Sigil

Połączenie tv Philips z sounbarem Samsung-problem;/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Philips 5008----hdmi----soundbar Samsung HW-F450

soundbar Samsung HW-F450-----hdmi----dekoder Vectra

PS3---hdmi-----tv

 

Tak jest wg instrukcji soundbaru czyli wszystko hdmi (inaczej się nie da)

 

Jest problem w sytuacji gdy to tv wkładam pendrive z filmem-cały czas słychać dźwięk z oglądanej w tle tv a nie filmu;/. Identycznie gdy włączę ps3- obraz ok ale w tle leci przykładowo mecz z tvp1.

Rozmawiałem na live-czacie z konsultantem Samsunga- doradził by soundbar oddzielnie połączyć tylko z tv (a nie jak w instrukcji i z dekoderem) i sam dekoder bezposrednio z tv. Nie działa - w filmie z usb/konsoli ps3 nie ma dźwięku;/

Proszę o pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Philips 5008----hdmi----soundbar Samsung HW-F450

soundbar Samsung HW-F450-----hdmi----dekoder Vectra

PS3---hdmi-----tv

 

Tak jest wg instrukcji soundbaru czyli wszystko hdmi (inaczej się nie da)

 

Jest problem w sytuacji gdy to tv wkładam pendrive z filmem-cały czas słychać dźwięk z oglądanej w tle tv a nie filmu;/. Identycznie gdy włączę ps3- obraz ok ale w tle leci przykładowo mecz z tvp1.

Rozmawiałem na live-czacie z konsultantem Samsunga- doradził by soundbar oddzielnie połączyć tylko z tv (a nie jak w instrukcji i z dekoderem) i sam dekoder bezposrednio z tv. Nie działa - w filmie z usb/konsoli ps3 nie ma dźwięku;/

Proszę o pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć

dekoder przez hdmi do TV

PS3 przez hdmi do TV

Soundbar do tv przez hdmi 1 (ARC)

LUB

Może zostać tak jak podłączyłeś ale upewnij się czy soundbar jest wpięty do hdmi1 ARC. I czy w TV jest włączona funkcja hdmi control lub coś w tym stylu.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć

dekoder przez hdmi do TV

PS3 przez hdmi do TV

Soundbar do tv przez hdmi 1 (ARC)

LUB

Może zostać tak jak podłączyłeś ale upewnij się czy soundbar jest wpięty do hdmi1 ARC. I czy w TV jest włączona funkcja hdmi control lub coś w tym stylu.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak dźwięk idzie tylko z dekodera a nie ma z tv . Doszukałem się, że pomimo tego, że jest w tv gniazdo hdmi arc to nie każdy kabel hdmi działa tak jak powinien i ten dźwięk ostatecznie nie jest przesyłany. Zakupiłem kabel hdmi-arc, zobaczymy moze da radę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak dźwięk idzie tylko z dekodera a nie ma z tv . Doszukałem się, że pomimo tego, że jest w tv gniazdo hdmi arc to nie każdy kabel hdmi działa tak jak powinien i ten dźwięk ostatecznie nie jest przesyłany. Zakupiłem kabel hdmi-arc, zobaczymy moze da radę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się