkę mocy za 500zł, kable za jakieś 100zł i monitory za 400zł (AE Aegis One). W razie braku mocy jest też sub (Jamo C80). Do tego jakieś graty do podłączenia laptopa i drapania asfaltów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cd za 450zł i drugie tyle na modyfikacje (DCD1290), końcówkę mocy za 500zł, kable za jakieś 100zł i monitory za 400zł (AE Aegis One). W razie braku mocy jest też sub (Jamo C80). Do tego jakieś graty do podłączenia laptopa i drapania asfaltów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat

Są może w białym osoby które posiadają elektrostaty ?

Przyznam z ręką na sercu ze nigdy nie miałem okazji posłuchać a jako ze jestem "sluchawkowcem" to czuje nieodpartą chęć poznania elektrostatycznego świata :)

 

Moj zestawik:

Dac: hegel hd25

Wzmak: Phonitor 2 firmy SPL

Sluchawki: Sennheiser HD800

 

Pozdrawiam

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat

Są może w białym osoby które posiadają elektrostaty ?

Przyznam z ręką na sercu ze nigdy nie miałem okazji posłuchać a jako ze jestem "sluchawkowcem" to czuje nieodpartą chęć poznania elektrostatycznego świata :)

 

Moj zestawik:

Dac: hegel hd25

Wzmak: Phonitor 2 firmy SPL

Sluchawki: Sennheiser HD800

 

Pozdrawiam

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Są. Jeden nawet tutaj kiedyś zaglądał.

Ciężko opisać elektrostaty bo na tyle różnie grają że ja nie potrafię znaleźć jakiejś choć jednej wspólnej cechy. Stax 009 gra podobnie do HD800 tylko nie brakuje mu średnicy i nie jest tak konturowy i dynamiczny jak HD800. Stax 7 to już kompletny czarodziej i mocno dosładza średnicę i i pokazuje swój sposób prezentacji.

Dla mnie od drogich Staxów lepsze są AKG K1000 z dobrym wzmacniaczem. Niedomagają na basie, brakuje konturowości, ale jest fun o ile ktoś nie słucha elektroniki czy dubstepu.

 

Ostatnio co raz to dowiaduję się o nowych audiofilach w naszym mieście i w związku z tym planuję we wrześniu zorganizować jakieś spotkanko. Jak ktoś jest chętny to proszę o PW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Są. Jeden nawet tutaj kiedyś zaglądał.

Ciężko opisać elektrostaty bo na tyle różnie grają że ja nie potrafię znaleźć jakiejś choć jednej wspólnej cechy. Stax 009 gra podobnie do HD800 tylko nie brakuje mu średnicy i nie jest tak konturowy i dynamiczny jak HD800. Stax 7 to już kompletny czarodziej i mocno dosładza średnicę i i pokazuje swój sposób prezentacji.

Dla mnie od drogich Staxów lepsze są AKG K1000 z dobrym wzmacniaczem. Niedomagają na basie, brakuje konturowości, ale jest fun o ile ktoś nie słucha elektroniki czy dubstepu.

 

Ostatnio co raz to dowiaduję się o nowych audiofilach w naszym mieście i w związku z tym planuję we wrześniu zorganizować jakieś spotkanko. Jak ktoś jest chętny to proszę o PW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

Spotkania odbywają się cały czas, ostatnio w knajpie na Piłsudskiego.

Jednak faktycznie to już nie to co w starej "nieakustycznej" sali- tam bywało nas po kilkanaście osób.

Ja przyczyny dopatruję się w ciągłym powracaniu (trwaniu ?) RMS-u przy technologii CD. Uparcie twierdzę że winę za koszmarną jakość dźwięku na spotkaniach, w szczególności za zmasakrowanie elektroniki ze stajni Musical Fidelity ponoszą właśnie płyty CD.

jak długo rms wprowadzał nas w świat gęstych formatów na przemian z winylami widać było zainteresowanie ludzi.

Myślę że szczytem było, o czym pisałem już wcześniej pozwolenie na odsłuchiwanie płyt CD na sprzęcie firmy TAD za 500000zł przeznaczonym przecież do SACD. Scyzoryk w kieszeni otwiera się po dziś dzień kiedy czyta się relacje z Monachium czy innych wystaw na świecie, gdzie pokazy TAD zawsze uznawane sa za jedne z najlepszych, natomiast w takim "Białymstoku" ktoś potrafi napisać że to lipa.

Na szczęście za kilka dni na Audio Show wprowadzili podobno zakaz puszczania płyt CD więc będzie się działo. Idzie nowe.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się